Tomasz Ławnicki przechodzi do Radia Nowy Świat

Obrazek posta

Od 1 marca 2023 r. Tomasz Ławnicki obejmuje stanowisko szefa zespołu przygotowującego serwisy informacyjne w Radiu Nowy Świat, tym samym kończąc współpracę z Grupą naTemat.pl.

 

Tomasz Ławnicki od 2016 r. był dziennikarzem i wydawcą strony głównej portalu naTemat.pl, a dodatkowo przez ostatnie trzy lata tworzył podcast "Morderstwo (nie) doskonałe". Wcześniej przez ponad 20 lat był dziennikarzem radiowym. Zaczynał w 1995 r. w studenckim Radiu Akadera w Białymstoku. W latach 2005-16 był serwisantem w Programie III Polskiego Radia, przez prawie dwa lata pełnił funkcję zastępcy kierownika Redakcji Aktualności radiowej Trójki. Został zwolniony… z powodu likwidacji stanowiska, w procesie przed Sądem Pracy wygrał z Polskim Radiem.

W lipcu 2020 r., kiedy działalność rozpoczęło nasze radio, nawiązał współpracę ze stacją jako autor serwisów informacyjnych, dzieląc te obowiązki z pracą dla naTemat.pl.

Od marca Ławnicki będzie kierował zespołem, który świetnie zna i z którym współpracuje od samego początku.

- Radio od zawsze zajmuje pierwsze miejsce w moim zawodowym życiu, dlatego kiedy łączenie tych dwóch skądinąd bardzo ciekawych projektów było coraz trudniejsze, decyzja była prosta. W naszym radiu nadal będą mnie mogli Państwo usłyszeć w roli autora serwisów, ale przede mną również nowe wyzwania. Jeszcze w marcu pojawi się nowa audycja, którą będę miał przyjemność współprowadzić oraz mój cykl w porannym paśmie. Już dzisiaj zapraszam jak co dzień do słuchania, a więcej szczegółów wkrótce – mówi Tomasz Ławnicki, kierownik zespołu serwisów informacyjnych.

 

Ruszamy z koncertami na żywo.

Kolejną nowością, która pojawi się już 3 marca br., jest propozycja, której autorką jest Marcelina Słomian. Już w najbliższy piątek redaktorka zaprasza na pierwszy z serii koncertów, które będą organizowane w siedzibie radia , z udziałem Patronów, o godzinie 20.00. Zazwyczaj odbywać się one będą w ostatni piątek miesiąca, choć w miesiącu marcu wyjątkowo zapraszamy na dwa wydarzenia, a wystąpią młodzi artyści, ale z ciekawym i niemałym już dorobkiem artystycznym.

- Promocja i wsparcie młodych artystów są ważne dla naszego radia od zawsze. Wyobrażam sobie, że każdy koncert będzie złożony z 30-40-minutowego występu, transmitowanego na antenie i w formie video dla Patronów, po którym poprowadzę z wykonawcami 15-minutową rozmowę. Wierzę, że zestaw artystów, który przygotowałam dla Was Drodzy Słuchacze spotka się z pozytywnym odbiorem. Na początek zespół SHAMA. Zapraszam bardzo serdecznie😊 – mówi Marcelina Słomian, kierowniczka do spraw muzycznych projektów specjalnych.

Grupę SHAMA tworzy czwórka przyjaciół z Warszawy: Basia jest wokalistką, gra na skrzypcach, komponuje, Jimi to gitarzysta, który zajmuje się także produkcją muzyczną. To on poznał ze sobą wszystkich członków zespołu. Antoni pełni w zespole rolę pianisty, kręcą go syntezatory i słynie z nadmiaru energii, a Kacper – były trębacz i pianista – gra na perkusji; z pozoru spokojny i uprzejmy, jest jedynym prawdziwym rockmanem zespołu. Nic więc dziwnego, że tak barwna ekipa tworzy równie pełne kolorytu brzmienia. Ich główną inspiracją jest mieszanka rocka i bluesa lat 60., do której dodają nieco własnych, bardziej współczesnych spostrzeżeń na temat tworzenia muzyki.

 

 

 

 

Radio Nowy Świat Tomasz Ławnicki Marcelina Słomian SHAMA

Zobacz również

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską podczas audycji “Czytał Michał Nogaś” 
Ankieta! Pytamy o Twoją opinię!
8 marca w Radiu Nowy Świat

Komentarze (71)

Trwa ładowanie...