[YouTube] - Baader Hyperion Aspheric 31 mm i 36 mm – szerokie pole, realne wrażenia, pełny test okularów
Baader Hyperion Aspheric 31 mm i 36 mm to popularne okulary szerokokątne 2″ stworzone do obserwacji głębokiego nieba. Dzięki konstrukcji asferycznej oferują szerokie pole widzenia 72°, dobre powłoki antyrefleksyjne Phantom Group oraz wygodny eye relief.
W tym filmie testuję oba modele w różnych teleskopach i sprawdzam, jak radzą sobie w praktyce: w Newtonach f/5, refraktorach ED i teleskopach SCT. Omawiam ich mocne strony, takie jak kontrast i jasność obrazu, oraz ograniczenia – m.in. ostrość brzegową w szybkich układach optycznych.
Materiał zawiera także porównanie z okularami Tele Vue Nagler, Panoptic, Pentax XW oraz Explore Scientific 68° i 82°. To pełna i praktyczna recenzja dla osób szukających dobrego okularu szerokokątnego 2″.
W filmie znajdziesz:
- szczegółowy opis konstrukcji i powłok optycznych,
- jak w praktyce sprawdza się pole widzenia 72°,
- porównanie ostrości w centrum i na brzegu pola,
- realne plusy – jasność, kontrast, komfort obserwacji,
- wady – astygmatyzm w szybkich teleskopach i ograniczenia w SCT,
- zastosowanie w obserwacjach gromad otwartych, mgławic i szerokich pól,
- opinie użytkowników i zestawienie z konkurencją (Tele Vue, ES, Pentax).
Jeśli szukasz okularu 2″ o długiej ogniskowej, który oferuje szerokie i wygodne obserwacje bez ceny premium, Baader Hyperion Aspheric może być świetnym wyborem. Ten film pomoże Ci ocenić, który model – 31 mm czy 36 mm – lepiej sprawdzi się w Twoim teleskopie.
📌 Znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie? Przybij piątkę 🍵 https://suppi.pl/mojaastronomia
💰 ZOSTAŃ PATRONEM: https://patronite.pl/MojaAstronomia
✅ Obserwuj mnie na:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/mojaastronomiapl
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mojaastronomia
Trwa ładowanie...