Fundacja Smile Together

W Patronite od 08.04.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 148

Liczba Patronów: 477

Zostań Patronem
Kup na prezent
33 patronów
3 195 miesięcznie
190 550 łącznie

Szczoteczka elektryczna dla każdego dziecka w stacjonarnym domu dziecka w Polsce

1 000 000 zł

19%

osiągnięto

809 450 zł

brakuje


Zbierając tę kwotę, przy zaangażowaniu prywatnych gabinetów stomatologicznych, będziemy w stanie dostarczyć wraz z instruktażem i przeglądem "własną" szczoteczkę elektryczną dla każdego dziecka w stacjonarnym domu dziecka w Polsce i części dzieci w rodzinnych domach dziecka.

Ze względu na to, że do 8 roku życia dzieci nie mają odruchu nadgarstkowego i trudno jest im właściwie umyć zęby. Ponadto badania pokazują, że korzystając z ręcznej szczoteczki dzieci myją zęby średnio przez minutę, kiedy szczoteczka elektryczna/soniczna niejako wymusza przynajmniej dwuminutowe mycie zębów.

Szczoteczka dla domów dziecka z logo Smile Together będzie też spełniać odpowiednie kryteria:

1. Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę dzieci w jednej placówce i wielkość łazienek to najlepszym rozwiązaniem wydaje się szczoteczka na akumulator ładowany w innym miejscu - czyli szczoteczka na akumulator bateryjny. Wtedy w łazience nie ma kabli, a wymiana akumulatorów dla wszystkich dzieci zajmuje najwyżej kilka minut.

2. Chcemy, żeby szczoteczki mogły być spersonalizowane - podpisane imieniem lub w specjalny sposób oznaczone.

3. Chcemy, żeby była różnica między szczoteczką dla chłopców i dziewczynek (kolor) jak również dla dzieci i młodzieży - wielkość główki.

Kiedy zęby będą czyste, będzie mniej próchnicy a co za tym idzie, będziemy mogli ją szybciej wyleczyć. Na pierwszym etapie celem jest jedynie zaopatrzenie w szczoteczki, natomiast leczenie i przeglądy będą się odbywały dzięki dobrej woli i zaangażowaniu prywatnych gabinetów dentystycznych. To dzięki Tobie (wsparcie finansowe) i prywatnym gabinetom (wsparcie merytoryczne i zawodowe) możemy przywrócić dzieciakom więcej radości!

Dziękujemy!!!

Mamy własną szczoteczkę soniczną z logo Smile Together dostępną na wolnym rynku w akcji "kup jedną, drugą damy potrzebującemu dziecku"

100 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

W związku z tym, że fundacja Smile Together – Uśmiechnijmy się razem nie prowadzi działalności gospodarczej, a całą kwotę zbiórki przeznaczamy na zakup szczoteczek, fundacja zwarła porozumienie z jedną z polskich firm, która produkuje sprzęt AGD polegające na udostępnieniu znaku graficznego - logo - w zamian za uruchomienie akcji - "Kup jedną szczoteczkę, a drugą przekażemy fundacji Smile Together".

Kwota 100 000 PLN ma zagwarantować firmie produkującej szczoteczki, że Fundacja będzie miała zabezpieczone środki na zakup odpowiedniej partii takich szczoteczek.

Najbardziej niewiarygodne jest to, że produkując "własną" szczoteczkę o odpowiednich parametrach (jesteśmy dentystami więc wiemy, co jest potrzebne, żeby uznać szczoteczkę za dobrą) będziemy mogli dostarczyć ją 3 dzieciom zamiast 1, co miałoby miejsce gdybyśmy kupili podstawową szczoteczkę renomowanej firmy na wolnym rynku.

Zamiast 10% dzieci będziemy mogli udostępnić własne szczoteczki 30% dzieciakom ze stacjonarnych domów dziecka.

Cel 100 000 PLN jest tylko przystankiem do celu 1 000 000 PLN - szczoteczka dla każdego dziecka z domu dziecka. Później i tak wyznaczymy cele większe - szczoteczka elektryczna dla dzieci z rodzinnych domów dziecka (jest ich ponad 50 tysięcy) a później jeszcze większe - dla każdego dziecka.

W stosunku do skali zaczynamy - jakkolwiek to brzmi - skromnie! Jednocześnie, kiedy zrealizujemy pierwszy cel, następny będzie już w zasięgu wzroku.


Dziękujemy!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Teresa Kedziora
Teresa Kedziora
Próg: 200 zł
Dagmara Nasulicz
Dagmara Nasulicz
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Piotr Pantoł
Piotr Pantoł
Próg: 30 zł
Marek Skrodzki
Marek Skrodzki
Próg: 30 zł