Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
30395 patronów
636 966 miesięcznie
10 082 408 łącznie
Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej - stając się współtwórcą i mecenasem Radia Nowy Świat!

O Autorze

Nasze wspólne marzenia stały się rzeczywistością - dzięki kosmicznemu wsparciu Patronek i Patronów, Radio Nowy Świat nadaje już prawie rok. I nie zamierzamy zwalniać!

10 lipca 2020r., punktualnie o 6:00 rano rozbrzmiały dźwięki pierwszej audycji prowadzonej przez Wojciecha Manna. Od tej chwili, każdego dnia, Radio Nowy Świat przyciąga setki tysięcy Słuchaczek i Słuchaczy spragnionych prawdziwego radia - radia z duszą, nieszablonową muzyką i ambitnymi audycjami, prowadzonymi przez prawdziwych pasjonatów i pasjonatki. Radia bez reklam (!), które stawia na głębokie relacje ze swoimi odbiorczyniami oraz odbiorcami - i opiera swój model finansowania przede wszystkim na sile społeczności. 

To dzięki Państwu powstało radio, które burzy schematy i wyznacza nową jakość na polskim rynku medialnym!

Na początku był... upór

To Państwo, nasi Słuchaczki i Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne.

Do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach dawnej Trójki, przyłączyło się bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Wielu z nich słyszą Państwo dziś na antenie - Jerzy Sosnowski, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Fisz, Wojciech Waglewski, Marcin Kydryński…

Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Są z nami też dziennikarze, dziennikarki i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Agnieszka Lipka-Barnett, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski czy Jose Torres, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Nieocenioną postacią i członkiem zespołu był również Krzysztof Łuszczewski.

Nikt nie był pewny, czy ten pomysł się powiedzie. Aby radio mogło wystartować, potrzebowaliśmy 250 tysięcy złotych. I nic nie mogło nas przygotować na to, co wydarzyło się w kolejnych dniach - niecałe dwie doby później kwota została uzbierana, a my zaczęliśmy budowę zupełnie nowego radia. To był absolutny rekord pod względem tempa crowdfundingu w historii jakiegokolwiek projektu medialnego. Dlatego też rozpoczęliśmy procedurę wpisania zbiórki na radio do Księgi Rekordów Guinnessa!

Szalone miesiące za nami

W 180 dni od uruchomienia Radia Nowy Świat - wyłącznie dzięki Państwa wsparciu - udało nam się:

 • wynająć, wyremontować i w pełni zaadaptować budynek, który stał się siedzibą radia,

 • zbudować pełne zaplecze techniczne umożliwiające nadawanie – stworzyliśmy i wyposażyliśmy studio emisyjne, przygotowaliśmy infrastrukturę i kupiliśmy niezbędny sprzęt,

 • stworzyć zespół antenowy, złożony z wyjątkowych redaktorek i redaktorów, reporterów i reporterek, w tym zespół serwisantek i serwisantów, którzy przygotowują własne, autorskie serwisy informacyjne na naszej antenie,

 • zapewnić możliwość odbierania naszej stacji na wiele sposobów (aplikacje, platformy internetowe, sieci kablowe itd.),

 • stworzyć własną stronę internetową oraz wciąż udoskonalaną aplikację na urządzenia mobilne,

 • zaangażować kilkanaście młodych, ambitnych osób, które dziś prowadzą własne audycje,

 • zbudować i wyposażyć studio nagraniowe oraz zakupić niezbędny sprzęt do realizowania koncertów z siedziby Radia Nowy Świat,

 • otworzyć długo wyczekiwany przez Patronki i Patronów sklep internetowy,

 • ze względu na wszechobecną pandemię podjęliśmy też niezbędne kroki w zaopatrzeniu technicznym, aby umożliwić wszystkim naszym prowadzącym nadawanie zdalne

 • zainwestować w kolejne rozwiązania, które pozwolą wytyczać sobie razem z Państwem kolejne nasze cele, w tym nadawanie 24 godziny na dobę, o czym więcej mogą Państwo przeczytać tutaj,

 • a przede wszystkim: zbudować wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju społeczność Patronek i Patronów zgromadzonych w zamkniętej grupie na Facebooku oraz w serwisie Patronite. Na bieżąco relacjonowaliśmy wszystkie działania, a Państwo każdego dnia dodawali nam siły do ich realizacji!

W tym miejscu kłaniamy się nisko wszystkim osobom, które bezinteresownie, na dziesiątki różnych sposobów pomagały nam w pierwszych miesiącach. Bez Państwa pomocy nigdy nie udałoby się stworzyć zupełnie nowego radia w zaledwie trzy miesiące!

 

Co dalej? 

Dziś Radio Nowy Świat działa i nadaje - rozwijając się z każdym dniem. Sami mogą Państwo przekonać się, czy warto spędzić z nami dzień, dwa, a może miesiąc.

A jeśli słuchając, zostaną Państwo na dłużej - być może zechcą Państwo dołączyć do grona Patronów i współtworzyć wraz z nami Radio Nowy Świat?  Zachęcamy do rzucenia okiem na progi wsparcia po prawej stronie - tam opisaliśmy, w jaki sposób staramy się odwdzięczyć za Państwa hojność. 

Mamy jeszcze wiele ambitnych planów - już teraz wiemy, że z Państwa pomocą jeszcze nie raz zaskoczymy tych, którzy twierdzą, że „to niemożliwe”.


Do usłyszenia na falach (wirtualnego) eteru!
Zespół Radia Nowy Świat

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Eryk Basałaj
Eryk Basałaj
Próg: 10 zł
Maciej Terpiłowski
Maciej Terpiłowski
Próg: 10 zł
Andrzej Górecki
Andrzej Górecki
Próg: 10 zł
Ew Ce
Ew Ce
Próg: 10 zł
Tomasz Witkwosi
Tomasz Witkwosi
Próg: 10 zł
Filip Kijowski
Filip Kijowski
Próg: 20 zł