Fundacja Smile Together zmienia się dzięki Wam!

Drodzy, 

Profil Fundacji Smile Together na Patronite obchodzi w tym miesiącu swoje 3. urodziny! Minęły również 3 lata, od kiedy zarejestrowaliśmy Fundację Smile Together! :) Doprawdy nie wiem, kiedy ten czas zleciał… Jest to dobry moment na podsumowanie tego, co udało się nam osiągnąć. Nam, czyli również Wam, drodzy Patroni, ponieważ bez Waszej pomocy nie zaszli byśmy tak daleko i nie pomogli tak wielu dzieciom. 

Jeśli chcielibyście zobaczyć podsumowanie naszych działań, możecie obejrzeć film na YouTube:

 

Dzięki Waszej pomocy, w przeciągu tylko ostatniego roku dotarliśmy do Domów Dziecka, Szkół oraz Stowarzyszenia Diabetyków, obdarowując dzieci ponad 300 szczoteczkami do zębów! 

W ramach współpracy miastami możemy dotrzeć z edukacją do coraz większej liczby rodziców i dzieci -  Jako pierwsze miasto w działania Fundacji zaangażował się Wrocław - w ramach akcji “szczoteczka soniczna dla Pierwszaka” fundacja zakupiła i wygrawerowała imiona na blisko 6000 szczoteczek. Czy Twoje miasto również chce się zaangażować?

Nie spoczywamy na laurach, pragniemy dalej spełniać misję Fundacji, czyli dać ludziom powody, aby mogli się uśmiechać. Więcej!

Naszymi głównymi celami są: 

Cel 1: Do końca 2023r. każde dziecko w Polsce ma szczoteczkę elektryczną/soniczną

- jeżeli zbierzemy 1 000 000 PLN będziemy mogli dostarczyć szczoteczki elektryczne każdemu dziecku w domu dziecka w Polsce - to ponad 17 000 dzieci.

- będziemy sukcesywnie dostarczać szczoteczki pozostałym dzieciom, które nie mogą sobie na nie pozwolić, po to, żeby każde dziecko posiadało szczoteczkę elektryczną/soniczną analogicznie do tego, jak w każdym domu obok tradycyjnej miotły już od połowy XX wieku jest też odkurzacz elektryczny

- będziemy edukować rodziców, po to, aby ich dzieci miały i używały szczoteczki elektryczne/soniczne

- chcemy by dzieci skutecznie i z przyjemnością myły zęby i tym samym dzięki profilaktyce, ich zęby były wolne od próchnicy

Cel 2: w 2040 r. każde dziecko w Polsce ma zęby bez próchnicy

- zbierając miesięcznie 200 000 PLN jesteśmy w stanie zapewnić 4000 wyleczonych zębów miesięcznie – rocznie 24 000 – przy założeniu, że fundacja będzie współfinansować zakup niektórych materiałów stomatologicznych a pozostałą część sfinansują gabinety partnerskie

- w ciągu 10 lat wyleczymy 240 000 zepsutych zębów

- jeżeli przyjmiemy, że ilość zepsutych zębów będzie spadać (szczoteczki elektryczne, edukacja) a Twoje zaangażowanie (i Twoich znajomych) wzrośnie, to w ciągu 10 lat możemy zmniejszyć ilość zepsutych zębów o połowę, a w ciągu 20 lat sprawić, że próchnica u dzieci będzie sporadycznym zjawiskiem

Jednak aby zrealizować główne zamierzenia musimy zacząć od mniejszych, które zostały opisane w tej zakładce: Cele.

W tym miejscu chcę podziękować wszystkim Patronom, którzy pomagają nas obecnie, ale także tym, którzy z jakiegoś powodu już tego nie robią. Każda Wasza wpłata przyczyniła się do tego, że możemy pomagać najmłodszym! 

Jeśli dalej chcesz wspierać nasze działania, pamiętaj, że możesz wznowić subskrypcję. Twoje wsparcie jest dla nas na wagę złota!

Liczymy na Waszą pomoc, do dzieła! :)

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...