Słownik polsko-dziecięcy – zbieramy słowa do trzeciej edycji!

Obrazek posta

Zbliża się kolejny Dzień Dziecka, ruszamy zatem z trzecią edycją Słownika polsko-dziecięcego. W pierwszej edycji na podium: „końskie kluseczki” (kopytka), „idłam” (szłam) i „Matka Teresa z Katapulty” (Matka Teresa z Kalkuty). Przed rokiem: „karma wraca” (na widok wymiotującego psa), „nowoludek” (noworodek) i „stolaty” (kieliszki). Jakie słowo wygra w tym roku?

Wszyscy trafiamy na niezwykłe słowa, których autorami są dzieci. To efekt ich nieszablonowego myślenia, bujnej wyobraźni lub mówienia „ze słyszenia”. A rodzicom te wyjątki zapadają w pamięć (choć z doświadczenia wiemy, że warto je zapisać, bo ulotne są bardzo!).

I tu Wasza rola – pomóżcie nam w budowie leksykonu słów, które pochodzić mogą tylko z dziecięcych ust. Wybierzemy 20 najciekawszych propozycji, które będą tegorocznym słownikiem i poddamy je pod głosowanie Patronom.

Słowa (wraz z ich definicjami) należy zgłaszać z użyciem formularza na stronie konkursy.radio357.pl. Każdy słuchacz może zgłosić dowolną liczbę propozycjikażdą osobno – wystarczy wypełnić zgłoszenie kolejny raz!

Należy podać słowo oraz jego definicję i wysłać zgłoszenie :-)

Czas na zgłaszanie propozycji do słownika do końca soboty 27 maja. W poniedziałkowej  Popołudniówce 357 ogłosimy 20 wybranych słów. Wówczas Patroni będą mogli zagłosować i wybrać te najciekawsze. Wyniki głosowania w Popołudniówce 357 już 1 czerwca 2023!
 

Słownik polsko-dziecięcy Dzień Dziecka Popołudniówka 1 czerwca

Zobacz również

Dzień radiowy - 22 maja 2023
Dzień radiowy - 25 maja 2023
Newsletter nr 11/23

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...