ZNAMY NOMINACJE DO 10. OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU ANIMACJI O!PLA

72 filmy w KONKURIE GŁÓWNYM (7 kategorii), 51 filmów w KONKURSIE TERAZ MY! (3 kategorie), 20 filmów w KONKURSIE TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! (3 kategorie). Organizowany od 10. lat Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA jest najwiekszym corocznym przeglądem rodzimej animacji w każdym jej wcieleniu. Wszystkich nominowanych można znaleźć na stronie www.polskaanimacja.pl 

Od profesjonalnych przez studenckie po amatorskie; od klasycznych poklatkowych przez komputerowe po eksperymentalne. O!PLA to święto sztuki ruchomego obrazu i nieustanna  przestrzeń wymiany myśli pomiędzy twórcami a widzami w każdym wieku. Na O!PLA filmy animowane oglądane i oceniane są przez widzów dorosłych (Konkurs Główny), młodzież (Konkurs TERAZ MY!) i dzieci (Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!). I to oni właśnie, jako Jury O!PLA, przyznają co roku Tobołki Koziołka Matołka, czyli słynne już nagrody O!PLA.

 

10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się w dniach 21.03 - 30.04, tradycyjnie w wielu polskich miejscowościach. Wielkie Otwarcie 21.03 w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Oficjalny spot Konkursu Głównego na O!PLA 2022: https://youtu.be/2MfJBIwDfVE

Oficjalny spot Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! na O!PLA 2022: https://youtu.be/W14V1ldrnm4

 Oficjalny spot Konkursu Teraz My! na O!PLA 2022: https://youtu.be/kbNRr8Jei08

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...