Raport o książkach jest gotowy!

Obrazek posta

Drogie Patronki, Drodzy Patroni

Dziś w Raporcie o książkach niezwykła okazja, by porozmawiać o literaturze, teatrze, przekładzie, historii i współczesności. Przez wszystkie te tematy poprowadzi nas William Szekspir, do którego wracamy w szczególny sposób po sześciu latach. Pamiętają państwo naszą realizację „Henryka V” z 2020 roku? To był mroczny czas pandemii, dziś mamy słoneczną wiosnę, ale Szekspir jest dobry na każdy czas.

We wtorek, 12 maja, premiera naszej realizacji „Makbeta” w skróconej wersji opracowanej przez tłumacza Piotra Kamińskiego. Ten spektakl jest hołdem złożonym tekstowi dramatu. To on stanowi podstawę inscenizacji i determinuje jej formę. Aktorzy są przekazicielami myśli i poezji Szekspira, a słowa - ich treść, rytm i brzmienie - tworzą fundament spektaklu.
O tych słowach właśnie - choć nie tylko o nich - Dariusz Rosiak porozmawia dziś w Raporcie o książkach z autorem przekładu Piotrem Kamińskim, twórcą wielu nowych polskich wersji sztuk Szekspira.

🎙 Gość: Piotr Kamiński

 

📚 Raport o książkach Agaty Kasprolewicz już jest dostępny:

https://raportostanieswiata.pl/odcinki/raport-o-ksiazkach-piotr-kaminski-o-makbecie-szekspira

 

🎧 Prowadzenie: Darek Rosiak

🎛 Realizacja: Kris Wawrzak

 

Zapraszamy do słuchania!

Zobacz również

Raport o stanie świata jest już gotowy!
„Makbet” William Szekspir
Raport na dziś jest już gotowy!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...