Newsletter 10 marca

Obrazek posta

Witajcie w Patrońskich ciekawostkach i niusach.

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii obchodzony jest dzień matki. 

Z tej okazji, aby uciąć spekulacje na swój temat, Księżna Katarzyna opublikowała swoje zdjęcie, podobno zrobione przez Księcia Williama w tym tygodniu. Oczywiście komentarze pod zdjęciem spekulują jeszcze bardziej ;) 


Blogerka Harel poleciła przegląd kolekcji tegorocznych absolwentów London College of Fashion. Nie powiem, sporo tu ładności…

Kolej miejska Overground zostaje podzielona na pomniejsze linie. Praktycznie wygląda na to, że nic się nie zmienia, będzie to zmiana oznaczeń i tablic. Zabieg ma celebrować współczesną historię miasta, a także ułatwić mentalne ogarnianie podróży na linii, która jest rzeczywiście dość rozległa. 
Szczerze mówiąc, jestem nastawiona dość ambiwalentnie do pomysłu. Może to trochę ułatwi, turystom zwłaszcza, ale to zapewne sporo pieniędzy, kiedy mamy ważniejsze, ciekawsze, lepsze cele wymagające inwestycji. 


TW: śmierć, utonięcie, samobójstwo, przemoc wobec kobiet

Wspominałam w podcaście o poszukiwaniu ciała Abdula Ezedi, który zaatakował swoją byłą partnerkę i jej córki żrącą substancją. Londyńska policja podejrzewała, że utonął w Tamizie. Rzeczywiście, w końcu go odnaleziono.

The Guardian opublikował ciekawy artykuł na temat jednostki zajmującej się wyławianiem ciał z Tamizy. Jakie napotykają trudności, jak wygląda ich praca, jakie są statystyki utonięć. Mnie takie tematy bardzo interesują, jeśli Ciebie tez, polecam tekst. 

 

prasówka

Zobacz również

Nie umarłam...
promocja na e-booka do 17 marca
Mini prasóweczka 30 maja

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...