Razem z moją gościnią, dr Zofią Smełką-Leszczyńską – autorką książki "Cześć pracy. O kulturze zapierdolu", badaczką, kulturoznawczynią i strateżką marketingową – rozmawiamy o pułapkach tej kultury, kosztach, jakie ponosimy, oraz o tym, czy istnieje sposób na życie poza wyścigiem szczurów.
👉 Czy praca definiuje nasze życie? Zastanawiamy się, dlaczego ciągle odczuwamy presję, by osiągać więcej, mimo że wielu z nas jest zmęczonych. Czy praca przestała być tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, a stała się jedyną definicją życia?
👉 Czy kultura zapierdolu jest odpowiedzią na brak sensu życia? Wiele osób szuka sensu życia w osiągnięciach zawodowych. Czy praca naprawdę wypełnia pustkę, czy może jedynie odsuwa pytania o sens i spełnienie?
👉 Koszty kultury zapierdolu. Jakie konsekwencje ponosimy dla zdrowia psychicznego, relacji i poczucia własnej wartości, żyjąc w nieustannym biegu? Rozmawiamy o chronicznym stresie, wypaleniu zawodowym i utracie balansu życiowego.
👉 Dlaczego akceptujemy destrukcyjną kulturę? Dlaczego, mimo świadomości jej szkodliwości, tak wielu z nas nadal podąża za kulturą zapierdolu? Społeczna presja, uznanie i lęk przed byciem postrzeganym jako mniej ambitny odgrywają tutaj kluczową rolę.
👉 Czy można wyzwolić się z kultury zapierdolu? Zastanawiamy się, czy istnieje sposób na znalezienie spokoju i spełnienia bez rezygnacji z ambicji. Jak redefiniować sukces i odnaleźć równowagę między pracą a życiem?
🎙️Zobacz odcinek podcastu o regeneracji🎙️
Trwa ładowanie...