SadziMY Las 357 - wiosenne, finałowe sadzenie aż w trzech miejscach na mapie kraju!

Obrazek posta

10,6 hektara lasu - tyle społeczność Radia 357 zdecydowała się posadzić w połowie 2022 roku. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania - i oznaczało konieczność zorganizowania dodatkowej powierzchni, na której znów może wyrosnąć las - dla nas i dla przyszłych pokoleń. Zimowe poszukiwania przyniosły nam aż 3 lokalizacje:

  • w Szamocinie, w województwie wielkopolskim, sadzenie odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia - 3,42 hektara 
  • w Durągu, w województwie warmińsko-mazurskim, sadzenie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia - 0,7 hektara 
  • w Chlebiotkach, w województwie mazowieckim, sadzenie odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia - 2,95 hektara 

Zapraszamy na wiosenne sadzenie pozostałej powierzchni Lasu 357 - to 3 ostatnie szanse! Zgłoszenia przyjmujemy od teraz do czwartku, 23 marca, na stronie https://las.radio357.pl Podobnie, jak było to w październiku, liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo otrzymają osoby, które jeszcze nie miały możliwości posadzenia Lasu 357 - a więc nie były z nami w Suchowoli. Każda osoba zgłaszająca się może zabrać maksymalnie 4 osoby towarzyszące, ale musi je uwzględnić w formularzu zgłoszeniowym.

Zapraszajcie do udziału także tych, którzy nie są jeszcze naszymi Patronami - oni również mogą wziąć udział w sadzeniu. Każda para rąk do pracy się przyda - w końcu zostało jeszcze ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych! ;) Aby przypomnieć sobie, jak to wszystko wygląda, polecamy materiał nagrany w Suchowoli. Relację z jesiennego sadzenia można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=s7Ua5WyUXao 

W wiosennym sadzeniu pomaga nam firma Treeco - na co dzień zajmuje się ona ekologicznym pakowaniem, by pomimo wysokiej konsumpcji realizowanej drogą e-commerce (np. dostawy do paczkomatu), dbać o środowisko. Zapewnia i finansuje dojazd i wyżywienie dla Słuchaczy i Zespołu Radia podczas wiosennego sadzenia. Wciąż wsparcie organizacyjne zapewnia nam Fundacja PVE Dobra Energia, merytoryczne - Fundacja Las Na Zawsze, ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek wraz z fundacją Nauka To Lubię

Czekamy na Wasze zgłoszenia do najbliższego czwartku, 23 marca. Zaproszeni otrzymają wszystkie szczegóły na swoje skrzynki mailowe, przypisane do adresu w Twoje 357. Widzimy się - w Szamocinie, 1 kwietnia, w Durągu, 4 kwietnia i w Chlebiotkach, 15 kwietnia! W każdym z miejsc spotkacie się z przedstawicielami naszej ekipy i wspólnie posadziMY Las 357 - który w ten sposób osiągnie docelową powierzchnię ponad 10 hektarów.

Macie jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy, w komentarzach i pod adresem las@radio357.pl 

Wszystkich szczegółów możecie szukać na dedykowanej stronie, która służy także do wysyłania zgłoszeń - to

las.radio357.pl

Las 357 posadź z nami las wiosna 2023 Szamocin Durąg Chlebiotki sadziMY Las 357

Zobacz również

Dzień radiowy - 19 marca 2023
Dzień radiowy - 22 marca 2023
Lindsey Stirling w lipcu w Sopocie - zapraszamy do udziału w konkursie o bilety!

Komentarze (4)

Trwa ładowanie...