Korespondencja z Londynu

W Patronite od 23.06.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2944

Liczba Patronów: 2524

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
20 miesięcznie
11 225 łącznie
Korespondencja z Londynu czyli nic co brytyjskie nie jest nam obce.

O Autorze

 

 

Od ponad piętnastu lat mieszkam w Wielkiej Brytanii. Najpierw w Szkocji, potem w Surrey, teraz w Londynie. Pochodzę z Gdańska. Licencjat ze studiów filmowo-telewizyjnych i historii, magister studiów nad średniowieczem i renesansem na University of Glasgow.

Od 2008 roku prowadzę blog Riennahera.

W 2022 założyłam podcast "Korespondencja z Londynu" o życiu w Wielkiej Brytanii z perspektywy osoby, która przeprowadziła się tam w 2006 roku. Zupełnie przypadkowo zbiegło się to z wieloma bieżącymi wydarzeniami, dzięki którym Zjednoczone Królestwo, po latach posuchy związanych z Brexitem, znów stało się obiektem intensywnego zainteresowania świata. 


Zależy mi na tym, żeby kontrować nieco sensacyjne doniesienia i mroczne wizje emigracji kreowane często przez media oraz przybliżać życie codzienne oraz kulturę i mentalność Brytyjczyków. 


Odcinki dzielą się na rozmowy z gośćmi oraz moje własne. Rozmawiamy o wszystkim, od polityki, gospodarki i kultury po życie codzienne. Jest o polityce i rodzinie królewskiej, ale i o papierze toaletowym oraz pogodzie.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika