227. Od kuchni #32: Neon Cartoons for a Dolla!

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi krzymsky'ego.

Miesiąc temu udostępniłem Patronom 13+ dwie gry fabularne: Neon Lords of the Toxic Wasteland oraz jej prostszą wersję - Neonowe Zbiry z Toksycznych Pustkowi. Nie sądziłem że tak szybko wrócę na Pustkowia, ale niezbadane są wyroki Pana Randy'ego.

Zaczęło się od zlecenia na ilustracje, które w pingliszu nazywa się "komiszonami". Dwa rysunki w formacie A3. Ważne - na jednym powinny być motywy grzybowe, drugi z kolei miał być dla młodszego odbiorcy.

Bardzo rzadko rysuję na papierze. Jak już miałem pocisnąć dwa duże rysunki, to fajnie by je gdzieś wykorzystać. Zmóżdżyłem się z Brianem (autorem i wydawcą Neon Lords). Jeden rysunek trafi na okładkę zina, drugi na nowy, zaktualizowany ekran Mistrza Gry. Dla osób zlecających takie rysunki to fajna sprawa, że rzecz zostanie opublikowana.

Najpierw linie. Bez linii ani rusz. Na kompie to jest chwila, na papierze już nie. Mało widać? Tak wygląda skan ołówka bez podkręcania kontrastu.

Zamiast wstępnych szkiców - notatki. Z podręcznika do gry wypisałem jakie postaci chciałbym narysować na jednej i drugiej pracy.

Ołówek. Tu już podkręciłem konkrast, żebyście coś zobaczyli.

Pierwsza scena (ta na okładkę zina) to walka drużyny Neonowych Lordów z grzybo-mutantami, na stołówce zaginionego Centrum Handlowego. Po stronie dobrych Cosmic Barbarian, Cyberskin, Noise Thrasher i Holy Smiter.

Drugi rysunek to inne podejście do tematu. Mniej kresek, więcej kreskówki. W takim stylu wyobrażam sobie komiks Neon Lords. O ile uda nam się go kiedyś zacząć. Po stronie dobra Brutacorn, War Wizard, Night Stalker i Dwarfling. Przeciwników wybierałem z podręcznika, załapali się: Meat Titan, Lazer Eyebeast, Lazer Caveman, Scumlord i Vermin-Folk. Wybór jest duży (cały czas się powiększa) i za każdym razem mogę narysować inne postaci (przynajmniej jeśli chodzi o przeciwników).

Pora na tusz. Podstawowe założenie - ograniczyć narzędzia. Jeden cienkopis do zaznaczenia miejsc, w których będzie więcej czerni. Jedno pisadło do linii - Pentel GFKP. Musiałem aż zamówić wkłady, tak dawno nie używałem go na większą skalę. 

No to pyk!

I pyk!

Nie do końca wyszło z tytułem/logo zina. Miało być 'I Would Buy That For A Dollar!', wyszło inaczej. Taki urok roboty analogowej.

Poprawki zrobiłem już na komputerze. Poza tym starałem się, żeby było ich jak najmniej. Usunąłem kilka linii, jakieś ślady ołówka, duperele. 

Okładka You Would Buy That For A Dolla! została pokolorowana w Photoshopie.

Z kolei Neon Cartoons of the Toxic Wasteland! przerobiłem na wektory i kolorowałem w Illustratorze.

Powstały dwa wariantu kolorystyczne, oba trafią na ekrany Mistrza Gry. Jeden ekran będzie zawierał całe Neon Goons czyli Neonowe Zbiry.

Drugi to klasyk - skróty, tabele, najważniejsze zasady Neon Lords.

you would buy that for a dolla neon lords of the toxic wasteland neonowe zbiry z toksycznych pustkowi ttrpg ilustracja postapokalipsa

Zobacz również

224. Od kuchni #29: THaG #2
228. Dobro #41: WTS! PIY! vol. 3
229. DO ROBOTY #31

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...