3 czerwca Radio Nowy Świat nadaje z Krakowa

Obrazek posta

W sobotę, 3 czerwca, zapraszamy Patronów i Słuchaczy na 6 edycję festiwalu WODECKI TWIST oraz dwie audycje, które zostaną nadane z sali bankietowej Teatru Słowackiego w Krakowie. „Koncert życzeń” (10:00-12:00) poprowadzą Wojciech Malajkat i Michał Rusinek, a do składania życzeń i dedykowania piosenek redaktorzy zachęcać będą zgromadzonych gości. Zaraz po „Koncercie życzeń” Katarzyna Oklińska zaprasza na audycję specjalną (12:00-13:00), także z sali bankietowej teatru. Katarzyna Wodecka-Stubbs, dyrektorka Wodecki Twist Festiwal i Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Katarzyną Oklińską wspominać będą Zbigniewa Wodeckiego. Zapraszamy Patronów do osobistego udziału w audycjach w sali bankietowej. Czekamy na Was!

WODECKI TWIST Festiwal jest ważny dla Radia Nowy Świat jeszcze z jednego powodu. W tym roku podczas koncertu Sweet 90’s zostanie wręczona po raz kolejny „Nagroda W”- za wszechstronność, wybitność i artystyczną wytrwałość. Ta nagroda wręczana jest osobom, które w szczególny sposób zaistniały w życiu Zbigniewa Wodeckiego. Jej tegorocznym laureatem został Wojciech Mann, który jest znakomitym dziennikarzem muzycznym Radia Nowy Świat, ale też autorem słów pierwszego wielkiego przeboju Zbigniewa Wodeckiego „Znajdziesz mnie znowu”, czyli popularnej „Muszelki” z 1972 roku. Kompozytorem tej piosenki jest Piotr Figiel, który jako jeden z pierwszych wypatrzył młodego Wodeckiego na estradzie.

- Wojciech Mann to postać bezcenna dla historii i jakości polskiej rozrywki, którą to jakość utrzymuje wbrew zmieniającym się czasom, trendom i władzom. W jego karierze, decyzjach oraz wyzwaniach zawodowych, jak również pasji, którą dzieli się ze słuchaczami, znajdujemy wszystkie trzy W – Wybitny talent, oszałamiającą Wszechstronność i godną podziwu Wytrwałość w byciu sobą i byciu z muzyką – mówi Kasia Wodecka – Stubbs, dyrektorka artystyczna festiwalu WODECKI TWIST.

 

Ideą „Nagrody W” jest uhonorowanie artystów, których dorobek i osobowość szczególnie się wyróżniają, a ich drogi zawodowe, a często i prywatne, przecinały się z drogami Zbigniewa Wodeckiego. Laureatem pierwszej edycji nagrody był kompozytor Wojciech Trzciński, a drugiej Irena Santor i Alicja Majewska.

 

Nagroda zostanie wręczona 3 czerwca podczas koncertu SWEET 90s w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Kamil Pater producent muzyczny koncertu zaprosił do udziału młodych artystów: Mery Spolsky, Natalię Przybysz, Wiktora Dydułę, Piotra Odoszewskiego, Dawida Tyszkowskiego. Koncert poprzedzi gala OCZAROWANIE z udziałem Alicji Majewskiej, Olgi Szomańskiej, Kuby Badacha i Sławka Uniatowskiego. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Szymuś.

Festiwal WODECKI TWIST rozpocznie się 2 czerwca, w piątek, od wspólnego śpiewania na krakowskim Rynku Głównym – w samo południe piosenki „Zacznij od Bacha”. Tego samego dnia przy Skwerze im. Zbigniewa Wodeckiego na krakowskich Plantach zaplanowano małe koncerty bez biletów. 4 czerwca, w niedzielę, na zakończenie festiwalu, relaksująca WYSPA MUZYKI w Forum Przestrzenie.
 

mat. promocyjne WODECKI TWIST Festiwal

Wodecki Twist Festiwal Wojciech Mann

Zobacz również

Festiwale, audycje plenerowe, spektakle, czyli mnóstwo interesujących propozycji w Radiu ...
"Bez ogródek" - gościni II odcinka – Weronika Wawrzkowicz
Przypominajka: "Bez ogródek" - gościni II odcinka – Weronika Wawrzkowicz

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...