Avatar użytkownika

Dariusz Rosiak

6909
patronów
109 260 
miesięcznie
4 700 180 
łącznie
6909
patronów
109 260 zł 4 700 180 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych to pół kawy w Warszawie - dla mnie każda złotówka jest ważna.
Wpłacając nawet drobną kwotę stajesz się Patronem Raportu o stanie świata.

Dzięki Tobie audycja będzie mogła istnieć.
10 zł miesięcznie
10 złotych to mniej niż cena jednego przejazdu metrem w centrum Londynu. Ale dla Raportu to całkiem spory zastrzyk gotówki, zwłaszcza jeśli wiele osób zdecyduje się na taką wpłatę.
Będę Wam bardzo wdzięczny i, co ważne, dam temu wyraz.

🌎 Każdy, kto wpłaci 10 złotych dostanie ode mnie co tydzień autorski przegląd prasy w formie linków do tekstów i innych form z mediów światowych wraz z krótkim komentarzem. Przeglądy będą dostępne w sekcji "Posty" na Patronite - Patroni otrzymają również powiadomienia mailowe o każdym nowym przeglądzie!

🌎 Będziesz również miał prawo zostać członkiem zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie podzielę się w Tobą wiedzą i radą w każdej dziedzinie na której się znam: podróży w nieoczywiste miejsca, dziennikarstwa, zwłaszcza przygotowywania Raportu o stanie świata, opowiem o szczegółach mojej pracy. Będziesz wiedział o tekstach, które piszę i publicznych spotkaniach, które zamierzam odbyć.
20 zł miesięcznie
Wchodzimy w wyższe strefy. 20 złotych to już sporo. Tyle mniej więcej kosztuje kawałek tradycyjnej Capricciosy w Katanii na Sycylii w restauracji Siccilia Bedda.
Za pizzę sam zapłacę, ale dzięki Wam być może uda się co jakiś czas zrobić reportaż z jakiegoś dalekiego miejsca.

🌎 Za tę wpłatę każdy z Was dostanie ode mnie autorską zapowiedź Raportu w wersji wideo. Oprócz tego macie już ode mnie cotygodniowy przegląd światowej prasy.
50 zł miesięcznie
Wkraczamy w sferę prawdziwej przyjemności. Za 50 złotych można skosztować szklaneczkę 18-letniej whisky AnCnoc w barze Usquabe w Edynburgu.
Dla mnie ta suma pomnożona przez, mam nadzieję, wielu Patronów to pewność, że będę mógł utrzymać Raport na wysokim poziomie i coraz bardziej urozmaicać jego treść.

🌎 Co powiecie Państwo na specjalne wydanie Raportu z Edynburga, Rzymu, albo Tallina? Wszystkim, którzy wesprą Raport taką sumą gwarantuję wolny wstęp na wszystkie Raporty o stanie świata nadawane na żywo z udziałem publiczności. Oprócz tego macie ode mnie przegląd światowej prasy i autorską zapowiedź każdego Raportu w wersji wideo.
100 zł miesięcznie
Jeśli jesteś gotów wspomóc Raport kwotą 100 złotych miesięcznie to znaczy, że bardzo Ci na nim zależy. A mnie zależy na tym, żeby wyrazić Ci wdzięczność.
Nawiasem mówiąc, za 100 złotych można spędzić noc w hotelu Delta w samym centrum Nairobi. Raport z Nairobi to niezły pomysł, prawda?

🌎 Każdemu Patronowi, który wesprze program tą sumą przez co najmniej 3 miesiące wyślę w prezencie jedną ze swoich książek. Oprócz tego dostaniecie ode mnie wszystkie nagrody z niższych progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
12 dostępnych miejsc
To ogromna kwota, a dla mnie zobowiązanie. Jeśli zdecydujesz się na zasilenie produkcji Raportu co miesiąc taką kwotą ten program będzie także Twoim dziełem.

🌎 Dlatego zostaniesz wymieniony przez mnie w każdym odcinku Raportu w taki sposób, w jaki chcesz być przedstawiony z zaznaczeniem, że Raport o stanie świata powstał dzięki Twojemu wsparciu. Z każdym Patronem, który wesprze Raport tą sumą spotkam się osobiście na rozmowę o świecie, podróżach, Raporcie i innych przyjemnościach. Oprócz tego oczywiście dostaniesz ode mnie wszystkie nagrody i prezenty z niższych progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
7 dostępnych miejsc
Jeśli jesteś gotów albo gotowa taką sumą wesprzeć produkcję Raportu, to znaczy, że wierzysz - tak jak ja - że to przedsięwzięcie nie tylko ma sens, ale będzie trwało i rozwijało się z sukcesem przez bardzo długi czas.

🌎 Twoje nazwisko - bądź nazwa Twojej firmy - zostanie wymienione indywidualnie w trakcie każdej audycji w okresie Twojej subskrypcji jako Producenta programu.

🌎 Oprócz tego, jeśli zdecydujesz się na subskrypcję co najmniej przez 3 miesiące zaoferuję Ci możliwość odwiedzenia ekipy Raportu w trakcie pracy przy nagrywaniu programu w studio i spotkam się z Tobą na rozmowę o świecie przy kawie, albo dobrym winie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dariusz Rosiak w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka to autorski wybór komentarzy i relacji na temat wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych miejsc na ziemi.

Fot. Krzysztof Opaliński

 

Jesteśmy z Wami od marca 2020 roku. W tym czasie udało nam  się stworzyć  wspólnotę prawie 7 tysięcy Patronów i setek tysięcy Słuchaczy. Raport o stanie świata stał się domem dla tych, którzy chcą poznawać świat w całym jego bogactwie - świat skomplikowany, fascynujący, niejednoznaczny, inspirujący.

 

 Realizacja: Arvind Juneja

 

Stworzyliśmy ponad 400 programów z udziałem wspaniałych gości, zanotowaliśmy ponad 25 milionów odsłuchań na platformie anchor.fm, co najmniej 150 tysięcy Słuchaczy słucha każdego sobotniego Raportu, każdy program z marką Raport o stanie świata  trafia na czołowe (zwykle pierwsze) miejsca w rankingach podcastów Spotify.

 

Zaczynaliśmy z naszym flagowym okrętem: Raportem o stanie świata. Dzięki Waszemu wsparciu obecnie realizujemy aż cztery Raportowe formaty:

 

 

Projekt logo: Michał Piętoń

 

Pod marką Raportu o stanie świata zrealizowaliśmy kilka wydarzeń specjalnych:

  • spektakl teatralny „Henryk V” Williama Szekspira w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego, z udziałem Piotra Fronczewskiego, Grzegorza Damięckiego, Marcina Rogacewicza, który na naszym kanale YouTube ma jak dotąd ponad 27 tysięcy odsłon.

  • programy na żywo z udziałem publiczności i koncerty muzyczne. Występowali  dla Was PabloPavo i Ludziki, trio Bogdan Hołownia/ Piotr Zubek/ Michał Jaros, białoruski zespół Naviband. Nasze trzecie urodziny uświetnił występ Artura Andrusa  z zespołem.  

Po pandemii regularnie realizujemy programy wyjazdowe.  Zaczęliśmy od podróży reporterskiej Michała Żakowskiego do  Afganistanu (wspólnie z Radiem 357), potem Raport był we Francji i Ukrainie (Dariusz Rosiak), w Irlandii Północnej (Agata Kasprolewicz), w Finlandii i w Czechach (Adrian Bąk). Kolejne wyjazdy reporterskie Raportu przed nami!      


To wszystko możliwe jest dzięki Państwa wsparciu, zaangażowaniu, ofiarności – za co z serca wszystkim Patronom dziękujemy. 

Zaczynałem w tandemie z Agatą Kasprolewicz. Dziś, dzięki Państwa wsparciu Raport o stanie świata jest dziełem zespołowym. Przy realizacji programów i innych działań Raportu pracuje na stałe sześć osób, współpracujemy także z kilkoma znakomitymi reporterami.    

Na zdjęciu (od prawej) Kris Wawrzak, Agata Kasprolewicz, Adrian Bąk, Dariusz Rosiak

 

Przed nami kolejne wyzwania: nowe programy, audycje wyjazdowe, a przede wszystkim to, czego jeszcze nie wiemy co jeszcze nieznane: bo nie wiemy jak będzie wyglądał świat w najbliższych miesiącach i latach.

Bądźcie z nami w tej wyprawie. Bo świat warto odkrywać, a Raport to Twój program.

 

O mnie

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci "Życia Warszawy" i "Życia" do "Machiny" i "Architektury". Po powrocie do Polski pracowałem Polskiej Agencji Prasowej, "Newsweeku", "Przekroju", "Forum" i "Polityce". Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika "Ozon". Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do "Rzeczpospolitej", zwłaszcza jej dodatku "Plus Minus". Pismem, z którym  współpracuję najdłużej i najbliżej jest "Tygodnik Powszechny" 

Od września 2006  do stycznia 2020 roku prowadziłem „Raport o stanie świata” w Trójce.

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

Tutaj znajdziecie resztę:

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za "Ziarno i Krew". Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

Jestem też uśpionym raperem;) Przebudziłem się, jak dotąd tylko raz, ale było warto:

Realizacja: Arvind Juneja

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Dariusz Rosiak w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dariusz Rosiak już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Grzegorz Szukowski
Grzegorz Szukowski
20 zł
Leszek Weltrowski
Leszek Weltrowski
10 zł
Zuzanna Wnuk
Zuzanna Wnuk
10 zł
Jakub Ptak
Jakub Ptak
10 zł
Marek Smolarz
Marek Smolarz
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.