Psycho-logiczne rozmowy

W Patronite od 13.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 947

Liczba Patronów: 661

Zostań Patronem
Kup na prezent
24 patronów
395 miesięcznie
1 750 łącznie
Oboje jesteśmy psychologami oraz psychoterapeutami a podcast ten nagrywamy dla osób, które interesują się prywatnie i zawodowo psychoterapią oraz zagadnieniami psychologicznymi.

O Autorze

Kasia Bilnik-Barańska – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach.

dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach, wykładowca akademicki.

Pracujemy w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach i Mikołowie, gdzie prowadzimy psychoterapię indywidualną oraz terapię partnerską. Z parami pracujemy w układzie dwa na dwa i prowadzimy ją razem.

Ponieważ lubimy swoją pracę, to często o niej rozmawiamy. A z tych rozmów wynika sporo refleksji, którymi postanowiliśmy się dzielić z szerszym odbiorcą, czyli z Tobą – drogi Słuchaczu.

Nasze rozmowy uświadomiły nam, że istnieje sporo nieporozumień związanych z tym, jak psychoterapia jest widziana, a wyobrażenia o niej bywają mylne. Dlatego chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom obszar związany ze zdrowiem psychicznym, psychologią, terapią, rozwojem osobistym i dbaniem o jakość życia.

Chcemy poruszać tematy dotyczące dobrostanu psychicznego i funkcjonowania ludzkiej psychiki, wyjaśniać różne terminy związane z terapią, rozwiewać mity na jej temat, ale również mówić o tym, czym naszym zdaniem jest dobra pomoc psychologiczna, a co nią nie jest i na co zwracać uwagę.

Jako że pracujemy z parami, w naszych podcastach poruszamy również kwestie relacji międzyludzkich, budowania dobrych związków, efektywnej komunikacji i skutecznego rozwiązywania konfliktów.

Podcast ten kierujemy do:

- osób zajmujących się zdrowiem psychicznym, pracujących z innymi ludźmi,

- osób, które myślą o zawodzie psychoterapeuty, do studentów psychologii i kierunków pokrewnych,

-osób, które interesują się zagadnieniami funkcjonowania ludzkiej psychiki i tym jak poprawiać jakość swojego życia,

-osób, które korzystają z psychoterapii i innych form wsparcia psychicznego.

Chcemy polecać ciekawą literaturę, zwracać uwagę na dobre szkolenia, przybliżać i omawiać różne nurty w terapii.

Staramy się, by  nasze rozmowy prowadzić tak, by były ciekawe i wartościowe zarówno dla osób pracujących w obrębie zdrowia psychicznego, jak i tych które siadają w fotelu naprzeciwko.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Chwiećko
Marta Chwiećko
Próg: 10 zł
Krzysztof Zaniewski
Krzysztof Zaniewski
Próg: 10 zł
Krzysztof Zaniewski
Krzysztof Zaniewski
Próg: 5 zł
Natalia
Natalia
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Natalia Gudaniec
Natalia Gudaniec
Próg: 10 zł