Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
Kup na prezent
33888 patronów
706 960 miesięcznie
Radio Nowy Świat to pierwszy na tak dużą skalę projekt medialny w Polsce. Jesteśmy razem z Wami, żeby trzymać wspólnie pion i poziom. Jeśli chcesz nam w tym pomóc - zapraszamy, miejsca nie zabraknie. :)

O Autorze

To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka - TO JEST RADIO NOWY ŚWIAT!

Wolne i niezależne radio internetowe.

Usłyszysz nas wszędzie, na całym świecie - potrzebujesz tylko łącza internetowego.  

Gdzie nas znaleźć? Jak nas słuchać?

•    pobierz aplikację z App Store lub z Google Play - zainstaluj i słuchaj
•    na stronie: nowyswiat.online
•    w każdym radioodbiorniku z opcją odbioru radia internetowego
•    poprzez agregatory internetowe: OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio

Audycji prowadzonych na żywo posłuchasz bezpłatnie.

Po zalogowaniu masz dostęp do podcastów i audycji z anteny. Możesz ich słuchać, kiedy tylko chcesz!


Trzymamy Pion i Poziom!

Zapewniamy rzetelne informacje.

Dyskutujemy - nawet gdy się różnimy.

Chcemy łączyć i wspólnie działać.

Jesteśmy wolni i niezależni.

Gramy różnorodnie, a autorskie audycje muzyczne pozostawiamy w rękach najlepszych redaktorów.

Nie jesteśmy obojętni.

Zgromadziliśmy 34 tys. Patronek i Patronów

Mamy grupę ponad 19 tys. zaangażowanych uczestników na Facebooku

Wydajemy codziennie 18 godzin audycji na żywo z różnorodnymi tematami i różnorodną muzyką.

700 198 zł - wspólnie zebraliśmy w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - osiągając najlepszy wynik na świecie w zbiórce do e-skarbonki.

339 430 zł - wspólnie zebraliśmy w zbiórce na zrzutka.pl na generatory prądu dla domów dziecka w Ukrainie.

Dzięki Wam, naszym Patronom:

 • zbudowaliśmy całe zaplecze techniczne oraz stworzyliśmy redakcję, liczącą ponad 80 osób - i udało się to wszystko zrobić w rekordowo krótkim czasie!
   
 • nadajemy dziennie średnio 18 godzin programu na żywo, w tym co najmniej 8 godzin autorskich audycji;
   
 • zbudowaliśmy platformę podcastową, w której do tej pory ukazało się już ponad 13 000 godzin nagranych podcastów audycji, a także podcastów Extra oraz Extra Plus - czyli treści stworzonych specjalnie dla naszych Patronów. A codziennie pojawiają się nowe!  
   
 • zakupiliśmy zestaw kamer i świateł, umożliwiający transmisje wideo ze studia i z „Koncertu w Holu”; zestaw pozwalający nam robić transmisje z dowolnego miejsca na świecie, ale zawsze blisko Patronów; fortepian cyfrowy na radiowe koncerty;  
   
 • stworzyliśmy zupełnie nową aplikację na smartfony, która pozwala w dowolnym miejscu i czasie korzystać z radia na żywo oraz podcastów, także za pomocą technologii Android Auto czy CarPlay;
   
 • regularnie organizujemy koncerty i spotkania, na których uwielbiamy się z Wami widzieć - na mapie Polski co jakiś czas odwiedzamy kolejne miasta;  

Nasza wspólna przygoda trwa już prawie trzy lata i pomimo ogromnego wysiłku włożonego w jakość anteny, wciąż czujemy niedosyt i staramy się grać dla Was jak najpełniej!

W Radiu Nowy Świat stawiamy na rozwój nowych technologii – aplikacja, którą napisaliśmy na nowo w zeszłym roku, otworzyła znacznie więcej możliwości nie tylko dla Słuchaczy, ale także dla Patronów.

Wybór jakości strumienia radia na żywo, obsługa podcastów, archiwum playlisty, technologie Chromecast, AirPlay, Android Auto, CarPlay: to wszystko już mamy!

Dalszy rozwój aplikacji to przede wszystkim jeszcze łatwiejsze słuchanie podcastów. Już teraz wdrażamy obsługę zapamiętywania postępu odsłuchania każdego odcinka w ramach konta Patrona, dzięki czemu aplikacja sama podpowie Wam, który odcinek "Porannej Manny", "Domówki" czy "Dzieci bluesa" został jeszcze do odsłuchania. :)

Do tego rozbudowujemy sekcję z ramówką, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z tematyką nadchodzących audycji oraz listą gości.

Nie zabraknie rozbudowanej obsługi technologii Chromecast, także z kolejkowaniem podcastów - tak, aby zaplanować na cały dzień listę tego, co chcemy usłyszeć od ulubionych redaktorów.

To Wy namówiliście nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki między innymi uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne.

Do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach, przyłączyło się bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Dziś słyszycie ich na antenie – Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Michał Nogaś czy Marcin Kydryński. Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, czy Piotr Bukartyk.

Są z nami też dziennikarze, dziennikarki i osobowości spoza PR3 – Ksenia Maćczak-Szumska, Michał Porycki, Agnieszka Lipka-Barnett, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Klaudiusz Slezak, Jose Torres, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Nieocenioną postacią i członkiem zespołu był również Krzysztof Łuszczewski. Bardzo Ci Krzysiu dziękujemy.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Emil Korejwo
Emil Korejwo
Próg: 33 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Andrzej Gunia
Andrzej Gunia
Próg: 20 zł
Borys Pałka
Borys Pałka
Próg: 50 zł