Radio SK - Polski podcast o Stephenie Kingu

W Patronite od 06.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 963

Liczba Patronów: 855

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
447 miesięcznie
3 968 łącznie
Czytam Stephena Kinga od 1994 roku. W 2004 roku założyłem polski serwis StephenKing.pl, który do dzisiaj współtworzę. W 2011 zacząłem nagrywać podcast w tej tematyce i bardzo szybko wypłynąłem z nagrywaniem na szersze wody. Od tego czasu nieprzerwanie mówię o popkulturze. Nagrałem ponad 1200 audycji

O Autorze

Radio SK to podcast, którego tematyka obraca się głównie wokół Stephena Kinga, jego syna Joego Hilla oraz tematów pobocznych. Na bieżąco omawiamy wszystkie newsy i wydarzenia w cyklicznej serii “Wiadomości z Martwej Strefy”. Premierowo recenzujemy wszystkie nowe książki, komiksy filmy kinowe i seriale telewizyjne. Nagrywamy relacje z eventów, festiwali czy spektakli teatralnych. Przez 11 lat ukazało się 500 numerowanych odcinków plus kilkanaście audycji specjalnych. Z założenia publikujemy w każdy piątek cztery po północy, ale bardzo często materiału jest tak dużo, że ukazują się dodatkowe podcasty. 

Stephena Kinga czytam nałogowo przez większość życia. Serwis StephenKing.pl założyliśmy 20 lat temu. Przez ten czas mocno współpracowaliśmy z polskimi wydawcami Kinga, którzy na przestrzeni lat zmieniali się, ludzie przychodzili i odchodzili, a my cały czas stoimy na swoich stanowiskach. Zbudowaliśmy dużą grupę fanów, z którymi kilka razy w roku spotykamy się nieprzerwanie od 2004r. Organizujemy zloty fanów i spotkania okolicznościowe, związane z konwentami, premierami i ciekawymi wydarzeniami obracającymi się wokół Stephena Kinga. Trzy razy zorganizowaliśmy wyjazd na spotkania z autorem, podczas jego europejskich tras promocyjnych – w Londynie, Paryżu i Hamburgu. 

Podcast Radio SK powstał jako projekt poboczny, związany z serwisem StephenKing.pl. Początkowo miał być ciekawostką, a przez 11 lat rozwinął się w moje główne zajęcie. Nagrywałem go, gdy podcasting w Polsce dopiero raczkował. Był to jeden z pierwszych polskich podcastów tematycznych, którym zainspirowałem wiele osób do własnego nagrywania. Od samego początku tworzyłem też audycje nie związane z Kingiem – najpierw dla Kombinatu a potem (i do dzisiaj) dla Konglomeratu podcastowego (którego Radio SK jest częścią). Podcast jest zawsze na bieżąco i omawiam w nim premierowo wszystko co się dzieje w tym temacie. Często wracamy też do starych rzeczy i stopniowo zapełniamy zaległości na liście wszystkich produkcji. Od początku starałem się też poruszać tematy niszowe, nieszablonowe, sięgać po rzeczy, o których nie znajdziecie zbyt wielu informacji w Internecie, a dopiero w drugiej kolejności analizować tematy z głównego nurtu.  


 
Podcast Radio SK zawsze był za darmo i nadal taki będzie. Jeśli jednak czujecie potrzebę by ułatwić mi trochę jego tworzenie czy po prostu odwdzięczyć się za rozrywkę, której dostarczam wam od 11 lat, to teraz macie taką możliwość. A i ja odwdzięczę się za waszą pomoc.  


Zebrane fundusze planuję przeznaczać na rozwój podcastu Radio SK. Kupować rzeczy, na których zakup aktualnie nie mogę sobie pozwolić i omawiać je dla Was na łamach podcastu. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Hellhien
Hellhien
Próg: 25 zł
Damian Nowak
Damian Nowak
Próg: 19 zł
Jogurt Drobiowy
Jogurt Drobiowy
Próg: 50 zł
Jakub Kraszewski
Jakub Kraszewski
Próg: 10 zł
Szymon Bochniak
Szymon Bochniak
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł