W Patronite od 25.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3

Liczba Patronów: 3

Zostań Patronem
Kup na prezent
6044 patronów
90 380 miesięcznie
1 611 250 łącznie
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka to autorski wybór komentarzy i relacji na temat wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych miejsc na ziemi.

O Autorze

Fot. Arvind Juneja

Witaj!

Skoro jesteś w tym miejscu, to pewnie wiesz czym jest „Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka”, ale na wszelki wypadek przypomnę:

Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków: rozmów z ludźmi, którzy znają się na rzeczy, relacji reporterskich w różnych miejsc na świecie i muzyki, która zawsze jest na temat - nawiązuje do tematów i miejsc, o których mówimy. Treść programów dotyczy wszystkich sfer życia: polityki, kultury, nauki, sportu, sztuki, technologii, medycyny, obyczajów, itd.

Projekt logo: Michał Piętoń

Od marca 2020 roku jesteśmy z Wami i dzięki Wam w świecie podcastów:

 Realizacja: Arvind Juneja

Zaczęło się od Raportu na żywo w Muzeum Powstania Warszawskiego:
 

 

A potem ruszył Raportowy rollercoster…

Przez ostatnie miesiące udało nam się rozszerzyć formułę Raportu, włączyć do niej nowe tematy i formy. Tworzymy dziś trzy podcasty: w soboty dwugodzinny „Raport o stanie świata”, w środy jednotematyczny „Raport na dziś”, a od niedawna prowadzony przez Agatę Kasprolewicz „Raport o książkach”, program o literaturze, która pomaga zrozumieć świat, a przy okazji sprawia przyjemność.

Dziś co tydzień Raportu słucha 70 tysięcy osób w soboty i około 35 tysięcy w środy. A przecież to nie wszystko…

Ponad 16 tysięcy odsłon miał wyprodukowany pod marką „Raportu” spektakl teatralny: „Henryka V” Williama Szekspira w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego, z udziałem wspaniałych aktorów: Piotra Fronczewskiego, Grzegorza Damięckiego, Marcina Rogacewicza. 

 

Dzięki Wam udało się nam stworzyć wspaniałą społeczność ludzi otwartych na świat i zainteresowanych innymi ludźmi. Właśnie to uważam za jedno z największych osiągnięć „Raportu” w ostatnich miesiącach. Jesteśmy na:

„Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka” stał się domem dla tysięcy Słuchaczy, którzy chcą poznawać świat w całym jego bogactwie, świat skomplikowany, ale fascynujący, niejednoznaczny, inspirujący. Chciałbym, abyście ze mną zostali na dłużej, najlepiej na zawsze. Chciałbym, by „Raport” towarzyszył Wam w bieganiu, gotowaniu, w towarzystwie i w samotnej refleksji.

Dzięki Waszemu wsparciu za pośrednictwem Patronite, "Raport" ma za  sobą świetny start i, mam nadzieję, wspaniałą przyszłość. Restrykcje i ograniczenia związane z pandemią kiedyś się skończą, wtedy wrócimy do pomysłu realizacji „Raportów” wyjazdowych z różnych miejsc w Polsce i na świecie. Będą programy na żywo z udziałem publiczności. Pracujemy obecnie nad nową strona internetową, która będzie łączyła fascynujące treści z nowoczesnymi narzędziami nawigacyjnymi. Rozbudowujemy zespół, myślimy o różnych formach współpracy z ludźmi, którzy o sztuce radiowej myślą podobnie jak my.

Co jest na końcu  tej drogi? Dokładnie nie wiem, każdy tydzień, miesiąc, rok będzie odkrywał kolejne cele naszej podróży.

Z serca dziękuję wszystkim Patronom, którzy już z nami są. A jeśli nie jesteś Patronem do zapraszam na pokład. Dołącz do nas. 

O mnie

A jeśli kto nie bardzo wie, kim jestem, to tutaj kilka informacji:

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci "Życia Warszawy" i "Życia" do "Machiny" i "Architektury". Po powrocie do Polski pracowałem Polskiej Agencji Prasowej, "Newsweeku", "Przekroju", "Forum" i "Polityce". Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika "Ozon". Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do "Rzeczpospolitej", zwłaszcza jej dodatku "Plus Minus". Pismem, z którym  współpracuję najdłużej i najbliżej jest "Tygodnik Powszechny" 

Od września 2006  do stycznia 2020 roku prowadziłem „Raport o stanie świata” w Trójce.

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

Tutaj znajdziecie resztę:

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za "Ziarno i Krew". Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

Jestem też uśpionym raperem;) Przebudziłem się, jak dotąd tylko raz, ale było warto:

Realizacja: Arvind Juneja

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Basia Labus
Basia Labus
Próg: 5 zł
Bogna Dobrzyniecka
Bogna Dobrzyniecka
Próg: 10 zł
Paweł Kusza
Paweł Kusza
Próg: 10 zł
Agnieszka Gołębiowska-Cwenk
Agnieszka Gołębiowska-Cwenk
Próg: 20 zł
Andrzej Błaszczuk
Andrzej Błaszczuk
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł