Wszystko ma swój czas – czyli o tym, co może poczekać na swoją kolej, a za co bierzemy się już teraz

Obrazek posta

Witajcie w ten ciemny wieczór! Tradycyjnie o tej porze spieszę do Was z raportem naszych działań. Ostatnio nie jest ich aż tak dużo, ale wynika to nie z naszego lenistwa 🛏, tylko z innej organizacji pracy oraz dodatkowych obowiązków. A zatem posłuchajcie, na co czas nam pozwolił w tym tygodniu.

Praca nad III tomem Bielijonu powoli idzie. Jeszcze co prawda zostało sporo tekstu do sprawdzenia, ale z tygodnia na tydzień Ola jest coraz bliżej końca tego etapu pracy nad książką 😊 (Żałuję, że różne inne obowiązki nie pozwalają mi na przyspieszenie pracy ~Aleksandra). Nie wytrzymała też długo bez pisania kolejnych: jest już w trakcie przygotowywania V tomu (oczywiście nie zaniedbując przy tym trzeciego ~Aleksandra). Robi to, ale bez pośpiechu, tak, jak jej obowiązki pozwalają, więc od czasu do czasu pojawia się następna strona w finałowej części tego cyklu. Inne projekty na razie muszą poczekać na swój czas. Jednak moja Żona ma nadzieję wrócić w tym tygodniu przynajmniej do pracy nad językami (mam do przetłumaczenia dłuższy tekst na potrzeby III tomu, a po awarii komputera w sierpniu straciłam zapisane wtedy dane i teraz muszę na nowo je stworzyć ~Aleksandra).

Natomiast ja ostatnio przerwałem pracę nad sprawami klimatyczno-astronomicznymi w naszym Uniwersum. Miałem już dość działań polegających na samym researchu 😧 Musiałem wziąć się za bardziej twórcze zadanie. Dlatego teraz jestem w trakcie budowania bazy wiedzy na temat naszego Uniwersum. To bardzo śmiały projekt, wzorowany na bazach związanych z grami komputerowymi oraz projektami typu Wikipedia. Będzie on szczególnie cenny, gdy zespół Szmaragdowego Pióra rozrośnie się już nieco. Ale i teraz w naszym dwuosobowym gronie może okazać się wielką pomocą w utrzymaniu spójności fabuły, wydarzeń i wszelkich informacji o Uniwersum w książkach czy krótszych formach literackich.

A w naszych mediach trwa teraz Wyzwanie Adwentowe z Ariadną. Codziennie czeka na Was kolejne zadanie poprzedzone fragmentem książki. Na Instagramie znajdziecie je w relacjach, a na Facebooku, Tik Toku i YouTub'ie są dostępne w formie filmików (dajcie znać, czy już braliście udział i które zadania już za Wami ~Aleksandra). Miło nam będzie, jak pochwalicie się realizacją Wyzwania na swoich profilach — nie zapomnijcie wtedy nas oznaczyć 😋

Jak co miesiąc chcemy też podziękować naszym wspaniałym Patronom 🤝🏻 Oto i oni:

Łukasz Hebdziński
Ewa Kaczor

 

Jeśli i Wy chcecie dołączyć do tych, którzy nam pomagają, to zerknijcie koniecznie na zakładkę Wspieraj. Dowiecie się tam nie tylko o tym, jak wspomagać naszą pracę za pomocą serwisu Patronite, ale też poprzez Wasz wkład w tworzone przez nas Uniwersum 😀

Dobrej nocy i coraz jaśniejszych dni! Trzymajcie się ciepło 🧣🧥🎩☕♨

~Mateusz


podsumowanietygodnia bielijon blog

Zobacz również

Błyskawiczny koniec – czyli o tym, jak mało da się czasem zrobić
Pierwsze szkice, czyli jak powstawał Kontynent
Ile pracy w pracy? – czyli o naszych projektach i czasie, jaki możemy poświęcić na ich rea...

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...