Powołaliśmy Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie

Obrazek posta

W Pracowni Efektu Domina przy ulicy Ogrodowej wystartowało Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie. Siostrzeństwo to koalicja kobiet z Polski i Ukrainy, która decyduje m.in. do kogo trafią granty z Funduszu Wsparcia Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. 

W skład Siostrzeństwa z polskiej strony wchodzą m.in. Ewa Ewart, Agnieszka Holland, Marta Lempart, Janina Ochojska czy Olga Tokarczuk. Z ukraińskiej – m.in. Iryna Deszczyca, Maryna Kaftan, Halyna Karp, Olha Matviienko, Oksana Zabużko czy Iryna Zapatrina.

Siostrzeństwo wybiera projekty wspierające inicjatywy społeczne, których celem jest poprawa sytuacji ukraińskich Kobiet i Dziewczynek. Premiowane są pomysły oparte będą na budowie zespołu złożonego z Polek i Ukrainek na poziomie lokalnym.

8 marca udało nam się uruchomić Fundusz „Cześć Dziewczyny!”. Dzięki niemu ludzie mogą przekuć swoje gesty serca w pomoc, która nie będzie trwała tylko przez moment. To już nie jest pierwszy etap bycia razem, to etap tworzenia wspólnej rzeczywistości. I tę rzeczywistość przychodzi nam dziś stworzyć. Przed takim wyzwaniem stawia nas życie i historia. Tym właśnie określa się prawdziwie dobrą relację. Gdy opadają pierwsze emocje i trzeba pomyśleć o byciu ze sobą na długo. Wtedy stajemy przed najważniejszą próbą naszego człowieczeństwa - bycia w relacji. Głębokiej, prawdziwej, pełnej szacunku z obu stron – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation.

Po więcej informacji o Funduszu zapraszamy na stronę: czescdziewczyny.pl

 

ukraina pomoc siostrzeństwo drugidom czescdziewczyny

Zobacz również

Otworzyliśmy Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy "Cześć Dziewczyny!"
Ustawiliśmy ogromny namiot w Punkcie Recepcyjnym w Hrubieszowie
Przyznaliśmy granty organizacjom, które pomagają Kobietom i Dzieciom z Ukrainy

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...