Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
Kup na prezent
32595 patronów
666 909 miesięcznie
19 528 137 łącznie
Radio Nowy Świat to pierwszy na tak dużą skalę projekt medialny w Polsce. Jesteśmy razem z Wami, żeby trzymać wspólnie pion i poziom. Jeśli chcesz nam w tym pomóc - zapraszamy, miejsca nie zabraknie. :)

O Autorze

Jeśli jesteś tu, aby wesprzeć nas i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, które proponujemy, wystarczy, że wybierzesz pole z odpowiednią kwotą - potem pokierujemy Cię krok po kroku.

 

 

Zasada "w radiu najważniejszy jest Słuchacz" jest dla nas najważniejsza.

Ale my jednak postanowiliśmy ją rozszerzyć - w Radiu Nowy Świat równie ważna jest cała społeczność, która to miejsce tworzy. Razem to wszystko zbudowaliśmy, razem się trzymamy i razem planujemy kolejne - wydawałoby się - niemożliwe do zrobienia. I bez cienia wątpliwości uda nam się wspólnie te plany zrealizować. :)

Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a i my znajdziemy miejsce dla każdego. Z lewej, z prawej, punk, rock, hip-hop? A może elektronika? Jazz? Blues? Publicystyka i książki z najwyższej półki? To wszystko właśnie u nas. Gramy bez reklam, jesteśmy niezależni,  w jednej drużynie z naszymi Patronami wspólnie wyznaczamy właściwe kierunki.

 

Dzięki Wam, naszym Patronom:

 • zbudowaliśmy naszą siedzibę i całe zaplecze techniczne oraz stworzyliśmy redakcję, liczącą ponad 80 osób - i udało się to wszystko zrobić w rekordowo krótkim czasie!
 • nadajemy dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji;
 • zbudowaliśmy platformę podcastową, w której do tej pory ukazało się już ponad 7 000 godzin nagranych podcastów audycji i podcastów Extra - czyli treści stworzonych specjalnie dla naszych Patronów. A codziennie pojawiają się nowe!
 • zakupiliśmy zestaw kamer i świateł, umożliwiający transmisje wideo ze studia i z „Koncert Holu”, fortepian cyfrowy na radiowe koncerty;
 • stworzyliśmy stronę internetową z wieloma nowymi funkcjonalnościami;
 • regularnie organizujemy koncerty i spotkania, na których uwielbiamy się z Wami spotykać;
 • ale przede wszystkim - stworzyliśmy fantastyczną społeczność. Społeczność, która liczyła ponad 30 tysięcy Patronów i jeszcze więcej słuchaczy. To właśnie Wy, wszyscy, byli i obecni Patroni, stworzyliście to Radio.

 

Nasza wspólna przygoda trwa już dwa lata i pomimo ogromnego wysiłku włożonego w jakość anteny, wciąż czujemy niedosyt i staramy się grać dla Was jak najpełniej!

 

Cały czas rozwijamy bazę naszych podcastów i pracujemy intensywnie nad nową aplikacją i dodatkowymi funkcjonalnościami strony internetowej.

Poniżej część z funkcjonalności, których możecie się spodziewać na naszej nowej platformie, której wdrażanie odbywać się będzie etapami w trakcie najbliższych miesięcy:

 • możliwość odsłuchiwania podcastów w aplikacji;
 • interaktywna ramówka;
 • całkowicie nowy interface aplikacji;
 • przyjazny system wyszukiwania i słuchania podcastów, włącznie z listą ulubionych oraz pełną synchronizacją między stroną i aplikacją;
 • oś czasu umożliwiająca szybkie cofanie i przewijanie anteny.

 

Te wszystkie funkcje dostępne będą zarówno na stronie, jak i w aplikacji. Ponadto w samej aplikacji planujemy również dodanie funkcjonalności, która umożliwi wszystkim słuchaczom wejście na nowy poziom interakcji z radiem, a konkretnie z samym prowadzącym. Zdradzić za wiele nie możemy, ponieważ system jest w budowie, ale spodziewamy się, że będziecie mile zaskoczeni.

 

To Wy namówiliście nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki między innymi uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne.

Do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach, przyłączyło się bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Dziś słyszycie ich na antenie – Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Michał Nogaś czy Marcin Kydryński. Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, Jan Młynarski czy Piotr Bukartyk.

Są z nami też dziennikarze, dziennikarki i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Agnieszka Lipka-Barnett, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Maciej Orłoś czy Jose Torres, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Nieocenioną postacią i członkiem zespołu był również Krzysztof Łuszczewski. Bardzo Ci Krzysiu dziękujemy.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Prochera
Monika Prochera
Próg: 20 zł
Piotr Chrobak
Piotr Chrobak
Próg: 10 zł
Sławomir Świerzyński
Sławomir Świerzyński
Próg: 20 zł
Dariusz Czajkowski
Dariusz Czajkowski
Próg: 10 zł
Ola Cieliszak
Ola Cieliszak
Próg: 10 zł
Jola Barabasz
Jola Barabasz
Próg: 10 zł