RawOnSails

W Patronite od 27.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
RawOnSails to blog prowadzony od 2014 roku przez początkującego żeglarza i szkutnika amatora. Opisuje i dokumentuje zdjęciami wszystko, co odkrywa w tym niezdrowym hobby. Uczy się wszystkiego na własnych błędach, kosztem stanu posiadanych jachtów i morale szaleńców, którzy godzą się zostać załogą ;)

O Autorze

To jest Rafał.

Rafał jest typowym przedstawicielem najbardziej licznego gatunku ssaków naczelnych, zamieszkującego trzecią planetę od Słońca. Za pomocą systematyki organizmów, gatunek ten ustawia sam siebie, pod nazwą homo sapiens - co nieskromnie oznaczać ma człowiek rozumny. Jednak Rafał jest doskonałym przykładem na to, że nazwa ta wydaje się być nadana nieco na wyrost.

Rafał nie odstaje za dużo od społecznych norm i ma ogólnie mało ciekawe życie. Przez większą jego część, zamieszkuje lądowe tereny o znacznym stopniu urbanizacji. A jego główną aktywnością życiową jest nauka i systematyczna przemiana zdobywanej wiedzy oraz pozostałych jeszcze zapasów energii życiowej, w majątek kolejnych, wybranych przez siebie pracodawców. Pośrednio - poprzez system podatkowy, utrzymuje w ten sposób również zgraję skorumpowanych nierobów, którzy w zamian odwdzięczają mu się jedynie ustanawianiem nowych podatków, kolejnych idiotycznych przepisów i coraz większym ograniczaniem jego prywatności i wolności osobistej.

Rafał nie czuje się z tym wszystkim komfortowo, ale póki co, tylko w ten sposób potrafi zapewnić sobie środki na utrzymanie. W dobrej kondycji mentalnej utrzymuje go głównie pasja, związana z (dość intensywną jeszcze niedawno) hodowlą własnego potomstwa. Wraz ze swoją małą żonką pracują więc intensywnie każdego dnia na przyszłość tych, którzy obecnie mają to głęboko gdzieś. W ten sposób, na nieznanie odległą przyszłość, zaciągają sobie kredyt życiowej satysfakcji.

Rafał nieśmiało szuka więc innych pasji, adekwatnych dla kryzysu wieku średniego. Kilka lat temu odkrył żeglarstwo. Spróbował... I gdyby tylko chciał, mógłby pływać sobie beztrosko po morzach i oceanach, korzystając z ofert floty czarterowej lub też jako załogant innych armatorskich jednostek pływających, ale... Wbrew rozsądkowi i ostrzeżeniom innych, postanowił kupić swoją pierwszą łódkę. Od tej pory systematycznie utylizuje, w remonty i wyposażenie, wszystkie swoje oszczędności i pozbawia się resztek swojego czasu wolnego.

Rafał znany jest z tego, że potrafi czasem racjonalnie niedomagać. W jednej chwili rzucić całe to szkutnicze żeglarstwo w cholerę i sprzedać (dopiero co wyremontowany pieczołowicie) jacht. Po to, by już miesiąc później, kupić kolejną "dobrą starą łajbę", pracowicie ją zdemolować i zacząć wszystko od początku.
A w głowie ma już wtedy kolejne morskie wyprawy, na wody jeszcze głębsze, bardziej wichrem potargane i ku lądom jeszcze bardziej jemu nieznanym. Czyli to wszystko, co tworzy potencjał na nowe blogowe historie.

Rafał jednak słabo radzi sobie z organizacją czasu. Dlatego, nie potrafił przewidzieć, że pośród takiej ilości obowiązków zawodowych, niezbędnych dla zapewnienia atrakcji rodzinnych i finansowania szkutniczych zajęć fakultatywnych, nie będzie miał już czasu na prowadzenie bloga. Jednak bardzo by chciał. Dzielenie się swoją pasją z innymi uznał bowiem za rzecz nadającą jeszcze jakikolwiek sens swojemu bezsensownemu hobby.

Rafał już tak ma. Ale Ty masz szczęście i nie musisz być taki jak on. Możesz tylko obserwować wszystko z boku i nie zaciągać się pyłem ze szlifowanego laminatu.
Ale możesz też pomóc mu kontynuować to, co kiedyś zaczął i odkupić mu od korporacji trochę czasu. Teraz masz szansę nie tylko podziękować za ponad 100? blogowych odcinków, które są już za nami. Możesz również czynnie i osobiście uczestniczyć w nowym ambitnym projekcie o kryptonimie Półinteligentny Projekt Darwin, który właśnie ewoluuje w pyle i hałasie, pod plandeką, na nabrzeżu pewnego żeglarskiego klubu, w Górkach Zachodnich.

Rafał czeka na Twoje wsparcie i będzie Ci niezmiernie wdzięczny, zanim jeszcze zdążysz pomyśleć, aby zostać Patronem tego projektu :)

Logo created by DesignEvo logo maker

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem