Artyści dla Akademii Teatralnej - zapraszamy na koncert solidarnościowy

Obrazek posta

Krystyna Janda, Natalia Kukulska, Adam Nowak, Kwiat Jabłoni i inni artyści wystąpią w koncercie Radia Nowy Świat dla Akademii Teatralnej. W czwartek, 24 listopada, o godzinie 20:00 w Collegium Nobilium, Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie „Artyści dla Akademii Teatralnej”.

Obecna rzeczywistość gospodarcza nie sprzyja rozwojowi kultury i funkcjonowaniu placówek z nią związanych. W trudnej sytuacji znalazła się również bliska nam Akademia Teatralna. Bezczynność i bierne obserwowanie tego, co się dzieje, to ostatnie, z czym można nas kojarzyć. Postanowiliśmy więc zorganizować koncert solidarnościowy i zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury, któremu to publiczne szkolnictwo artystyczne podlega.

Dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie Akademii i umożliwienie jej realizację zadań, do których została powołana. W jego trakcie zostanie również uruchomiona zbiórka publiczna na rzecz uczelni. Państwo, jak zwykle, nie zawiedli - wszystkie bilety na to niezwykłe wydarzenie już zostały wyprzedane, ale mamy przyjemność zaprosić Państwa również na transmisję koncertu na naszej antenie. To będzie coś wyjątkowego! 

 

Katastrofalna sytuacja uczelni artystycznych, wynikająca z pogłębiającego się przez lata niedofinansowania, spowodowała, że coraz więcej placówek, z powodu braku pieniędzy, jest zmuszona do zamknięcia uczelni i przejścia na nauczanie zdalne. Zapowiedział to rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. dr hab. Wojciech Malajkat, informując studentów o konieczności uruchomienia zdalnego nauczania w pierwszym semestrze, rektorka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie prof. dr hab. Dorota Segda, czy rektorka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi dr hab. Milenia Fiedler. W ślad za nimi ogłaszają to kolejne uczelnie.


Koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej” poprowadzą Joanna Kołaczkowska i Wojciech Malajkat. Radio Nowy Świat do udziału w koncercie zaprosiło wielu artystów, w tym m.in: Katarzynę Dąbrowską, Krystynę Jandę, Natalię Kukulską, Kasię Lins, Magdę Umer, Jana Młynarskiego, Adama Nowaka, Dawida Tyszkowskiego, Kwiat Jabłoni.

Podczas koncertu usłyszymy również wypowiedzi wybitnych aktorek i aktorów (m.in. Magdę Cielecką, Elizę Rycembel, Danutę Stenkę, Janusza Gajosa, Andrzeja Seweryna, Wiktora Zborowskiego), którym los uczelni artystycznych nie jest obojętny.

Artyści dla Akademii Teatralnej koncert

Zobacz również

Voo Voo i Arctic Monkeys w Muzycznych Nowościach Tygodnia
Wyjście do kina z Tomaszem Raczkiem
Zapraszamy na Jazz po polsku z Mikołajem Tyczyńskim

Komentarze (11)

Trwa ładowanie...