"Modlitwa wieczorna" i premiera niezwykłego teledysku

Obrazek posta

Wiersz Jarosława Mikołajewskiego "Modlitwa wieczorna" był początkiem pięknej inicjatywy, rodzącej się spontanicznie, w sercu i głowie naszej koleżanki Weroniki Boczek. Ta inicjatywa przerodziła się we współpracę z poetą i naszym redakcyjnym kolegą Jarosławem Mikołajewskim.

A wszystko po to, aby pomóc i zwrócić naszą uwagę na niezwykłe miejsce. To miejsce znajduje się w Warszawie, przy ulicy Grójeckiej 68. Klubokawiarnia „Życie Jest Fajne” działa od marca 2016 roku i zatrudnia dorosłych ze spektrum autyzmu. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Miejsce to uczy swoich podopiecznych funkcjonowania na rynku pracy.

Pomimo wielu spraw bieżących wolontariusze i pracownicy tego miejsca nie pozostają obojętni na los innych. We wtorki wydają kilkaset obiadów osobom w kryzysie bezdomności lub potrzebującym. Obecnie prowadzą zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukraińskiego ośrodka Ossa (łakocie zbierane są stacjonarnie, ul. Grójecka 68) oraz zbierają środki, by kupić wymarzone prezenty osobom w kryzysie bezdomności.

 

 

- Ta do bólu szczera kolęda-kołysanka wzbudziła we mnie wiele emocji, pomyślałam, że te słowa mogą wybrzmieć jeszcze mocniej, jeśli zostaną zaśpiewane. Tutaj zostawiłam przestrzeń dla mojej wyobraźni [...] wiedziałam, że ten tekst zasługuje na subtelną oprawę muzyczną. Wróciłam z Krakowa od moich przyjaciół, w pociągu czytałam wielokrotnie każdy wers i zapisywałam pomysły w notatniku. Usiadłam do pianina w moim mieszkaniu... i tak powstała muzyka do bardzo pięknego tekstu. Poczułam, że podczas śpiewania, wierzę każdemu wypowiadanemu przeze mnie słowu, a to jest według mnie dobra wróżba, bo jest w tym prawda. Mój przyjaciel - kompozytor i aranżer, Przemysław Pacek pomógł mi w tym, by całość zabrzmiała jeszcze piękniej- mówi Weronika, która artystycznie występuje pod pseudonimem Ronja.

- Poprzez naszą współpracę pragniemy nie tylko poruszyć wyobraźnię i duszę, wierzących i nie, oscylujących i zamyślonych, lecz również skierować uwagę na Klubokawiarnię "Życie jest fajne". Przyjmijcie naszą kolędę nie tylko jako zachętę do pomocy. Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w nią najgłębiej. Chcieliśmy dać Wam piękno tak głębokie, na jakie nas stać – dodaje Jarosław Mikołajewski.

Teledysk do tej niezwykłej kolędy powstał właśnie w Klubokawiarni „Życie jest fajne”. Ponadto w nagraniach udział wzięli: Lena Michajłów - fortepian, Władysława Tatarcewa - wiolonczela, Szymon Łuniewski - trąbka. Realizacją audio zajął się Marcin Studniarz, a za stronę wizualną odpowiedzialna jest Kinga Tuźnik.

Więcej informacji na temat klubokawiarni: www.zyciejestfajne.pl

Weronika Boczek Jarosław Mikołajewski Modlitwa Wieczorna

Zobacz również

Podaruj Radio Nowy Świat w prezencie
Życzymy sobie i Wam
Przyszłość jest Kobietą

Komentarze (7)

Trwa ładowanie...