Urodziny Szpili * ACAB Fest * Dni Antywięzienne

Obrazek posta

29-30 września 2023
Warszawa, ADA Puławska (Puławska 37)

Zapiszcie w kalendarzu! Nadchodzi najlepsza antyrepresyjna impreza tego roku! Ekipa ACAB Fest, Warszawski Anarchistyczny Czarny Krzyż i Kolektyw Szpila łączą siły, aby zaprosić Was na dwudniowe wydarzenie:

 

Przeciwko policji
Przeciwko więzieniom
Przeciwko represjom

 

 

Dyskusje, filmy, wymiana doświadczeń i umiejętności. Poza tym benefitowe dziary, acabowo-antywięzienno-szpilowy merch, wyjątkowe koncerty (rapsy!), teatr improwizowany i taniec. Wszystko w klimacie odzyskiwania ulic.

Przeciwko policji, bo nieprawdą jest, że przemoc stosują w niej tylko czarne owce lub zgniłe jabłka. To cała instytucja jest zgniła, a jej istnienie i pozycja opierają się na przemocy i bezkarności.

Przeciwko więzieniom, bo mówienie, że służą one ochronie ludzi to mit. Więzienia służą kontroli społeczeństwa, kontroli przez strach, że kiedyś znajdziemy się po drugiej stronie krat.

Przeciwko represjom, bo nie pozwolimy się zastraszyć. Zawsze będziemy działać na rzecz lepszego świata, i solidarnie stawać w swojej obronie. Nigdy nie będziesz szła sama nie jest pustym hasłem. To idea, którą wcielamy w życie.

Lato i jesień 2023 w Polsce naznaczone są kampanią wyborczą. Oprócz obietnic programowych, politycy prześcigają się w szukaniu wrogów publicznych. Nie wiemy kto tym razem stanie się wrogiem numer 1, jednak razem chcemy budować solidarnościowe struktury, które przetrwają każdy – nawet najbardziej absurdalny – pomysł z ich strony. Dlatego wydarzenie jest nie tylko benefitem na każdą z trzech ekip (ACAB fest, ACK, Szpila). To benefit na szerokie działania antyrepresyjne. W miastach, w małych miejscowościach, na pograniczu polsko-białoruskim.

Więcej info pojawi się już wkrótce! Śledźcie nasz profil na FB: @kolektywszpila i Insta: @kolektyw.szpila lub odwiedzajcie stronę www.przeciwkowiezieniom.noblogs.org

 

Za wspaniały plakat dziękujemy otalii łysakowskiej [profil: @cybernakulum]!

 

 

 

wydarzenia szpila

Zobacz również

Szpilowy newsletter czerwiec 2023
Szpilowy newsletter maj 2023
Szpilowy Newsletter - lipiec, sierpień, wrzesień 2023!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...