W Patronite od 25.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3

Liczba Patronów: 3

Zostań Patronem
Kup na prezent
6846 patronów
104 140 miesięcznie
3 022 065 łącznie
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka to autorski wybór komentarzy i relacji na temat wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych miejsc na ziemi.

O Autorze

Fot. Krzysztof Opaliński

 

Jesteśmy z Wami od marca 2020 roku. W tym czasie udało nam  się stworzyć  wspólnotę prawie 7 tysięcy Patronów i setek tysięcy Słuchaczy. Raport o stanie świata stał się domem dla tych, którzy chcą poznawać świat w całym jego bogactwie - świat skomplikowany, fascynujący, niejednoznaczny, inspirujący.

 

 Realizacja: Arvind Juneja

 

Stworzyliśmy ponad 400 programów z udziałem wspaniałych gości, zanotowaliśmy ponad 25 milionów odsłuchań na platformie anchor.fm, co najmniej 150 tysięcy Słuchaczy słucha każdego sobotniego Raportu, każdy program z marką Raport o stanie świata  trafia na czołowe (zwykle pierwsze) miejsca w rankingach podcastów Spotify.

 

Zaczynaliśmy z naszym flagowym okrętem: Raportem o stanie świata. Dzięki Waszemu wsparciu obecnie realizujemy aż cztery Raportowe formaty:

 

Projekt logo: Michał Piętoń

 

Pod marką Raportu o stanie świata zrealizowaliśmy kilka wydarzeń specjalnych:

  • spektakl teatralny „Henryk V” Williama Szekspira w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego, z udziałem Piotra Fronczewskiego, Grzegorza Damięckiego, Marcina Rogacewicza, który na naszym kanale YouTube ma jak dotąd ponad 27 tysięcy odsłon.

  • programy na żywo z udziałem publiczności i koncerty muzyczne. Występowali  dla Was PabloPavo i Ludziki, trio Bogdan Hołownia/ Piotr Zubek/ Michał Jaros, białoruski zespół Naviband. Nasze trzecie urodziny uświetnił występ Artura Andrusa  z zespołem.  

Po pandemii regularnie realizujemy programy wyjazdowe.  Zaczęliśmy od podróży reporterskiej Michała Żakowskiego do  Afganistanu (wspólnie z Radiem 357), potem Raport był we Francji i Ukrainie (Dariusz Rosiak), w Irlandii Północnej (Agata Kasprolewicz), w Finlandii i w Czechach (Adrian Bąk). Kolejne wyjazdy reporterskie Raportu przed nami!      


To wszystko możliwe jest dzięki Państwa wsparciu, zaangażowaniu, ofiarności – za co z serca wszystkim Patronom dziękujemy. 

Zaczynałem w tandemie z Agatą Kasprolewicz. Dziś, dzięki Państwa wsparciu Raport o stanie świata jest dziełem zespołowym. Przy realizacji programów i innych działań Raportu pracuje na stałe sześć osób, współpracujemy także z kilkoma znakomitymi reporterami.    

Na zdjęciu (od prawej) Kris Wawrzak, Agata Kasprolewicz, Adrian Bąk, Dariusz Rosiak

 

Przed nami kolejne wyzwania: nowe programy, audycje wyjazdowe, a przede wszystkim to, czego jeszcze nie wiemy co jeszcze nieznane: bo nie wiemy jak będzie wyglądał świat w najbliższych miesiącach i latach.

Bądźcie z nami w tej wyprawie. Bo świat warto odkrywać, a Raport to Twój program.

 

O mnie

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci "Życia Warszawy" i "Życia" do "Machiny" i "Architektury". Po powrocie do Polski pracowałem Polskiej Agencji Prasowej, "Newsweeku", "Przekroju", "Forum" i "Polityce". Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika "Ozon". Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do "Rzeczpospolitej", zwłaszcza jej dodatku "Plus Minus". Pismem, z którym  współpracuję najdłużej i najbliżej jest "Tygodnik Powszechny" 

Od września 2006  do stycznia 2020 roku prowadziłem „Raport o stanie świata” w Trójce.

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

Tutaj znajdziecie resztę:

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za "Ziarno i Krew". Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

Jestem też uśpionym raperem;) Przebudziłem się, jak dotąd tylko raz, ale było warto:

Realizacja: Arvind Juneja


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dominika Piórkowska
Dominika Piórkowska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Joanna Ostrowska
Joanna Ostrowska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Sebastian Paroń
Sebastian Paroń
Próg: 10 zł