Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim

Obrazek posta

Post! Nareszcie.. Po długim czasie dodaje post, a to dlatego, że jest o czym napisać ;) Również po długim czasie (po niespełna 3 latach) wystartowałam 28.10.2023r. w Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim w kategorii kobiet- waga lekka (maksymalna waga zawodniczki to 61,5 kg). Na zawodach zostałam przywitana bardzo ciepło przez całe środowisko wioślarskie :) Przyjechałam na hale Wrocławskiego AWF, zaliczyłam oficjalne ważenie i zostało mi 2 godziny na przygotowanie do startu, który nie jest tym najbardziej lubianym dla wioślarzy. Sam start w zawodach, który był moim debiutem na ergometrze po przerwie macierzyńskiej, uważam za udany, ponieważ wywalczyłam złoty medal i tytuł mistrzyni Polski :) Taki powrót sprawił mi dużą radość, a o to w tym wszystkim chodzi- żeby sport dawał radość! Co do samego "suchego" wyniku- chciałabym oczywiście lepiej (ambicja sportowca ;)) ale jak na pierwszy start jest on zadowalający. Osiągnęłam czas 7 minut i 8,7 sekundy. Czas gorszy od mojej "życiówki" w wadze lekkiej o 2,7 sekundy (stąd mały niedosyt) ale to motywuje mnie do dalszej pracy!