Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat

W piątek, 14 kwietnia, w audycji „Poranna Manna” redaktor Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Nasze radio jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż rusza 22 kwietnia br.

Utwory jednego z najlepszych wokalistów w historii polskiej muzyki zostały na nowo zremasterowane przez Andrzeja Poniatowskiego. - W latach 80. Andrzej Zaucha współpracował z wieloma kompozytorami, aranżerami i zespołami, a ówczesna fonografia zdecydowanie nie nadążała za jego aktywnością. W czasach eksplozji polskiego rocka Zaucha śpiewał z niezwykłym feelingiem piosenki osadzone mocno w świecie funku i soulu, każdą z nich okraszając niezwykłą wokalną ekspresją. „Dwa kroki w chmurach” zbierają te rozbujane, porywające nagrania. Są tutaj m.in. utwory wykonane z zespołem Extra Ball Jarosława Śmietany, doskonałe kompozycje Zbigniewa Maleckiego realizowane w studiu Polskiego Radia w Katowicach czy ślady współpracy z radiowymi orkiestrami Henryka Debicha i Jerzego Miliana. A także jeden z najpiękniejszych utworów nagranych z Jerzym Jarosławem Dobrzyńskim – mówi Michał Wilczyński z GAD Records.

Płyta jest kompilacją 12 utworów Andrzeja Zauchy przygotowaną na podstawie oryginalnych taśm. W piątek w audycji „Poranna Manna” (6:00-10:00), po godzinie 9:00 redaktor Mann porozmawia z Andrzejem Poniatowskim o pracy nad tym projektem oraz zagra kilka piosenek, które jego zdaniem brzmią doskonale. - To wielka przyjemność usłyszeć jednego z najlepszych polskich wokalistów z towarzyszeniem doskonałych muzyków w jakości odpowiadającej ich talentom – mówi Wojciech Mann.

Andrzej Zaucha, niezwykle utalentowany muzycznie samouk, którego aktywność zawodowa przypada na lata 1969-1991 nagrał aż siedem albumów studyjnych, między innymi z zespołem Dżamble i Anawa. Ostatni kompilacyjny album zatytułowany „Andrzej Zaucha” został wydany w roku 2016 w 25-lecie jego śmierci.

 

 

 

RNŚ Wojciech Mann

Komentarze (6)

Trwa ładowanie...