W najbliższą niedzielę wykorzystaj swoje prawo do wyboru

Obrazek posta

Cześć, Czytelniku, Czytelniczko,

nie stajemy po żadnej ze stron, nie wspieramy żadnej partii ani żadnej osoby. Możemy się przyznać tylko do wspierania faktów, bo wierzymy, że to one pozwalają nam widzieć rzeczywistość taką, jaka ona jest. 

Jeśli uważasz, że ktoś powinien bezstronnie patrzeć i słuchać tego co robią i mówią politycy i polityczki. Wesprzyj nas. Bądź z nami w tym intensywnym wyborczym czasie i zostań naszym Patronem, naszą Patronką. Niech fakty pokazują, gdzie jest prawda!

 

Wybory pod lupą

Przygotowaliśmy serię analiz pod hasłem „Wybory pod lupą”, w których zbieramy wszystkie najważniejsze informacje na temat wyborów parlamentarnych.

fot. Pixabay / Modyfiakcje: Demagog

Czy każdy głos w wyborach ma taką samą moc?
Media i ludzie ze świata nauki ostrzegają jednak, że w praktyce nie każdy głos ma taką samą moc. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

 

Internetowe testy preferencji wyborczych. Czym się różnią?
Na popularności zyskują internetowe testy preferencji wyborczych. Przyglądamy się wybranym narzędziom.

Wybory parlamentarne w Polsce – kto, jak i gdzie może zagłosować?
15 października 2023 roku to dzień, w którym wielu Polaków stanie przed ważną decyzją. Wybory do Sejmu i Senatu w Polsce.

TikTok Demagog
Może chciałbyś/chciałabyś poznać podstawowe informacje o wyborach i o referendum? Zapraszamy na nasz kanał na TikToku. Patryk Zakrzewski jasno i krótko wyjaśnia najważniejsze sprawy.


 

Podcast

Jeszcze przez kilka dni będziemy widzieć różne sondaże przedwyborcze. O tym, jak je czytać i jak wyciągać wnioski, opowiada prof. Jarosław Flis w naszym podcaście. 

 

Jarosław Flis o tym, jak nie dać się nabrać na sondaże wyborcze?
Na temat popularnych mitów związanych z sondażami i jak rozpoznać dobrze przeprowadzoną sondę od tendencyjnej rozmawiamy z prof. Jarosławem Flisem, socjologiem badającym instytucje i zachowania wyborcze oraz komunikację polityczną.


 

Obietnice 

 

Zebraliśmy wszystkie obietnice przedstawiane przez komitety wyborcze i pogrupowaliśmy je tematycznie. W zakładce Analizy znajdziesz inne obszary tematyczne, którym się przyjrzeliśmy. Oto kilka z nich:

Co obiecują partie polityczne w dziedzinie polityki gospodarczej?
Wydaje się, że wszyscy politycy i wszystkie polityczki są za tym, aby polskie podatki były niższe i prostsze dla obywateli.  Jakie mają na to pomysły?

Co obiecują partie polityczne w obszarze rolnictwa?
Wyższe dotacje i odszkodowania, wspieranie małych gospodarstw i polskich produktów. Co jeszcze komitety obiecują przed wyborami?

Co obiecują partie polityczne w dziedzinie energetyki?
Zielona energia czy węgiel? A może i to, i to? Sprawdziliśmy, jak przyszłość Polski w obszarze energetyki widzą poszczególne komitety wyborcze.

 

Mamy nadzieję, że nasza praca wesprze Cię w podjęciu decyzji wyborczej. 

 

Pozdrawiam

Agnieszka Tobijasiewicz

agnieszka.tobijasiewicz@demagog.org.pl

wybory demagog factcheck fakty informacja

Zobacz również

Raport 50 Obietnic dostępny dla Patronów
Wybory Parlamentarne w Polsce. Zagłosujmy w niedzielę
Zestaw Prawdziwych Informacji #36

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...