Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na nasz najbliższy webinar, który odbędzie się 24 maja, jednak spotkanie zostanie nagrane i dostępne przez 7 dni. Patroni, którzy wspierają nas w kwocie 45 złotych, otrzymają automatyczny dostęp do webinaru.
Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji. Naszą misją jest oswajanie tematu żałoby zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Od 12 lat mówimy o tym, co trudne, pomagamy oswajać lęk, pokazujemy, że w żałobie nie trzeba być samemu. By móc to robić dalej, tworzyć treści i kolejne projekty potrzebujemy także Waszej pomocy. Uczestnicząc w webinarze pomagasz nam pomagać innym.
👉 O czym będziemy rozmawiać podczas webinaru?
Podczas spotkania zmierzymy się z najczęstszymi przekonaniami na temat żałoby, zastanowimy się , które z nich są mitami, a które faktami. Sprawdzimy m.in. ile prawdy jest w tym, że:
➡️ „żałoba trwa rok”
➡️ „żałoba przebiega w etapach”
➡️ „człowiek w żałobie jest smutny”
➡️ „o śmierci lepiej nie rozmawiać”
➡️ „o zmarłych nie można mówić źle”
Podczas kilkuletniej pracy psychoterapeutycznej w obszarze wsparcia w procesie żałoby spotkałam wiele osób po stracie bliskich, poznałam wiele historii utrat, dowiedziałam się też jak wiele istnieje społecznie przyjętych przekonań o żałobie.
Dla wielu ludzi stają się one punktem odniesienia, rodzajem drogowskazu w ich własnym przeżywaniu żałoby. Okazuje się jednak, że wiele z tych społecznych przekonań odbiega od tego w jaki sposób rzeczywiście przebiega proces żałoby. Taka konfrontacja wyobrażenia z rzeczywistością dla wielu osób bywa trudna, a drogowskazy, zamiast prowadzić łatwiejszą drogą, ograniczają lub wprowadzają zamęt.
Sprawy nie ułatwia fakt, że ludzie z otoczenia osoby po stracie też posiadają swoje przekonania dotyczące żałoby. Przekłada się to na ich oczekiwania, a czasem nawet wymagania czy rady kierowane pod adresem żałobnika dokładając mu trudności.
Kto poprowadzi warsztat?
Martyna Zagórska – psycholog, psychoterapeutka humanistyczna. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Intra w Warszawie. Z Fundacją Nagle Sami związana jest od 2013 roku, gdzie prowadziła konsultacje i psychoterapię indywidualną, a także grupy wsparcia dla dorosłych oraz wyjazdowe interwencje kryzysowe. Posiada również kilkuletnie doświadczenie pracy w Domu Pomocy Społecznej dla osób w podeszłym wieku. Na co dzień pracuje w ośrodku terapeutycznym Ko-relacje i w Poradni Psychoonkologii NIO w Warszawie.
Kiedy?
24.05.2024 (piątek)
Godz. 18.00-20.00
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/762263286048234/
Trwa ładowanie...