Podsumowanie 2023

Obrazek posta

Uffff, znów jesteśmy! :) 

Przede wszystkim - jest nowy lokal, w dużej części już działa, ale remont trwa i czekają na przygotowanie kolejne pomieszczenia terapeutyczne. W rekordowym tempie dwóch tygodni udało nam się przeprowadzić kluczową fazę remontu, pozwalająca działać nam pod nowym adresem Białostocka 5. 

Nieustannie jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas w tym wspierają. Dzięki wam możemy powoli, jeden po drugim, udostępniać potrzebującym gabinety naszych specjalistów oraz przestrzeń wsparcia dla kobiet w kryzysie bezdomności. Będą również inne aktywności - m.in. zajęcia dla seniorów, joga. Jedno pomieszczenie udostępniliśmy naszym przyjaciołom i gościom - jest to wasza przestrzeń co-workingowa, na spotkania, na co tylko chcecie. 

Udało nam się też uruchomić jadłodzielnię w lokalu, to zawsze była ważna część Serca Miasta - dzielenie się zasobami z osobami w kryzysie, szczególnie żywnością. Nasza szafka tym różni się od zwykłych jadłodzielni, że będzie czynna w godzinach pracy biura, tj. pn-pt 9-18. Oczywiście w razie nagłych potrzeb nie odmówimy dostępu w weekend i po wcześniejszym kontakcie otworzymy. 


Grudzień przyniósł też niespodziankę (choć spodziewaliśmy się...) od uczniów ze szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie. Młodzież przygotowała paczki żywnościowe dla osób w kryzysie, dołączyła do nich piękne, wzruszające pozdrowienia. To efekt warsztatów antydyskryminacyjnych przeprowadzonych w tej szkole przez Lusię Żagałkowicz. Wrócimy do nich w 2024 roku. Warto uczyć dzieci od początku, że drugi człowiek bez względu na status ma swoją godność i potrzeby. To przynosi efekt!

Odwiedziliśmy też w wigilię młodych w Domu dla Młodzieży prowadzonym przez fundację po DRUGIE, były drobne prezenty i jak zawsze w tym miejscu - atmosfera prawdziwego bycia razem, wspólnoty.

Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym początkiem Serca, pełni planów i ostrożnej wiary w to, że marzenia o miejscu Wspólnoty Dobrych Działań się spełniają. 

Bądźcie w tym z nami! 

#SerceMiasta #Białostocka5 #kobietywkryzysie

Zobacz również

Śniadanie w domu dla młodzieży w kryzysie bezdomności
Grafik terapii i warsztatów - luty 2024
Dzień Kobiet dla Pań w kryzysie - edycja 2024!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...