Avatar użytkownika

Demagog

81
patronów
2 010 
miesięcznie
66 191 
łącznie
81
patronów
2 010 zł 66 191 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
8 zł miesięcznie
Świadomy_a podróżnik_czka

Co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dziękujemy za Twoje wsparcie! Twoja darowizna pozwala nam wsłuchiwać się w wypowiedzi polityków i polityczek.
Obrazek progu
14 zł miesięcznie
Sprawny_a tropiciel_ka

Co tydzień będziemy Cię informować, nad czym pracujemy, gdzie się szkolimy i co planujemy. Dodatkowo co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dzięki Tobie możemy prześwietlać wypowiedzi polityków i wybierać do sprawdzenia wypowiedzi oparte na faktach.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Operator_ka danych

Otrzymasz dostęp do dodatkowego fragmentu Podcastu Demagoga. Co tydzień będziemy Cię informować, nad czym pracujemy, gdzie się szkolimy i co planujemy. Dodatkowo co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dzięki Tobie możemy przekopywać sieć w poszukiwaniu pierwotnych źródeł danych.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Mistrz_yni weryfikacji

Będziemy się z Tobą dzielić komentarzami do naszych tekstów, głównymi wnioskami lub zapowiedziami publikacji, które będą dla nas ważne. Otrzymasz dostęp do dodatkowego fragmentu Podcastu Demagoga. Co tydzień będziemy Cię informować, nad czym pracujemy, gdzie się szkolimy i co planujemy. Dodatkowo co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. To dzięki Tobie możemy skrupulatnie analizować wypowiedzi polityków i nie oglądać się na to, z jakiej opcji politycznej pochodzą.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Prawdziwy_a fact-checker_ka

Raz w miesiącu prześlemy Ci polityczne podsumowanie wydarzeń z perspektywy Demagoga. Będziemy się z Tobą dzielić komentarzami do naszych tekstów, głównymi wnioskami lub zapowiedziami publikacji, które będą dla nas ważne. Otrzymasz dostęp do dodatkowego fragmentu Podcastu Demagoga. Co tydzień będziemy Cię informować, nad czym pracujemy, gdzie się szkolimy i co planujemy. Dodatkowo co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Twoja darowizna pozwala nam pracować zgodnie z naszą metodologią – stawiać fakty w centrum.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Kolekcjoner_ka faktów

Realna zmiana jest możliwa! Po dwóch miesiącach wsparcia wyślemy do Ciebie zestaw upominków Demagoga. Raz w miesiącu prześlemy Ci polityczne podsumowanie z perspektywy Demagoga. Będziemy się z Tobą dzielić komentarzami do naszych tekstów, głównymi wnioskami lub zapowiedziami publikacji, które będą dla nas ważne. Otrzymasz dostęp do dodatkowego fragmentu Podcastu Demagoga. Co tydzień będziemy Cię informować, nad czym pracujemy, gdzie się szkolimy i co planujemy. Dodatkowo co dwa tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dzięki Twojemu wsparciu możemy docierać z rzetelnymi informacjami do wszystkich obywateli. Nie musimy ograniczać dostępu ani wypełniać naszej strony reklamami. Dziękujemy.
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Demagog w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od 10 lat sprawdzamy, czy politycy i polityczki trzymają się faktów. Rozprawiamy się z fake newsami, teoriami spiskowymi i pseudonauką. Z uporem pytamy o źródła i fakty. Dbamy o to, aby każdy miał dostęp do rzetelnych, bezstronnych i zweryfikowanych informacji. Nie odpuszczamy żadnej ze stron.

Niech fakty pokażą prawdę! Zostań naszym_ą Patronem_ką.

Prawda leży pośrodku? Prawda nie jest elastyczna. To coś więcej niż tylko punkt widzenia czy subiektywne odczucia. Prawda leży w świadomości i odwadze spojrzenia w oczy rzeczywistości.

Prawda to fundament społeczeństwa opartego na zaufaniu i uczciwości. Bez niej relacje międzyludzkie tracą na autentyczności, a decyzje podejmowane są na fałszywych założeniach. W sferze polityki język faktów staje się niezwykle istotny. To właśnie one pozwalają nam podejmować świadome decyzje, chronić bliskie nam wartości i dbać o demokrację.

Drogą Demagoga do prawdy są fakty. Zapraszamy Cię do kroczenia nią z nami. 

Jako strażnicy prawdy przyczyniamy się do budowania lepszego, bardziej uczciwego społeczeństwa, opartego na rzetelności, empatii i wzajemnym szacunku. Prawda jest nie tylko wartością, którą się kierujemy, lecz także naszym zobowiązaniem, by bazując na faktach, mówić, jak jest.

Od 10 lat przysłuchujemy się wypowiedziom polityków i polityczek. Weryfikujemy podawane przez nich dane i fakty, aby obywatele mieli dostęp do rzetelnych, bezstronnych i sprawdzonych informacji.

Naszym marzeniem jest debata publiczna oparta na faktach. Wsparciem w jego osiągnięciu są obowiązujące nas kodeksy Międzynarodowej Sieci Fact-checkingu (IFCN) oraz Europejskiej Sieci Standardów Factcheckingowych (EFCSN). 

  • Jesteśmy zobowiązani do pełnej transparentności zasad oceniania wypowiedzi osób publicznych i weryfikacji informacji. 
  • Jesteśmy niezależni w doborze tematów. 
  • Nie publikujemy artykułów sponsorowanych ani reklam. 
  • Nikt nie może mieć wpływu na to, kogo i jak będziemy oceniać.
  • Przed dołączeniem do naszej organizacji każdy zobowiązany jest do wypełnienia Deklaracji Bezstronności.

Jeśli chcesz poznać wszystkie zasady, którymi się kierujemy, zapraszamy do naszego serwisu Demagog.org.pl.

Nasze działania i praca nie miałyby jednak żadnego sensu, gdyby nie docierały do zainteresowanych osób. Z każdym rokiem przybywa regularnych czytelników i czytelniczek doceniających pracę, którą wykonujemy.
 

 

Dzięki temu politycy i polityczki dostrzegają, że nie da się ignorować naszych analiz. Reakcje na nasze oceny bywają jednak różne.

Fact-checking, który wykonujemy od 2014 roku, wymaga czasu i determinacji. Nie każdy chce dzielić się z nami informacjami. Twoje wsparcie pozwala nam nie odpuszczać i drążyć, aż do źródeł. 

Zespół zajmujący się weryfikowaniem wypowiedzi polityków i polityczek utrzymujemy dzięki wsparciu Patronów, Patronek i darczyńców. Nie dostajemy grantów na fact-checking, dofinansowań od ministerstw czy innych fundacji. Wszystko po to, aby dbać o niezależność i bezstronność

My zobowiązujemy się dbać o to, byś mógł_a poznać fakty, a Ciebie prosimy o regularne wsparcie naszej pracy.
 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Demagog w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Demagog już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Górnicki
Jakub Górnicki
14 zł
Tymoteusz Cudny
Tymoteusz Cudny
30 zł
Marcin Z
Marcin Z
100 zł
Michał Suchoński
Michał Suchoński
100 zł
Bartłomiej Zieliński
Bartłomiej Zieliński
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.