Avatar użytkownika

Dariusz Rosiak

7069
patronów
111 450 
miesięcznie
4 377 830 
łącznie
7069
patronów
111 450 zł 4 377 830 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych to pół kawy w Warszawie - dla mnie każda złotówka jest ważna.
Wpłacając nawet drobną kwotę stajesz się Patronem Raportu o stanie świata.

Dzięki Tobie audycja będzie mogła istnieć.
10 zł miesięcznie
10 złotych to mniej niż cena jednego przejazdu metrem w centrum Londynu. Ale dla Raportu to całkiem spory zastrzyk gotówki, zwłaszcza jeśli wiele osób zdecyduje się na taką wpłatę.
Będę Wam bardzo wdzięczny i, co ważne, dam temu wyraz.

🌎 Każdy, kto wpłaci 10 złotych dostanie ode mnie co tydzień autorski przegląd prasy w formie linków do tekstów i innych form z mediów światowych wraz z krótkim komentarzem. Przeglądy będą dostępne w sekcji "Posty" na Patronite - Patroni otrzymają również powiadomienia mailowe o każdym nowym przeglądzie!

🌎 Będziesz również miał prawo zostać członkiem zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie podzielę się w Tobą wiedzą i radą w każdej dziedzinie na której się znam: podróży w nieoczywiste miejsca, dziennikarstwa, zwłaszcza przygotowywania Raportu o stanie świata, opowiem o szczegółach mojej pracy. Będziesz wiedział o tekstach, które piszę i publicznych spotkaniach, które zamierzam odbyć.
20 zł miesięcznie
Wchodzimy w wyższe strefy. 20 złotych to już sporo. Tyle mniej więcej kosztuje kawałek tradycyjnej Capricciosy w Katanii na Sycylii w restauracji Siccilia Bedda.
Za pizzę sam zapłacę, ale dzięki Wam być może uda się co jakiś czas zrobić reportaż z jakiegoś dalekiego miejsca.

🌎 Za tę wpłatę każdy z Was dostanie ode mnie autorską zapowiedź Raportu w wersji wideo. Oprócz tego macie już ode mnie cotygodniowy przegląd światowej prasy.
50 zł miesięcznie
Wkraczamy w sferę prawdziwej przyjemności. Za 50 złotych można skosztować szklaneczkę 18-letniej whisky AnCnoc w barze Usquabe w Edynburgu.
Dla mnie ta suma pomnożona przez, mam nadzieję, wielu Patronów to pewność, że będę mógł utrzymać Raport na wysokim poziomie i coraz bardziej urozmaicać jego treść.

🌎 Co powiecie Państwo na specjalne wydanie Raportu z Edynburga, Rzymu, albo Tallina? Wszystkim, którzy wesprą Raport taką sumą gwarantuję wolny wstęp na wszystkie Raporty o stanie świata nadawane na żywo z udziałem publiczności. Oprócz tego macie ode mnie przegląd światowej prasy i autorską zapowiedź każdego Raportu w wersji wideo.
100 zł miesięcznie
Jeśli jesteś gotów wspomóc Raport kwotą 100 złotych miesięcznie to znaczy, że bardzo Ci na nim zależy. A mnie zależy na tym, żeby wyrazić Ci wdzięczność.
Nawiasem mówiąc, za 100 złotych można spędzić noc w hotelu Delta w samym centrum Nairobi. Raport z Nairobi to niezły pomysł, prawda?

🌎 Każdemu Patronowi, który wesprze program tą sumą przez co najmniej 3 miesiące wyślę w prezencie jedną ze swoich książek. Oprócz tego dostaniecie ode mnie wszystkie nagrody z niższych progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
14 dostępnych miejsc
To ogromna kwota, a dla mnie zobowiązanie. Jeśli zdecydujesz się na zasilenie produkcji Raportu co miesiąc taką kwotą ten program będzie także Twoim dziełem.

🌎 Dlatego zostaniesz wymieniony przez mnie w każdym odcinku Raportu w taki sposób, w jaki chcesz być przedstawiony z zaznaczeniem, że Raport o stanie świata powstał dzięki Twojemu wsparciu. Z każdym Patronem, który wesprze Raport tą sumą spotkam się osobiście na rozmowę o świecie, podróżach, Raporcie i innych przyjemnościach. Oprócz tego oczywiście dostaniesz ode mnie wszystkie nagrody i prezenty z niższych progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
6 dostępnych miejsc
Jeśli jesteś gotów albo gotowa taką sumą wesprzeć produkcję Raportu, to znaczy, że wierzysz - tak jak ja - że to przedsięwzięcie nie tylko ma sens, ale będzie trwało i rozwijało się z sukcesem przez bardzo długi czas.

🌎 Twoje nazwisko - bądź nazwa Twojej firmy - zostanie wymienione indywidualnie w trakcie każdej audycji w okresie Twojej subskrypcji jako Producenta programu.

🌎 Oprócz tego, jeśli zdecydujesz się na subskrypcję co najmniej przez 3 miesiące zaoferuję Ci możliwość odwiedzenia ekipy Raportu w trakcie pracy przy nagrywaniu programu w studio i spotkam się z Tobą na rozmowę o świecie przy kawie, albo dobrym winie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dariusz Rosiak w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka to autorski wybór komentarzy i relacji na temat wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych miejsc na ziemi.

Fot. Krzysztof Opaliński

 

Jesteśmy z Wami od marca 2020 roku. W tym czasie udało nam  się stworzyć  wspólnotę prawie 7 tysięcy Patronów i setek tysięcy Słuchaczy. Raport o stanie świata stał się domem dla tych, którzy chcą poznawać świat w całym jego bogactwie - świat skomplikowany, fascynujący, niejednoznaczny, inspirujący.

 

 Realizacja: Arvind Juneja

 

Stworzyliśmy ponad 400 programów z udziałem wspaniałych gości, zanotowaliśmy ponad 25 milionów odsłuchań na platformie anchor.fm, co najmniej 150 tysięcy Słuchaczy słucha każdego sobotniego Raportu, każdy program z marką Raport o stanie świata  trafia na czołowe (zwykle pierwsze) miejsca w rankingach podcastów Spotify.

 

Zaczynaliśmy z naszym flagowym okrętem: Raportem o stanie świata. Dzięki Waszemu wsparciu obecnie realizujemy aż cztery Raportowe formaty:

 

 

Projekt logo: Michał Piętoń

 

Pod marką Raportu o stanie świata zrealizowaliśmy kilka wydarzeń specjalnych:

  • spektakl teatralny „Henryk V” Williama Szekspira w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego, z udziałem Piotra Fronczewskiego, Grzegorza Damięckiego, Marcina Rogacewicza, który na naszym kanale YouTube ma jak dotąd ponad 27 tysięcy odsłon.

  • programy na żywo z udziałem publiczności i koncerty muzyczne. Występowali  dla Was PabloPavo i Ludziki, trio Bogdan Hołownia/ Piotr Zubek/ Michał Jaros, białoruski zespół Naviband. Nasze trzecie urodziny uświetnił występ Artura Andrusa  z zespołem.  

Po pandemii regularnie realizujemy programy wyjazdowe.  Zaczęliśmy od podróży reporterskiej Michała Żakowskiego do  Afganistanu (wspólnie z Radiem 357), potem Raport był we Francji i Ukrainie (Dariusz Rosiak), w Irlandii Północnej (Agata Kasprolewicz), w Finlandii i w Czechach (Adrian Bąk). Kolejne wyjazdy reporterskie Raportu przed nami!      


To wszystko możliwe jest dzięki Państwa wsparciu, zaangażowaniu, ofiarności – za co z serca wszystkim Patronom dziękujemy. 

Zaczynałem w tandemie z Agatą Kasprolewicz. Dziś, dzięki Państwa wsparciu Raport o stanie świata jest dziełem zespołowym. Przy realizacji programów i innych działań Raportu pracuje na stałe sześć osób, współpracujemy także z kilkoma znakomitymi reporterami.    

Na zdjęciu (od prawej) Kris Wawrzak, Agata Kasprolewicz, Adrian Bąk, Dariusz Rosiak

 

Przed nami kolejne wyzwania: nowe programy, audycje wyjazdowe, a przede wszystkim to, czego jeszcze nie wiemy co jeszcze nieznane: bo nie wiemy jak będzie wyglądał świat w najbliższych miesiącach i latach.

Bądźcie z nami w tej wyprawie. Bo świat warto odkrywać, a Raport to Twój program.

 

O mnie

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci "Życia Warszawy" i "Życia" do "Machiny" i "Architektury". Po powrocie do Polski pracowałem Polskiej Agencji Prasowej, "Newsweeku", "Przekroju", "Forum" i "Polityce". Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika "Ozon". Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do "Rzeczpospolitej", zwłaszcza jej dodatku "Plus Minus". Pismem, z którym  współpracuję najdłużej i najbliżej jest "Tygodnik Powszechny" 

Od września 2006  do stycznia 2020 roku prowadziłem „Raport o stanie świata” w Trójce.

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

Tutaj znajdziecie resztę:

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za "Ziarno i Krew". Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

Jestem też uśpionym raperem;) Przebudziłem się, jak dotąd tylko raz, ale było warto:

Realizacja: Arvind Juneja

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Dariusz Rosiak w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dariusz Rosiak już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Ślączka
Wojciech Ślączka
5 zł
Norbert Langner
Norbert Langner
10 zł
Katarzyna Lazowska
Katarzyna Lazowska
20 zł
Monika Rupala-Cycoń
Monika Rupala-Cycoń
5 zł
Wiechu72
Wiechu72
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.