Z Ostrej do Waszego Świata! Osiągamy nowy cel! Kwota miesięcznych wpłat naszych Patronów na poziomie 700 tys.

Obrazek posta

 

 

Z Ostrej do Waszego Świata! 

Na początek Radio zaprasza Was drodzy Patroni do Wrocławia - na spotkanie Michała Nogasia z Olgą Tokarczuk. Stacja zbliża się wielkimi krokami do osiągnięcia swojego kolejnego celu – kwoty miesięcznych wpłat na poziomie 700 tys. złotych. Taka kwota wsparcia oznacza, że rozgłośnia rozpocznie nadawanie specjalnych audycji wyjazdowych.   

Do uzyskania 700 tys. zł pozostało mniej niż 1500 zł (stan na dzień: 10.01.2022). To oznacza, że stacja już planuje audycje wyjazdowe, które chce zrealizować w roku 2023 oraz wyznacza nowe cele, biorąc pod uwagę również Wasze zdanie drodzy Patroni i Wasze oczekiwania.  

- Jestem ogromnie dumna i bardzo szczęśliwa, że osiągnęliśmy próg 700 tys. złotych. Przypomina to trochę jak wyznaczanie osobistych celów, z których spełnieniem, jak wiadomo, bywa różnie. Tego planu nie zrealizowaliśmy sami, ale osiągnęli go dla nas nasi drodzy i wierni Patroni. To do Was kieruję moje najszczersze podziękowania. Za to, że jesteście z nami, że nam ufacie, chcecie razem z nami rozwijać nasze radio i doceniacie, że idziemy własną drogą – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.  

Osiągnięcie tego progu oznacza, że Radio Nowy Świat rusza w teren. I tak, już 23 stycznia odbędzie się spotkanie literackie redaktora Michała Nogasia z laureatką Nagrody Nobla za rok 2018 – Olgą Tokarczuk, w OP ENHEIM we Wrocławiu, na które zaprosimy Was, drodzy Patroni.  

Kolejne audycje wyjazdowe są zaplanowane już pod koniec kwietnia. Radio Nowy Świat odwiedzi i poprowadzi program z Poznania, z Centrum Kultury Zamek. Rozgłośnia właśnie ustala z organizatorami wydarzenia NEXT FEST ostatnie szczegóły. – To, co mogę przekazać Wam nasi Patroni i Słuchacze już dzisiaj to fakt, że w ciągu 3 festiwalowych dni nie zabraknie spotkań i audycji na żywo – dodaje Magda Jethon.  

A 2 lipca 2023 roku Radio Nowy Świat zaprasza do Kórnika, gdzie odbędą się obchody setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, również z antenowym udziałem Radia Nowy Świat.  

Przez cały rok 2023, raz w miesiącu, redaktor Michał Nogaś zapraszać będzie do Wrocławskiego Domu Literatury na spotkania z pisarzami. Każde to spotkanie jest transmitowane bądź retransmitowane na antenie radia, a pula zaproszeń trafia również oczywiście do darczyńców Radia. Pierwsze spotkanie w ramach tego cyklu odbędzie się 22 stycznia.  

Nowy Rok, nowe wyzwania…  

Wyznaczając kolejny cel, Radio Nowy Świat wzięło pod uwagę również najważniejsze oczekiwania i sugestie Wasze drodzy Patroni. – Podjęliśmy decyzję, że przy osiągnięciu miesięcznych wpłat na poziomie 725 tys. złotych zamieścimy na naszej stronie internetowej i w aplikacji podcasty z pasm: Nowy Świt, W środku dnia, Nowy Świat po południu. W ten sposób chcemy podkreślić, że bierzemy pod uwagę Wasze ciekawe sugestie i propozycje, ale czasem ich realizacja może być odsunięta w czasie, bo wiąże się to z tak prozaiczną kwestią jak zebranie dodatkowych środków – wyjaśnia Magda Jethon.  

Obecnie tylko piątkowa audycja Wojciecha Manna „Poranna Manna” jest specjalnie przygotowywana i znajduje się w podcastach z anteny, zarówno na naszej stronie internetowej, jak i w aplikacji. - Jednym z naszych najważniejszych celów na rok 2023 jest rozwój naszej aplikacji. Na tym etapie nie chcemy tego wiązać z konkretnym progiem finansowym, ale jest sprawą oczywistą, że obecny miesięczny próg na poziomie 700 tys. złotych pozwala nam myśleć pozytywnie o kolejnych wdrożeniach i modernizacjach aplikacji Radia Nowy Świat. Z początkiem stycznia br. dodaliśmy nowe funkcje: Android Auto i możliwość odsłuchu podcastów w technologii Chromecast, zarówno dla systemu iOS, jak i Android. Nasz zespół wspólnie z developerami już pracuje nad wprowadzeniem usługi CarPlay dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS oraz dodaniem do aplikacji podcastów extra plus – mówi Sławomir Gołębiowski, Dyrektor Marketingu i Sponsoringu w Radiu Nowy Świat.  

 

Rok 2022 był dla Radia Nowy Świat wyjątkowy pod wieloma względami.   

Liczba darczyńców wzrosła o ponad 4 tys. nowych i powracających Patronów, a kwota miesięcznych wpłat osiągnęła pułap 700 tys. złotych.  

Z pewnością wpływ na to miały podjęte w ostatnich miesiącach działania: wprowadzenie nowej wersji aplikacji (ponad 1 mln pobrań), kampania „Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat” oraz ciekawa oferta programowa. Na początku października 2022 r. stacja otrzymała nagrodę specjalną Nowa Jakość przyznawaną przez ekspertów marketingu, która doceniła model funkcjonowania Radia Nowy Świat, radia bez reklam, nadającego wyłącznie w Internecie i utrzymującego się z dobrowolnych wpłat Słuchaczy.   

Radio Nowy Świat Olga Tokarczuk

Zobacz również

Jeszcze możesz wesprzeć Akademię Teatralną
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Wyjście do kina z Jankiem Niebudkiem!

Komentarze (40)

Trwa ładowanie...