Erpegowe Piekiełko

W Patronite od 09.01.2017

Witam na moim Patronite. Nazywam się Radosław Bożek (chociaż znany jestem w internecie głównie jako Beamhit lub Radoslaw Idol), a Erpegowe Piekiełko to mój projekt. A czymże jest to całe Erpegowe Piekiełko? To przede wszystkim platforma internetowa poświęcona wszelkiej maści wiadomościom erpegowym.

O Autorze

Erpegowe Piekiełko to najprawdopodobniej najbardziej rzetelna platforma internetowa z newsami erpegowymi w Polsce. Znajdziecie tam wiele działów tematycznych, poświęconych temu, co słychać w Polsce i na świecie, jakie są najnowsze zbiórki, konkursy i wiele innych. I tutaj zwracam się do Was z prośbą, byśmy razem postarali się utrzymać działanie tego portalu.

Erpegowe Piekiełko to nie tylko portal z newsami dotyczącymi gier fabularnych. To również kanał na Youtubie, gdzie znajdziecie poradniki, sesje w różne systemy i prezentacje gier fabularnych. Znajdziecie też tutaj przeróżne konkursy, zarówno te duże, jak i te małe. Na stronie zaś pojawiają się recenzje i poradniki, jeżeli ktoś preferuje sobie o takich rzeczach poczytać, niż pooglądać / posłuchać.

Od sierpnia 2020 roku rusza również wielka kampania rozgrywana na zasadach 5 edycji D&D. Będzie kilka drużyn, wspólny kawałek świata do zwiedzania, oraz materiały z tym związane. Materiały owe (jak przygody, podziemia, różne miejsca, bohaterowie niezależni) będą dostępne dla wszystkich patronów. A nawet niektórzy z Was będą mieli możliwość wziąć udział w tej kampanii, gdyż graczy rekrutuję głównie z moich patronów.

Nie samym D&D jednak człowiek żyje, będę prowadził również inne kampanie, minikampanie i jednostrzały w innych systemach. Tutaj również będę rekrutował graczy głównie z ludzi wspierających Erpegowe Piekiełko. Już będąc patronem z najniższego progu, masz szansę zagrać w coś u mnie.

Bycie patronem Erpegowego Piekiełka to również dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. Dzięki temu zyskacie dostęp do niektórych materiałów wcześniej oraz będziecie mogli brać udział w konkursach tylko dla patronów. A jeżeli nie będę wiedział jaki materiał najpierw zrobić, to będziecie mogli zagłosować na to, co będzie was najbardziej interesowało. Natomiast osoby, które z jakiegoś powodu zrezygnują z patronowania, zostaną przeniesione do innej zamkniętej grupy, gdzie czasami też otrzymają czasami jakieś materiały. 

Diablik i Barbazu, czyli progi za 6 zł i 10 zł. To są te same progi, z tą różnicą, że Diablik został stworzony dla osób, które by bardzo chciały wesprzeć Erpegowe Piekieło, ale ich sytuacja finansowa nie pozwala im na wybranie wyższego progu. Na tym poziomie dostaniecie dostęp do zamkniętej grupy, możliwość wzięcia udziału w konkursach tylko dla patronów, dostęp do materiałów z sesji (i nie tylko), możliwość zagrania u mnie.

Hamatula, czyli próg za 15 zł. Daje to samo co próg poprzedni, ale daje większą szansę na sesję u mnie. Próg dla tych, którzy chcieliby wesprzeć bardziej Erpegowe Piekiełko, niż za 10 zł, ale mimo wszystko wyższe progi są jednak zbyt wysokie.

Osyluth, czyli próg za 20 zł. Daje to samo co Barbazu, ale oczywiście daje też większą szansę na zagranie sesji u mnie, jeżeli akurat szukam graczy. Do tego wszystkiego, jeżeli w danym miesiącu rozdajemy erpegowe publikacje od innych (jak Zgrozy czy Janek Sielicki), to zazwyczaj rozdawane są one od tego progu.

Melebranche, czyli próg za 25 zł. Znajdziecie tutaj to samo, co w progu Osyluth, ale zwiększa się wasza szansa na zagranie sesji u mnie.

Erynia, czyli próg za 30 zł. Wszystko to, co w poprzednich progach, ale oczywiście szansa na zagranie ze mną znowu wzrasta. Do tego można czasami liczyć na jakieś specjalne niespodzianki oraz na dodatkowe sesje u innych MG (jak Marcin Sindera, MG z minikampanii "Opowieści z Bogenhafen"), jeżeli akurat będą szukali graczy.

Gelugon, czyli próg za 50 zł. Czyli to samo, co Erynia, ale szansa na udział w sesji (u mnie lub zaprzyjaźnionego MG) wzrasta. Dodatkowo, jeżeli będziemy grali jakąś kampanię, portret twojej postaci zostanie narysowany gratis. Raz na miesiąc będziesz też miał możliwość wprowadzenia jakiegoś wątku lub postaci do kampanii rozgrywanych na Erpegowym Piekiełku.

Piekielny Czart, czyli próg za 66 zł. W sumie to próg dla tych, którzy chcieliby wesprzeć Erpegowe Piekiełko ciut bardziej, niż za 50 zł, a przy okazji chcieliby się polansować, że wspierają za taką fajną sumę. Jedyna różnica z Gelugonem jest taka, że daje jeszcze większą szansę na zagranie sesji, a do tego można mi zaproponować, w co by się chciało zagrać.

Książę Piekieł / Księżna Piekieł, czyli próg za 99 zł. Ten wysoki próg daje to samo co wcześniejszy, ale macie priorytet w rekrutacji do sesji (jeśli akurat nie gracie już w nic innego ze mną). I jeżeli taka wasza wola, to dwa razy w miesiącu możecie zaproponować wprowadzenie jakiegoś wątku lub bohatera niezależnego do prowadzonych właśnie kampanii.

Piekielny Gracz / Piekielna Graczka, czyli próg za 111 zł. To specjalny próg dla tych, których interesuje przede wszystkim zagranie w jakąś kampanię. Przynajmniej raz w miesiącu spotkamy się na sesji, ale myślę, ze przy sprzyjających wiatrach, takich spotkań będzie nawet 4. Zaproponuję kilka kampanii, wy wybierzecie to co was interesuje lub zaproponujecie coś swojego. Oczywiście, portrety postaci gratis. Oprócz tego, wszystko to samo co przy progu Gelugon.

Rozwijając to, jak działa Piekielny Gracz / Piekielna Graczka. Jeżeli zaproponuję na przykład kampanię w "Coriolis", a trzech patronów z tego progu będzie chciała akurat w to zagrać, to jest szansa na te 3-4 sesje w miesiącu. Jeżeli zaś jedna osoba będzie chciała zagrać tylko w "Coriolis", druga będzie bardzo chciała zagrać tylko w "City of Mist", a trzecia w "Afterglow", to raczej poprowadzę po jednej sesji w miesiącu z danego systemu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)