Raport o stanie świata już gotowy!

Obrazek posta

Drodzy Patroni, 

⚽️🏆Rusza mundial w Katarze. Stadiony zbudowane z naruszeniem podstawowych praw pracowniczych, niebotyczne ceny zakwaterowania, pytania o prawa mniejszości i sens rozgrywania mistrzostw w kraju, który nie ma żadnej tradycji piłkarskiej – tego rodzaju wątpliwości i krytyki towarzyszą zawodom, zanim jeszcze się zaczęły.

Czy futbol na najwyższym poziomie i emocje kibiców przykryją pytania o korupcję, stadiony zbudowane na ludzkiej krzywdzie i łamanie praw człowieka przez reżim, którego największą siłą jest niebotyczne bogactwo?

 

🔴Stany Zjednoczone ogłaszają, że nie będą ścigać władcy Arabii Saudyjskiej, księcia Mohammeda bin Salmana za współudział w zamordowaniu dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego w 2018 roku. Wcześniej Amerykanie ustalili, że bin Salman stał za zleceniem tej zbrodni, a prezydent Biden obiecał, że zostanie ukarany.

 

🔴10 milionów Ukraińców nie ma prądu po kolejnych rosyjskich atakach. W Chersoniu na światło dzienne wychodzą dowody bestialstwa okupantów. Trwa również niedomówienie wokół tragedii w Przewodowie, gdzie – jak twierdzą polskie władze i NATO – rakieta wystrzelona przez Ukraińców w obronie kraju zabiła dwóch Polaków. Dlaczego Ukraina nie chce zgodzić się z ustaleniami sojuszników?

 

🔴Szwedzka Kiruna, centrum wydobycia rudy żelaza zmienia lokalizację, jak przenieść miasto z miejsca na miejsce?

 

🔴Co to jest Chołod i jakim językiem mówią Chołodcy? I dlaczego Rosja to Behemot krwi ludzkiej nienasycony? W programie rozmowa ze Szczepanem Twardochem na temat jego nowej powieści i nie tylko.

 

👉I jeszcze: różne oblicza protestu, w tym protest songu.

 

🎙Goście: Łukasz Fyderek, Mirosław Żukowski, Leszek Jarosz, Paweł Reszka, Szczepan Twardoch, Anna Dudzińska (reportaż)

 

🎧Raport o stanie świata jest już dostępny➡️

https://raportostanieswiata.pl/odcinki/raport-o-stanie-swiata-19-listopada-2022/

 

Zapraszają: Dariusz Rosiak, Adrian Bąk i Kris Wawrzak. Słuchajcie! 🎧🌍

 

Raport o stanie świata to audycja, która istnieje dzięki naszym Patronom, dołącz się do zbiórki ➡️ https://patronite.pl/DariuszRosiak

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...