Avatar użytkownika

Demagog

59
patronów
1 630 
miesięcznie
50 021 
łącznie
59
patronów
1 630 zł 50 021 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
8 zł miesięcznie
Świadomy podróżnik

Dziękujemy za twoje wsparcie! Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Twoja darowizna pozwala nam niezależnie i bezstronnie weryfikować wypowiedzi polityków i polityczek.
Obrazek progu
14 zł miesięcznie
Sprawny tropiciel

Cieszymy się, że jesteś w gronie tropicieli! Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dzięki Tobie możemy sprawnie prześwietlać treści w sieci w poszukiwaniu podejrzanych informacji.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Sprawdzacz amator

Dziękujemy za Twoje zaufanie! Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Dzięki Tobie każdego dnia możemy sprzątać internet z teorii spiskowych i docierać z prawdziwymi informacjami do tysięcy osób.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Mistrz weryfikacji

Dziękujemy, za wsparcie naszej pracy. Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Otrzymujesz od nas 30% rabatu na nasze kursy online dostępne na platforma.demagog.org.pl.To dzięki Tobie możemy weryfikować informacje i docierać do źródła prawdy.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Prawdziwy fact-checker

Dziękujemy! Prawdziwy fact-checker zawsze walczy o prawdę. Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Otrzymujesz od nas 50% rabatu na nasze kursy online dostępne na platforma.demagog.org.pl. Twoja darowizna pozwala nam sprawdzać obietnice wyborcze, obalać faktoidy i wyjaśniać techniki manipulacji.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Kolekcjoner faktów

Realna zmiana jest możliwa! Co 2 tygodnie dostaniesz unikalny „Zestaw prawdziwych informacji”. Jako Kolekcjoner faktów otrzymujesz od nas dostęp do kursu online „Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?”. Dzięki Twojemu wsparciu możemy edukować grupy najbardziej narażone na dezinformację.
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg wycofany

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Demagog w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Demagog to pierwsza polska organizacja fact-checkingowa. Od 2014 roku weryfikujemy wypowiedzi polityków, sprawdzamy obietnice wyborcze, walczymy z fake newsami i dezinformacją. Dzielimy się wiedzą i edukujemy.

Walczymy z fake newsami! 

Ile razy zdarzyło Ci się natknąć na fałszywe lub podejrzane informacje w przeciągu ostatniego tygodnia? Miesiąca? Roku? Wydawałoby się, że fake newsy na dobre zdominowały niemałą część Internetu. Wobec tego - jak możemy im przeciwdziałać?

Chcemy wspomóc Was w codziennej walce z dezinformacją w sieci tak, abyście sami mogli skutecznie odróżnić, co jest faktem, a co fake newsem. Jesteśmy pierwszą w Polsce organizacją fact-checkingową. Naszym głównym celem jest poprawa jakości debaty publicznej poprzez dostarczanie obywatelom bezstronnej, rzetelnej i wiarygodnej informacji. Jesteśmy niezależni, bezstronni, transparentni i apolityczni. Chcesz nas sprawdzić? Możesz to zrobić tutaj.

⚫️ Od kwietnia 2014 roku nasz zespół weryfikuje wypowiedzi oraz obietnice wyborcze polityków i publikuje analizy na portalu demagog.org.pl. Demaskujemy fałszywe informacje pojawiające się w sieci. 

⚫️ W 2019 roku dołączyliśmy do Programu niezależnej weryfikacji Facebooka. 

⚫️ Zajmujemy się również rozpowszechnianiem idei fact-checkingu w Polsce. 

⚫️ W ramach walki z fałszywymi informacjami realizujemy projekt edukacyjny “Akademia Fact-Checkingu”. Nasze warsztaty kierujemy do młodzieży, seniorów, nauczycieli i edukatorów oraz przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych. Uczymy, jak identyfikować fake newsy i rozpoznawać wiarygodne źródła informacji, oraz zachęcamy do krytycznego myślenia.

⚫️ Od maja 2019 roku należymy do Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej (IFCN).

Co wspólnie osiągnęliśmy? 

🟠 Zbudowaliśmy wspaniały zespół składający się z 20 współpracowników i 20 wolontariuszy, którzy sprawdzają dla Was informacje.

🟠 Zweryfikowaliśmy ponad 4,7 tys. wypowiedzi polityków i obaliliśmy ponad 750 fake newsów.

🟠 Do tej pory przeprowadziliśmy 200 warsztatów i szkoleń dla 5 tys. uczestników.

🟠 Nagraliśmy ponad 40 odcinków Podcastu Demagoga. Do rozmowy zaprosiliśmy ekspertów, dziennikarzy i fact-checkerów, którzy pomagali nam zrozumieć istotę dezinformacji.

🟠 Regularnie cytują nas media takie jak Onet, Interia, CyberDefence24, ngo.pl, Gazeta Wyborcza, Fakt.pl.

🟠 Nasze działania mają charakter międzynarodowy. Współpracujemy między innymi w ramach European Digital Media Observatory - United against disinformation.

 🟠 Stworzyliśmy platformę edukacyjną Demagoga, dzięki której możemy uczyć krytycznego myślenia oraz jak odróżniać prawdę od fałszu online. Udostępniamy wszystkim chętnym kursy całkowicie za darmo! 

 

Wciąż się rozwijamy i planujemy kolejne działania i projekty. Jesteśmy profesjonalną, niezależną, bezstronną i apolityczną organizacją, która dostarcza jakościowe i rzetelne treści. Bez Ciebie, nasz rozwój nie byłby możliwy. Wspieraj prawdę i zdobywaj odznaki Demagoga! 


 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Demagog w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Demagog już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojtek Politarczyk
Wojtek Politarczyk
14 zł
Grzegorz Zborowski
Grzegorz Zborowski
50 zł
Anonimowy patron
30 zł
Piotr Masek
Piotr Masek
20 zł
Anonimowy patron
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.