Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
Kup na prezent
30653 patronów
617 229 miesięcznie
17 578 529 łącznie
16 kwietnia 2020 r. rozpoczęliśmy zbiórkę na nowy projekt medialny, którego skala, jak się później okazało, przerosła nasze wyobrażenia. Zbiórka na start trwała niecałe dwie doby i pobiła wszelkie rekordy crowdfundingu w Polsce. Jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni. Bez Was nie byłoby to możliwe :)

O Autorze

 

Radio Nowy Świat to radio różnorodne. Szanujące wszystkie poglądy, nie mające konkretnego profilu, a jednak trzymające, prawie przysłowiowy już, pion i poziom. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a i my znajdziemy miejsce dla każdego. Z lewej, z prawej, punk, rock, hip-hop? A może elektronika? Jazz? Blues? Metalowe ostre środy? Publicystyka i książki z najwyższej półki? To wszystko właśnie u nas. Dodajmy, że bez reklam.
 

Dzięki Wam, naszym Patronom:

 • wynajęliśmy i wyremontowaliśmy budynek, stworzyliśmy zaplecze techniczne, zbudowaliśmy studio emisyjne i dwa studia nagraniowe;

 • stworzyliśmy redakcję, liczącą ponad 80 osób, w tym 25 młodych autorów, którzy wyłonieni zostali spośród ponad 1800 zgłoszeń z całej Polski;

 • nadajemy dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji;

 • do tej pory ukazało się już ponad 7000 godzin nagranych podcastów, dostępnych dla Patronów na naszej stronie,

 • zakupiliśmy zestaw kamer i świateł umożliwiający transmisje wideo ze studia i z „Koncert Holu”, piękny fortepian cyfrowy na radiowe koncerty, zestawy do nadawania zdalnego w trakcie pandemii;

 • ale przede wszystkim! - stworzyliśmy fantastyczną społeczność. Społeczność, która liczyła ponad 35 tysięcy Patronów i jeszcze więcej słuchaczy. To właśnie Wy, wszyscy, byli i obecni Patroni, stworzyliście to Radio.

Nasza wspólna przygoda trwa już prawie dwa lata i pomimo ogromnego wysiłku włożonego w jakość anteny, wciąż czujemy niedosyt i staramy się grać dla Was jak najpełniej… Pokazaliście swoją siłę i na rynku znalazło się miejsce nie tylko dla jednej, ale dla dwóch nowych stacji. Tu ukłon w kierunku naszych kolegów z 357. Cieszymy się, że jesteście - zdrowej konkurencji nigdy za wiele ;)

 

Pomimo naszych największych starań, bardzo krótki czas, w którym powstało RNŚ oraz skala tego przedsięwzięcia, spowodowały opóźnienia w stworzeniu prawdziwie interaktywnej platformy dla naszych słuchaczy. Pracujemy intensywnie nad nową aplikacją i dodatkowymi funkcjonalnościami strony internetowej, których wiemy, że bardzo od nas oczekujecie.

Poniżej część z funkcjonalności, których możecie się spodziewać na naszej nowej platformie, której wdrażanie odbywać się będzie etapami w trakcie najbliższych miesięcy:

 • możliwość odsłuchiwania podcastów w aplikacji;

 • interaktywna ramówka;

 • całkowicie nowy interface aplikacji;

 • przyjazny system wyszukiwania i słuchania podcastów, włącznie z listą ulubionych oraz pełną synchronizacją między stroną i aplikacją;

 • oś czasu umożliwiająca szybkie cofanie i przewijanie anteny;

 • i wiele innych drobnych, acz znaczących poprawek

Te wszystkie funkcje dostępne będą zarówno na stronie, jak i w aplikacji. Ponadto w samej aplikacji planujemy również dodanie funkcjonalności, która umożliwi wszystkim słuchaczom wejście na nowy poziom interakcji z radiem, a konkretnie z samym prowadzącym. Zdradzić za wiele nie możemy, ponieważ system jest w budowie, ale spodziewamy się, że będziecie mile zaskoczeni.
 

To Wy namówiliście nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki między innymi uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne.

Do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach, przyłączyło się bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Dziś słyszycie ich na antenie – Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Michał Nogaś czy Marcin Kydryński. Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, Jan Młynarski czy Piotr Bukartyk.

Są z nami też dziennikarze, dziennikarki i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Agnieszka Lipka-Barnett, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Maciej Orłoś czy Jose Torres, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Nieocenioną postacią i członkiem zespołu był również Krzysztof Łuszczewski. Bardzo Ci Krzysiu dziękujemy.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Kaczmarczyk
Marcin Kaczmarczyk
Próg: 10 zł
agata janczurowicz skrzypińska
agata janczurowicz skrzypińska
Próg: 10 zł
Michał Woźniak
Michał Woźniak
Próg: 10 zł
Lukasz Wasilewski
Lukasz Wasilewski
Próg: 10 zł
Bohdan Filipów
Bohdan Filipów
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł