Wspieraliście Półkolonie ze strażakami i Manewry MDP w trakcie wakacji

Nie lubimy siedzieć w miejscu, dlatego organizujemy aktywny wypoczynek podczas wakacji. Do tej pory zrealizowaliśmy Półkolonie ze strażakami oraz wyjątkowe wydarzenie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski – Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Półkolonie skupiały dzieci w wieku od 5 lat interesujące się tematyką straży pożarnej. Zajęcia odbywały się głównie nad wodą. Mieliśmy do dyspozycji dużo sprzętu ratowniczego, oraz szkoleniowego, w ramach którego uczestnicy zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa. Wprowadzenia do zabawy nad wodą udzieliła nam ratowniczka wodna. Dzieci pływały łodzią motorową oraz miały dostęp do rowerów i kajaków wodnych. Niektórzy pływali pierwszy raz. Pojechaliśmy też na wycieczkę do parku linowego.

Manewry MDP były nie lada wyzwaniem. Założyliśmy, że nie tylko pokażemy młodzieży profesjonalny sprzęt, ale na ile będzie to bezpieczne, pozwolimy im z niego skorzystać. Przez cztery dni ćwiczyliśmy: ratownictwo wodne, pierwszą pomoc, pożarnictwo i ratownictwo techniczne. Piątego dnia odbyła się gra terenowa, która podsumowała manewry. Młodzi strażacy pływali łodziami wiosłowymi, motorówką i skuterem wodnym, mieli zajęcia z ratownikiem medycznym, jechali na akcję samochodem pożarniczym, używając przy tym profesjonalnych radiotelefonów i wydobywały z samochodu osoby poszkodowane.

Dzięki Waszemu wsparciu zaprosiliśmy dodatkowe osoby do obu wydarzeń!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...