W Patronite od 18.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 453

Liczba Patronów: 463

Zostań Patronem
32 patronów
872 miesięcznie
13 755 łącznie

Walczymy z dezinformacją w sieci!

2 000 zł

miesięcznie

43%

osiągnięto

1 128 zł

brakuje

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wysyp fałszywych informacji o koronawirusie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje może mieć to dla społeczeństwa. Chcemy zapewnić Ci szczepionkę na dezinformację, weryfikować i dostarczać tylko prawdziwe informacje.

Naszym celem jest regularne aktulizowanie zestawienia nieprawdziwych informacji o koronawirusie i dostarczanie Ci tylko zweryfikowanych danych.

❗️Dzięki Twojemu wsparciu, uchronimy Ciebie i Twoich najbliższych przed dezinformacją w sieci.❗️

Ty zgłaszasz, my sprawdzamy. Na straży prawdomówności polityków!

3 000 zł

miesięcznie

29%

osiągnięto

2 128 zł

brakuje

??Ty zgłaszasz, my sprawdzamy!

Chcemy kontrolować polityków i sprawdzać priorytetowo wypowiedzi zgłaszane przez czytelników - jest to możliwe TYLKO przy pracy na cały etat. ? My wykonaliśmy pierwszy krok, teraz kolej na Twój!

Zajęcia w ramach Akademii Fact-Checkingu w szkołach!

6 000 zł

miesięcznie

14%

osiągnięto

5 128 zł

brakuje

?Chcielibyśmy w każdym miesiącu realizować warsztaty w 10 szkołach. Możemy tego dokonać tylko dzięki Twojemu regularnemu wsparciu.

Oprócz sprawdzania polityków, i walki z fałszywymi informacjami zajmujemy się również edukacją. W tym celu powstała Akademia Fact-Checkingu, projekt edukacyjny, który dotarł już do ponad 100 szkół i 3000 uczniów. Chcemy dostarczać wiedzę o tym, jak radzić sobie z fałszywymi informacjami i gdzie szukać rzetelnych źródeł. Możesz nam w tym pomóc! ? Naszym celem jest edukacja medialna i nauka krytycznego myślenia dostępna dla wszystkich!

Nasze miejsce do pracy

10 000 zł

miesięcznie

8%

osiągnięto

9 128 zł

brakuje

Nasz zespół to wolontariusze z całej Polski, którzy swój wolny czas poświęcają dla idei fact-checkingu. Kolejny etap profesjonalizacji to stworzenie dla nich przestrzeni do pracy.


Chcemy zbudować w pełni profesjonalny zespół analityków, składający się z ekspertów w swoich dziedzinach, którzy regularnie dzielić się będą z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.


Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Paweł Grudzień
Paweł Grudzień
Próg: 30 zł
Roma  Didenko
Roma Didenko
Próg: 30 zł
Rafał Jatczak
Rafał Jatczak
Próg: 14 zł
Karolina Pośnik
Karolina Pośnik
Próg: 14 zł
Mariusz Nowak
Mariusz Nowak
Próg: 50 zł
Krzysztof Warzecha
Krzysztof Warzecha
Próg: 50 zł