Plac na rozrożu - plan na cały tydzień

Obrazek posta
Przed nami ostatni tydzień lipca! Czas leci, ale wykorzystujemy go najlepiej, jak potrafimy. Mamy dziś dla Was rozpiskę tematów wieczornego "Placu na rozdrożu".
 
Poniedziałek - czwartek; 21:00 - 22:00
 
▶️ 25 lipca: prowadzi Justyna Dżbik-Kluge
 
"Piszę swoje książki dla ludzi inteligentnych, którzy myślą, którzy czują, którzy mają jakąś wrażliwość. (...) Żeby czytać książki trzeba mieć jakąś kompetencję, pewną wrażliwość, pewne rozeznanie w kulturze. (...) Literatura nie jest dla idiotów." Trudno się dziwić, że te słowa, wypowiedziane przez Olgę Tokarczuk na organizowanym przez jej fundację Festiwalu Góry Literatury, wstrząsnęły nie tylko światem literackim, ale szerzej - opinią publiczną.
Warto przyjrzeć się temu, co ta wypowiedzieć spowodowała i co o postawionych w niej tezach sądzą ludzie od lat związani z literaturą.
Rozmowa o tym, dla kogo i czym jest literatura. Rozmowa, w której wezmą udział Paulina Wilk, Wojtek Szot i Jakub Żulczyk.
 
▶️ 26 lipca: prowadzi Justyna Mączka
 
O Judytowie - miejscu, w którym grupa szaleńców pomaga psiakom niechcianym, często nie w pełni sprawnym. Ostatnio przyjęli także dużą grupę zwierząt z Ukrainy i potrzebują pomocy. Justyna porozmawia o schronisku, psach, adopcji, przy okazji może uda się im pomóc. Kilka dni później wrócimy do tego tematu w naszych mediach społecznościowych.
 
▶️ 27 lipca: prowadzą Zoriana Varenia i Michał Żakowski
 
Rozmowa dwóch młodych Ukrainek na temat wojny. Zaczyna się szósty miesiąc walk z Rosjanami.
Inna i Zoriana opowiadają o sobie, o swoich uczuciach do kraju i stratach. Tata Inny został rozstrzelany przez Rosjan. Jak ona radzi sobie z poczuciem gniewu i zemsty?
 
▶️ 28 lipca: prowadzi Kuba Benedyczak
 
Jeszcze przed rosyjską agresją na Ukrainę, gwiazdy zachodniej popkultury występowały na Kremlu i dla rosyjskich oligarchów. Występy gwiazd show biznesu dla dyktatorów z całego świata to o wiele szerszy proceder.
 
Poprzednich audycji możecie posłuchać tutaj
 
Zapraszamy!
Plac na rozdrożu plan tygodniowy

Zobacz również

Playlista od Katarzyny Borowieckiej
MĘSKIE GRANIE WE WROCŁAWIU – NASZE GŁOSY SPOD SCENY 357
NOWE HORYZONTY - jesteśmy na festiwalu we Wrocławiu

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...