Galeria PUNKT

W Patronite od 13.03.2018

Galeria PUNKT - miejsce inspiracji, wspierania i tworzenia szeroko pojętej sztuki współczesnej, spotkań, rozmów, warsztatów, pokazów filmów i kameralnych koncertów. Przestrzeń wypełniona obrazami, dźwiękami i wiecznie dobrą atmosferą. Nie da się z niej wyjść nie będąc uśmiechniętym. :)

O Autorze

Nazywamy się Kuba i Robert, od 2016 roku prowadzimy gdyńską galerię sztuki współczesnej o nazwie PUNKT. Przez ostatnie dwa lata udało nam się zorganizować ponad 20 wystaw w tej przestrzeni.  

 

NASZA MISJA


Do PUNKTU chętnie zapraszamy artystów z całego świata (do tej pory zdążyliśmy już ugościć przyjaciół z Grecji, Ukrainy, Niemiec czy Australii), ale jesteśmy też otwarci, i chcielibyśmy dawać możliwość wystawienia u nas swoich prac nowym, nieznanym jeszcze twórcom. Ważne jest dla nas promowanie sztuki i tego co ją otacza.

ludzie na wystawie

Naszą galerię prowadzimy z pasją i poświęceniem, dlatego nie ma dnia, w którym nie staramy się tworzyć tego miejsca lepszym, wkładając w to dużo pracy. Bardzo zależy nam na tym, żeby PUNKT na stałe wpisał się w kulturalną mapę Gdyni i żeby jak najwięcej osób miało okazję znaleźć tu dla siebie coś inspirującego.

mix

 

We wrześniu 2017r. przenieśliśmy się do większej przestrzeni, żeby być bliżej centrum miasta, oraz mieć możliwość organizowania wystaw i wydarzeń dla szerszego grona ludzi. Bliskie jest nam malarstwo, rzeźba i fotografia, interesują nas również wszelkie formy muzyczne. Mamy w planach organizowanie kameralnych koncertów, warsztatów, spotkań i pokazów filmowych.


Do tej pory staraliśmy się i staramy nadal wspierać artystów, goszcząc ich w naszych domach, organizując wydarzenia i promując ich twórczość. 


Teraz jednak również my potrzebujemy wsparcia od każdego, kto również z pasją podchodzi do wszelkich dziedzin sztuki, aby miejsce, które tworzymy, mogło się rozwijać, stawać lepsze.
Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto postanowi wesprzeć nas finansowo, umożliwiając realizację różnych artystycznych projektów. 

Kuba i Robert


Robert SEIKON. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta specjalizuje się w tworzeniu unikalnych abstrakcyjnych kompozycji, które za pomocą płaskich płaszczyzn barwnych i precyzyjnie opracowanych form geometrycznych tworzą dialog z miejscem-architekturą, krajobrazem czy pejzażem miejskim. Dzieła wizualnie korespondują z otoczeniem, czasami wtapiając się w nie, często tworząc pełne napięcia kontrasty. Od kilku lat aktywnie podróżuje po świecie tworząc swoje prace również na wsiach oraz pustostanach. Malarstwo to nie mogłoby istnieć bez architektury, nie jest nośnikiem treści, ale przypomina, że forma, rytm i kolor ma moc oddziaływania na naszą psychikę podobną muzyce. Tworzy obrazy, rzeźby, instalacje oraz murale.

http://seikon.pl


Kuba Goździewicz - filmowiec, dokumentalista, podróżnik. Na koncie ma wiele udanych projektów filmowych, a niektóre z nich pokazywane były na festiwalach w Polsce i za granicą. Współzałożyciel projektu RURALES.

http://rurales.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)