NTK # 045 WYDARZENIA W CKF

Obrazek posta

Opowiedziała o planowanych wydarzeniach, śledźcie co się dzieje przy Ujazdowskich 20, bo jesteśmy pewni, że znajdziecie tam coś dla siebie, i dla swoich dzieci.
Tymczasem zwracamy Waszą uwagę na wystawę plenerową o słynnej żoliborzance Alinie Janowskiej i jej finisaż👇
📍 Finisaż wystawy Alina Janowska. Filmowa ikona Żoliborza  / 1.02.2024 / godz. 18:00
Wystawa „Alina Janowska. Filmowa ikona Żoliborza” powstała w ramach obchodów Roku Aliny Janowskiej na Żoliborzu. Znalazły się na niej rzadko publikowane zdjęcia ze zbiorów Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego oraz agencji fotograficznej East News opatrzone wypowiedziami aktorki pochodzącymi dwóch książek: „Jam jest Alina” Dariusza Michalskiego oraz „Aktorki. Spotkania” Łukasza Maciejewskiego. Można  ją oglądać w Galerii Przystanek na Żoliborzu do 31 stycznia.
Na zakończenie wystawy – w czwartek 1 lutego 2024 o 18:00 – zapraszamy do Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Studio U20 / Aleje Ujazdowskie20) – na wyjątkowe spotkanie z Dariuszem Michalskim, autorem książki „Jam jest Alina”, której fragmenty znalazły się na ekspozycji. Spotkanie poprowadzi historyczka polskiego kina i krytyczka filmowa, Katarzyna Wajda.
Po spotkaniu odbędzie się seans rzadko pokazywanego filmu Andrzeja Wajdy pt. „Samson”, w którym wystąpiła Alina Janowska i który budził wiele emocji oraz stanowił przedmiot sporu między aktorką i reżyserem.

Bardzo polecamy najnowszy odcinek podkastu 👇

🔉Spotify: https://open.spotify.com/show/093ShUqy8ADGplTzOXvjmp

NTK kultura w sieci nowy tygodnik kulturalny wydarzenia CKF program

Zobacz również

🟢JUŻ JEST🟢 odcinek #041
🟠 JUŻ JEST 🟠 odcinek #046
🟠 JUŻ JEST 🟠 odcinek #047 WIDEOPODCAST

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...