20 sobót na cześć Maryi!

Obrazek posta

Pragnąc podziękować Bogu za 20 lat „Listu o różańcu”, 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce oraz 10 lat naszego czasopisma, połączyliśmy w modlitwie 20 parafii, w których znajdują się relikwie bł. Bartola Longo. Połowa nabożeństw już za nami!

W parafiach, w których znajdują się relikwie autora nowenny pompejańskiej, od 21 maja do 2 października 2022 r. odbywa się nabożeństwo sobót różańcowych, które ułożył właśnie bł. Bartolo Longo. Spotykamy się tam na modlitwie dziękczynnej. Nabożeństwo pierwszej soboty odbywało się 21 maja równolegle w kaplicy więziennej Matki Bożej Pompejańskiej w Grudziądzu, gdzie kapelanem jest ks. Wojciech Pyrzewski, oraz w parafii Zwiastowania (sanktuarium Świętości Życia) w Poznaniu, u ks. Mirosława Musiała. Tydzień później spotkaliśmy się w Świętem w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny u ks. Lesława Kubickiego. Trzecia sobota miała miejsce w Okulicach, gdzie zaprosił nas ks. Roman Majoch. Nasze spotkanie zostało włączone w wydarzenia wokół odpustu parafialnego. Kolejne nabożeństwo odprawiono 11 czerwca w Rybniku w powstającej parafii Matki Bożej Różańcowej, gdzie proboszczem jest ks. Dariusz Kreihs. Piąta sobota odbyła się 18 czerwca u Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, gdzie posługuje autor naszego czasopisma, ks. Józef Orchowski. Tydzień później udaliśmy się do Sulejowa: nabożeństwo szóstej soboty zostało włączone w jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Augustyna Węgrzyna. Następnie w warszawskiej parafii Matki Bożej Pompejańskiej ks. Roman Kot zorganizował nabożeństwo siódmej soboty. Po tygodniu, 9 lipca spotkaliśmy się w parafii Wszystkich Świętych w Kórniku u ks. Grzegorza Zbączyniaka. Święto Matki Bożej Szkaplerznej obchodziliśmy z karmelitami we Wrocławiu wraz z nabożeństwem ósmej soboty. Dziesiąta sobota przypadła na 23 lipca: w Będzinie w kościele Świętej Trójcy nabożeństwo odprawił ks. kan. Andrzej Stępień.

Kolejne soboty zostały zaplanowane na Barlinek (30.07), Opole-Winów (6.08), Wałbrzych (13.08), Wejherowo (20.08), Miechów (27.08), Żerniki Wrocławskie (3.09), Studzionkę (10.09), Warszawę (17.09), Krotoszyn (24.09) oraz Cieszyn (1.10). Uroczyste zakończenie odbędzie się 2 października w Skoczowie.

Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej: można włączyć się modlitewnie z pomocą książki „Nabożeństwo 20 sobót” Bartola Longo, przez internet oraz poprzez transmisje – dokładne wiadomości znajdziesz na www.soboty.krolowa.pl.

Dziękując modlitwą za te piękne jubileusze, módlmy się też o dalszy rozwój dzieł w duchowości pompejańskiej w naszym kraju. Serdecznie dziękujemy  wszystkim za okazaną życzliwość w organizacji spotkań, w tym szczególnie inicjatorom nowenny w Polsce: panu Tadeuszowi Kopciowi oraz Lidii Wajdzik. Dziękujemy również Duszpasterzom i parafiom za aktywne włączenie się w tę inicjatywę!

Marek Woś, redaktor naczelny „Królowej Różańca Świętego”

20 sobót bł. Bartolo Longo nowenna pompejańska 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce różaniec

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...