Magdalena Ziętek-Wielomska @ Adam Wielomski

W Patronite od 24.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 618

Liczba Patronów: 516

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
858 miesięcznie
17 115 łącznie
Prowadzimy działalność naukowo-edukacyjną: nagrywamy filmy na YT, wydajemy książki oraz czasopisma (Nowoczesna Myśl Narodowa, Pro Fide Rege et Lege) na temat polityki, filozofii, historii i cybernetyki. Naszym celem jest budowanie otoczenia przyjaznego myśleniu i podnoszenie kultury dyskusji.

O Autorze

Ziętek-Wielomska & Wielomski, czyli dwóch naukowców, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą w sposób przystępny z wszystkimi zainteresowanymi tematyką polityczną, społeczną, filozoficzną etc. Naszą misją jest uświadamianie, że WIEDZA TO WŁADZA, także nad sobą samym, swoim życiem, swoim otoczeniem. Pragniemy, by jak najwięcej osób kierowało swoim życiem w sposób możliwie świadomy, zgodnie z naszą dewizą "ZOSTAŃ KIEROWNIKIEM SAMEGO SIEBIE". Do tego potrzebna jest wiedza o otaczającej nas rzeczywistości, którą przekazujemy w naszych nagraniach, książkach i felietonach. 

 

 

Magdalena Ziętek-Wielomska

(Prezes Zarządu Fundacji Instytut Badawczy Pro vita bona) 

Publicystka, zastępca redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege” i internetowego miesięcznika „Nowoczesna Myśl Narodowa”. Zajmuje się sterowaniem społecznym, cybernetyką i filozofią. Propaguje budowanie otoczenia przyjaznego myśleniu.

prof. Adam Wielomski 

(Członek Zarządu Fundacji Instytut Badawczy Pro vita bona)

Wykładowca akademicki, redaktor naczelny czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege”, publicysta portalu konserwatyzm.pl i „Nowoczesnej Myśli Narodowej”. Z wykształcenia politolog, specjalizujący się w historii myśli politycznej, teorii państwa i polityki oraz historii teorii stosunków międzynarodowych. Z zamiłowania youtuber i publicysta ideowo-polityczny. Zakochany w tradycji cywilizacyjno-politycznej świata romańskiego, szczególnie Francji.

Naszą działalność prowadzimy za pomocą Fundacji: 

Instytut Badawczy Pro vita bona 

Bona vita – dobre życie.

Dobre życie to życie zgodne z naturą człowieka. 

Misją fundacji jest budowanie kultury dobrego życia i przedsiębiorczości wśród dzieci, młodzieży, a także ich rodziców.

Dobre życie to ideał życia prawdziwie ludzkiego. Ideał ten zakłada, że człowiek do swojego pełnego rozwoju potrzebuje wiedzy i wolności. Wiedzy, aby poznawać swoją naturę. Wolności, aby móc tak pokierować samym sobą oraz ukształtować swoje otoczenie, by było zgodne z jego naturą.

Celem Fundacji jest propagowanie wiedzy o naturze człowieka, o tkwiącym w nas potencjale, o naszych możliwościach. Celem Fundacji jest pokazywanie warunków, które muszą zostać spełnione, żeby ten potencjał się zaktualizował.

Jednym słowem: celem Fundacji jest tworzenie kultury opartej na prawdzie, prawości, odpowiedzialności i przedsiębiorczości poprzez tworzenie programów kształcenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również pracę na rzecz wdrażania odpowiednich rozwiązań systemowych.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Jolanta Stevenson
Jolanta Stevenson
Próg: 50 zł
Pawlos27
Pawlos27
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
DarkAinaeL
DarkAinaeL
Próg: 20 zł
GRZEGORZ LENDA
GRZEGORZ LENDA
Próg: 20 zł
MARIUSZ KRZEWSKI
MARIUSZ KRZEWSKI
Próg: 50 zł