#15 roadtoMilanoCortina2026

Obrazek posta

WINTERBERG - FIS Snowboardowy Puchar Świata - PSL Team + PSL , 10-11 grudnia 2022

W sobotę 10 grudnia odbyły się drużynowe zawody Pucharu Świata oraz kwalifikacje do niedzielnych Finałów PSL w klasyfikacji indywidualnej.

Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim harmonogramem zawodów. Była to długa i męcząca sobota, daliśmy z siebie wszystko i razem z Weroniką Dawidek wygraliśmy pierwszą rundę, lecz później przegraliśmy z drużyną z Austrii, która zajęła 2. miejsce. Ola Król i Oskar Kwiatkowski wywalczyli 3. miejsce w drużynie, tym samym dostarczając nam i kibicom wiele emocji.

Po południu rozpoczęły się kwalifikacje do niedzielnej indywidualnej rywalizacji w Slalomie Równoległym (PSL). Oddałem dwa poprawne przejazdy, z których jestem zadowolony, ale do finałowej "16" zabrakło 0,03s. Zająłem 17. miejsce razem z Włochem,  Aaronem Marchem.

Po pierwszym punktowanym starcie zajmuję 17. pozycję na listach FIS 🏂❄️🚀

Cieszę się z inauguracji Pucharu Świata w sezonie 2022/23, walka była wyrównana a różnice w czasach kwalifikacji bardzo małe. Następny start już za cztery dni we Włoszech - Carezza (ITA) i już nie mogę się doczekać  🙂