Cześć!
Wracamy do Wrocławia! Jak to? Za sprawą współpracy z zespołem Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis! Razem z nimi 22 marca, w Światowy Dzień Wody, zapraszamy na serię spotkań, w których przyjrzymy się, czym jest, i czym może być woda.
🌊Festwial Szlakiem Wody został zainspirowany naszym Festiwalem, maczaliśmy palce w agendzie, zaprosiliśmy do stolicy Dolnego Śląska fantastycznych gości! Zapraszamy więc serdecznie — spotkajmy się we Wrocławiu!
Bilety znajdziecie TUTAJ (zakładka wydarzenia specjalne).
🌊Kogo będziecie mogli posłuchać? W kontekście indyjskich Himalajów, o wodzie i lodowcach opowie Katarzyna Mazurkiewicz, twórczyni Festiwalu Terra, a w kontekście Islandii: Maciej Budzich i Monika Krauze, twórcy Projektu Islandia. Dlaczego wody jest coraz mniej i jak wielkie konsekwencje z tym się wiążą? To wytłumaczy Szymon Opryszek, autor książki „Woda. Historia pewnego porwania”. Reporterka Jagoda Grondecka skupi się za to na przypadku Afganistanu i Azji Centralnej. Spojrzymy też na wodę nam bliższą: o Odrze i życiu rzeki po katastrofie opowie Dorota Serwecińska z WWF. A o tym, że podejmowanie działań, wytrwałość i walka o to, co naprawdę ważne, ma sens — Piotr Bednarek ze Stowarzyszenia Wolne Rzeki. Przywoła przykład Vjosy — rzeki w Albanii, która rok temu w całości stała się parkiem narodowym.
🗻W Warszawie zapraszamy za to na pierwsze spotkanie podróżnicze z cyklu Dookoła: naszą gościnią będzie Magda Jończyk, przewodniczka i fotografka, która opowie o górach wysokich z perspektywy osób, które nie idą w nie dla przygody, ambicji czy sportu. Opowie o porterach i tragarzach, bez których żadna wyprawa w Himalaje czy Karakorum nie mogłaby się odbyć. Ich historii będziecie mogli posłuchać już 27 marca o 18.00 w naszym Klubie!
Patroni i Patronki, którzy wspierają nas co najmniej 10 zł miesięcznie, mogą zgarnąć bilety z 50% zniżką. O tym, jak to zrobić, napisałam w wysłanym do Was mailu. Sprawdźcie skrzynki!
🗻Więcej info znajdziecie TUTAJ. A bezpośredni link do biletów jest TU.
W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was jeszcze:
🔊Nowy odcinek podcastu, który ukazał się tym razem już we wtorek! Możliwe, że zostaniemy przy tym dniu publikacji. W tym tygodniu Ania rozmawiała ze swoimi gościniami: Amandą Dziubińską i Antoniną Lewandowską o zmianach prawnych we Francji i wpisaniu prawa do aborcji do francuskiej konstytucji. Czemu do tego doszło i jak przyjęło to społeczeństwo? Posłuchajcie tutaj.
📰Ania i Grzegorz przygotowali też dla Was nowy numer Magazynu. Wciąż testujemy szerszy dostęp do wydań w wersji audio — dzisiejszy numer znajdziecie więc w aplikacjach podcastowych, takich jak Spotify czy Apple Podcast. Zastanawiamy się też, czy Magazyn nie powinien pojawiać się w Spotify jako osobny podcast. Co o tym myślicie? Możecie dać nam znać tutaj, lub w ankiecie na Spotify.
🎊Tymczasem Kuba wrócił z USA, gdzie na forum International News Media Association (INMA) w Nowym Jorku miał okazję podzielić się naszymi doświadczeniami z tworzenia pierwszych projektów mobile-friendly dotyczących trudnych problemów — takich jak wojna, konflikty czy migracja. Trafił na scenę przed 300 światowymi wydawcami, by opowiedzieć, jakie zmiany już od dwóch lat wprowadzamy do Outriders. Duma!
📲Jak zwykle polecam też i odsyłam do treści publikowanych w naszych mediach społecznościowych: tych Outriders i tych Klubu Outriders. I zapraszam na Discorda!
Udanego weekendu i do zobaczenia :)
Gosia
Trwa ładowanie...