Róbmy Dobrze

W Patronite od 27.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1969

Liczba Patronów: 1594

Zostań Patronem
4 patronów
50 miesięcznie
5 925 łącznie
Nazywam się Michał Nowakowski i prowadzę internetowy dom wrażliwców.

O Autorze

Róbmy Dobrze to zamieszanie, które od 2013 roku współtworzę z tysiącami cudownych ludzi. Składa się na nie blog, fanpejdżDobra Grupa na Fejsie, a także akcja „Koperta Niespodzianka”, w ramach której drukuję pocztówki i naklejki, które potem trafiają jako „cegiełki” do osób, które mnie wsparły.

Wkładam w to wszystko bardzo dużo czasu i serca. Jeśli chcesz, poprzez Patronite możesz mi podziękować. Środki, które się tu uzbierają pomogą: opłacić koszty prowadzenia tego wszystkiego (hosting, domenę, certyfikat SSL, abonamenty ewentualnych potrzebnych usług i programów); wesprzeć finansowo mnie; rozwinąć Róbmy Dobrze o nowe możliwości.

Najważniejszą składową Róbmy Dobrze nie jest blog. Nie są też fanpejdże i wszelkie akcje, nie będzie też podcast, no i wreszcie, nie jestem też ja – Michał. Źródłem Róbmy Dobrze, i równocześnie jego jądrem, jest coś, co istniało na długo przed tym, jak wgrałem pierwsze pliki na jakiekolwiek serwery. To jest coś, co noszę w sobie. I wy też nosicie. Wibruje to w naszych ciałach za każdym razem, kiedy poczujemy się znudzeni, smutni albo samotni. Kiedy obserwujemy krople deszczu rozbijające się o parapety całej Polski, zastanawiając się, o czym właśnie myślą ludzie podobni do nas — wrażliwi, kreatywni, ciekawi świata. Bo Róbmy Dobrze jest odpowiedzią na tę pustkę. Jest internetowym domem wrażliwców, dzięki któremu nie musimy już wysyłać do siebie myśli, które zgubią się po drodze. Tematy, o których piszę i rozmawiam, naprawdę mnie interesują, ale przede wszystkim są pretekstem, żeby zbliżyć nas, autora i czytelników, do siebie. Najważniejsi pozostają ludzie. Wy i my, te dziwne istoty pozamykane w jeszcze dziwniejszych ciałach.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika