Avatar użytkownika

sestry.eu

1
patron
50 
miesięcznie
420 
łącznie
1
patron
50 zł 420 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Każdego dnia na naszym serwisie publikujemy kilka tekstów - ważnych, wyczekiwanych przez nasze Czytelniczki. Pomyśl, że właśnie dzięki Twojemu wsparciu powstał jeden z nich. Możesz nawet wybrać który ;)

Dziękujemy za Twój gest!
Dziś w zamian możemy obiecać Ci wdzięczność - naszą oraz naszych Czytelniczek i Czytelników
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
W połowie września na naszym serwisie pojawiła się pierwsza herstoria – opowieść Oleny Jagupowej, która mimo rosyjskiej niewoli, upodlenia i tortur nie straciła determinacji by walczyć o sprawiedliwość dla siebie i innych. Kolejne herstorie napiszemy dzięki Twojemy wsparciu.

Dziękujemy za Twój gest!
Dziś w zamian możemy obiecać Ci wdzięczność - naszą oraz naszych Czytelniczek i Czytelników
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Z radością opisujemy w serwisie sukcesy zawodowe zdolnych, pracowitych i śmiałych Ukrainek. Ale też z troską wskazujemy możliwości, z których mogą skorzystać kobiety u progu zawodowych zmian, powrotu do pracy w swoim zawodzie ale w całkiem nowym miejscu, czy po czasie opieki nad dzieckiem. Dzięki Tobie napiszemy jeszcze więcej.

Dziękujemy za Twój gest!
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Doceniamy Twój gest!

Dzięki niemu jutro, pojutrze... i tak długo jak to będzie potrzebne nasze dziennikarki będą pisały teksty, na które każdego dnia czekają ukraińskie kobiety, chroniące się przed rosyjskim najeźdźcą w różnych zakątkach świata.

Dziękujemy, że jesteś z nami :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora sestry.eu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

SESTRY to ukraińsko-polska redakcja, której codziennym zadaniem jest przekazywanie rzetelnych i obiektywnych informacji milionom kobiet, zmuszonych do opuszczenia swoich domów.
Chcemy utrzymać siostrzeńskie ramię dla Ukrainek na całym świecie tak długo, jak będą go potrzebowały.
Pomóż nam w tym!

SESTRY to międzynarodowy magazyn internetowy – głos i dusza ukraińskich uchodźczyń. Naszymi korespondentkami są zawodowe dziennikarki – tymczasowe migrantki, które muszą budować swoje życie od nowa, w nowym kraju. Tak jak wiele naszych czytelniczek, które ​​jeszcze wczoraj były urzędniczkami, lekarkami, nauczycielkami, pracowniczkami banków, dyrektorkami firm czy przedsiębiorczyniami, a po 24 lutego 2024 r. są przede wszystkim uchodźczyniami.

Uchodźczynie z Ukrainy na przejściu granicznym w Medyce, 27.02.2022 r Fot.Visar Kryeziu/AP/East News

DLACZEGO WARTO NAM POMAGAĆ ?

Proszenie kogoś o pomoc nie oznacza, że ​​jesteś słaba. Oznacza to, że nie jesteś sama i możesz liczyć na wsparcie.
Naszym globalnym celem jest stworzenie bazy korespondentów od Warszawy po Lizbonę, od Toronto po Waszyngton, tak aby wszystkie kobiety wypędzone przez wojnę z Ukrainy, miały prawdziwą informację w każdym zakątku świata. Aby każda z tych, które wczoraj nie wiedziały, gdzie szukać porady, odczuła, że SESTRY istnieją i pomogą. 

Dziennikarka dokumentuje skutki rosyjskiego ostrzału domów w obwodzie zaporoskim w południowo-wschodniej Ukrainie, 10.06.2022 r.,Fot.Dmytro Smolijenko/Ukrinform/East News

 


Chcemy stworzyć bazę ludzi, którzy będą mogli szybko robić zdjęcia i treści wideo, pisać teksty i być naszymi oczami tam, gdzie nasza obecność jest najbardziej potrzebna. Każda/y z Was może dołączyć do projektu i pomóc migrantkom odnaleźć drogę do domu, zbudować życie w nowym kraju lub doczekać się końca wojny. Wierzymy w Twoje otwarte serce i w to, że materiały na Sestry.eu ułatwią życie setkom tysięcy kobiet.
Wesprzyjcie nas i stańcie się częścią naszej wspólnej misji.
Potrzebujemy Was, nasi patroni, czytelnicy, autorzy, autorki, bohaterki, siostry!

Fot.East News

Trochę więcej o nas
Nagła utrata statusu społecznego i zanurzenie się w życie w stanie niepewności - to straszny sen, który dla Ukrainek stał się rzeczywistością. W samej Polsce przebywa ponad 1,5 miliona czasowych imigrantek, a kilka milionów jest rozproszonych po innych krajach UE i po całym świecie. Wiele kobiet ratowało przed wojną starszych rodziców, wywoziły dzieci, bo teraz to one są szczególnie bezbronne.
Droga do domu” - to nasze hasło.
Naszą misją jest pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Chcemy być kompasem, który doprowadzi ich do domu. Dzięki wsparciu informacyjnemu, moralnemu i psychologicznemu, na łamach Sestry, każda czytelniczka będzie mogła poczuć się w Europie jak w domu, aktywnie czekać na Zwycięstwo Ukrainy i dzielić się swoimi historiami. Naszym głównym przesłaniem dla tych kobiet jest: „Jesteś w nowym kraju. Ale nie jesteś sama."

Wideo: Maria Górska, redaktorka naczelna magazynu Sestry.eu podczas Kongresu Kobiet

Jednocześnie Sestry przedstawiają kobiecą perspektywę wojny na jednej platformie – dla uchodźczyń – ale także dla Ukrainek żyjących w wojnie i wszystkich ludzi, którzy chcą dołączyć do walki demokracji przeciwko tyranii. Każdy nasz materiał - to osobiste historie niesamowitych ludzi i biznesów, którym udało się przetrwać wojnę, cenne rady ekspertów i inspirujące reportaże. Nie jesteśmy już uchodźczyniami i wewnętrznymi przesiedleńcami z kraju ogarniętego wojną, ale Sestrami.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora sestry.eu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Krystyna Janda
Krystyna Janda
50 zł
sestry.eu
sestry.eu
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.