Raport Watchdoga: Lobbing w samorządach pozostaje w cieniu

Obrazek posta

Cześć, dzień dobry! Na naszej stronie właśnie pojawił się świeżutki raport na temat lobbingu w samorządach. To efekt wielomiesięcznej pracy - zbierania danych, wywiadów, warsztatów i monitoringu instytucji lokalnych. Wnioski z naszych badań nie są optymistyczne, bo mimo ogromnego wpływu decyzji lokalnych władz na życie mieszkańców, mechanizmy wpływania na nie pozostają słabo uregulowane i mało przejrzyste. W Polsce przepisy dotyczące lobbingu obejmują głównie poziom rządowy i parlamentarny, pozostawiając samorządy poza systemem obowiązkowej transparentności. I o tej szarej strefie jest właśnie nasz raport, z którym zapoznasz się na stronie https://siecobywatelska.pl/raport-lobbing/ Zachęcamy do lektury!

watchdog lobbing jawnosć informacja publiczna

Zobacz również

Czwartkowe wieczory z Watchdogiem!
Widzimy się na lajwie już w czwartek!
12:0 dla jawności

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...