Królowa Różańca Świętego

W Patronite od 03.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 688

Liczba Patronów: 650

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
690 miesięcznie
6 570 łącznie
Fundacja Królowej Różańca Świętego zajmuje się rozpowszechnianiem nowenny pompejańskiej w Polsce już od ponad 10 lat! I Ty poznaj tę wyjątkową modlitwę, którą często nazywa się „nowenną nie do odparcia”!

O Autorze

Nasza Fundacja stawia sobie za podstawowy cel propagowanie różańca, głównie poprzez czasopismo „Królowa Różańca Świętego”. Ten cel realizujemy od początku 2012 roku, wydając kolejne numery tego dwumiesięcznika. Czasopismo rozwija się i dociera do coraz większej rzeszy odbiorców. Poznaj „Królową Różańca”!

Jako jedyna instytucja w Polsce współpracujemy bezpośrednio z Sanktuarium w Pompejach, założonym w XIX wieku przez bł. Bartolo Longo, naszego Patrona, który wśród rzymskich ruin rozpoczął propagowanie modlitwy różańcowej wśród ubogich mieszkańców Włoch. Jego misja w końcu rozszerzyła się na cały świat!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bł. Bartolo Longo – posłuchaj fragmentu jego książki, „Historii Sanktuarium w Pompejach”:

Za naszym pośrednictwem możesz złożyć intencję na mszę zbiorową w Sanktuarium w Pompejach – jeśli chcesz powierzyć jakiś problem Matce Bożej Pompejańskiej lub podziękować za otrzymane łaski, zobacz tutaj!

Na naszą działalność składa się też szereg innych inicjatyw, między innymi:

 • do każdego chętnego wysyłamy darmowy pakiet obrazków z nowenną pompejańską do rozdania znajomym, rodzinie, w parafii czy do zostawienia w kościele. Jeśli chcesz go otrzymać, zapisz się tutaj
 • na naszej stronie internetowej https://pompejanska.rosemaria.pl codziennie publikujemy nowe świadectwa działania nowenny pompejańskiej. Bo przecież verba docent, exempla trahunt – słowa uczą, ale przykłady pociągają! Jeśli chcesz opowiedzieć o otrzymanych łaskach i swoich doświadczeniach podczas odmawiania nowenny pompejańskiej, zobacz tutaj
 • dzięki wsparciu naszych Darczyńców zrealizowaliśmy dwa filmy pełnometrażowe„Tajemnicę nowenny pompejańskiej”„Broń nas w walce” o św. Michale Archaniele – oba zostały nagrodzone na festiwalu filmowym w Niepokalanowie

 • na stronie internetowej https://prosimy.pl każdy może zostawić intencję do omodlenia lub pomodlić się w intencji kogoś innego. Potrzebujesz modlitwy lub chcesz wspomóc inną osobę? To strona właśnie dla Ciebie!

 • na YouTube każdego dnia modlimy się różańcem na żywo. Chcesz dołączyć? Startujemy codziennie o 21:00! Modlitwę z redakcji „Królowej Różańca Świętego” prowadzi redaktor naczelny czasopisma, Marek Woś.

 • na naszym kanale na YT publikujemy również filmiki nakręcone w sanktuariach opisanych w „Królowej Różańca” – zaciekawiły Cię miejsca opisane w naszym czasopiśmie, a akurat nie jesteś w stanie wybrać się na wycieczkę? Odwiedź je wirtualnie razem z nami!

 • na YouTube organizujemy także cykliczne nabożeństwa miesięczne: Miesiąc z Maryją (w maju i październiku), Miesiąc ku czci św. Józefa (w marcu) i Miesiąc z Michałem Archaniołem (we wrześniu). Poświęć tylko 20 minut dziennie, zamknij oczy i wsłuchaj się w rozważania oraz modlitwę!

Miesiąc z Maryją to miesięczne nabożeństwo o uproszenie łask według pism św. Alfonsa Liguoriego - jednego z największych czcicieli Matki Bożej w dziejach Kościoła.

Miesiąc z Michałem Archaniołem to 31-dniowe nabożeństwo poświęcone naszemu Anielskiemu Obrońcy! Zapisz się i przez cały wrzesień otrzymuj modlitwy do św. Michała, a przy tym codzienne inne rozważania oraz historie jego objawień. Nabożeństwo to rekomendował św. o. Pio.

Miesiąc ku czci św. Józefa to 31-dniowe nabożeństw wg Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej. Jak mówiła św. Teresa: „Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz, której by mi nie wyświadczył”

 • w tym roku po raz pierwszy startujemy z nabożeństwem 20 sobót różańca wg bł. Bartolo Longo. Co sobotę od końca maja do października rozważaj z nami jedną z tajemnic różańca!

 • na stronie internetowej https://nowenny.pl można zapisać się na nowennę za wstawiennictwem wybranego świętego i każdego dnia otrzymywać modlitwę na swój adres email lub w aplikacji mobilnej. Nasza baza liczy już ponad 100 nowenn i nadal dodajemy nowe! Chcesz odmówić nowennę, ale boisz się, że zapomnisz o modlitwie lub pomylisz dni? Pomożemy!

Jak to działa?

To proste: wybierz jedną z nowenn z listy na https://nowenny.pl (lub w zakładce „Nowenny” w wersji mobilnej) i podaj w formularzu swój e-mail. A gdy nadejdzie dzień rozpoczęcia danej nowenny, każdego dnia będziesz otrzymywać krótką modlitwę do odmówienia. Możesz zapisać się na kilka różnych nowenn!

Co dalej? 

Historia nowenny pompejańskiej w Polsce trwa już 20 lat! Z okazji tego jubileuszu chcielibyśmy wydać książkę przybliżającą tę wyjątkową modlitwę, jej powstanie i popularyzację w Polsce. To duże przedsięwzięcie, ale wierzymy, że uda się osiągnąć cel – z Waszą pomocą! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zajrzyj do zakładki „Cele”.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wraz z nami rozpowszechniać nowennę pompejańską w Polsce, zapraszamy do grona Patronów!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Dr Krzysztof Pujdak
Dr Krzysztof Pujdak
Próg: 100 zł
Ewa Białek
Ewa Białek
Próg: 10 zł
Adam Sołoniewicz
Adam Sołoniewicz
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł