Avatar użytkownika

Jan Wieczorek - Siemianowice Subiektywnie

0
patronów
0 
miesięcznie
90 
łącznie
0
patronów
0 zł 90 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
W imieniu całego zespołu dziękuję za wsparcie!
10 zł miesięcznie
Dyszka to już konkretne wsparcie naszej działalności. Dzięki Tobie możemy stale podnosić jakość naszych materiałów publikowanych cyklicznie na naszych stronach!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za konkretną kwotę i zapraszam do naszej prywatnej grupy, w której dyskutujemy o możliwościach działania w mieście. Działaj z nami, współtwórz treści. Bądź z nami w kontakcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jan Wieczorek - Siemianowice Subiektywnie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jeżeli ktoś interesuje się życiem Siemianowic, to bardzo możliwe, że kojarzy przejawy mojej działalności, którą prowadzę już od kilkunastu lat. Mam obecnie 39 lat. Jestem bezpartyjnym społecznikiem, lokalnym aktywistą, podróżnikiem. Fotografuję, filmuję, piszę, działam, pomagam mieszkańcom.

Jeżeli ktoś interesuje się życiem Siemianowic, to bardzo możliwe, że kojarzy przejawy mojej działalności, którą prowadzę już od kilkunastu lat. Wszystko zaczęło się, kiedy mój ojciec był jeszcze miejskim radnym. Sprawy, którymi się zajmował, kłopoty mieszkańców, które stawały się tematami domowych rozmów, wreszcie liczne problemy i trudności (różnej natury), które wciąż napotykał – sprawiły, że zacząłem interesować się życiem społecznym. Najpierw zostałem obserwatorem. Założyłem bloga poświęconego miastu. Obserwacje i wynikające z nich wnioski zrodziły w mojej głowie dość szybko kiełkującą myśl, że przyglądanie się i relacjonowanie to trochę za mało. Nim się obejrzałem – zostałem społecznikiem, nie tylko angażującym się czynnie w działania lokalne, ale także inicjującym wiele z nich.

Gdybym miał sam siebie podsumować w kilku faktach, zrobiłbym to tak:

Mam obecnie 39 lat. Jestem bezpartyjnym społecznikiem, lokalnym aktywistą, podróżnikiem. Ukończyłem GWSP w Chorzowie na kierunku Zarządzanie Gminą i Polityka Lokalna.

Jestem twórcą serwisów internetowych i fanpage’ów, m.in.: “Siemianowice Subiektywnie”, “Michałkowice City”, “Bytków”, “OOO Siemce”. Fotografuję, filmuję, piszę. Zwracam szczególną uwagę na jakość inwestycji i wygląd przestrzeni miejskiej. Pomagam mieszkańcom miasta w kontaktach z UM i instytucjami samorządowymi; zdarzało mi się wielokrotnie interweniować w imieniu mieszkańców. Jestem zwolennikiem rozwoju transportu publicznego w metropolii, a także – całkiem prywatnie – pasjonatem komunikacji pasażerskiej i transportu zbiorowego. Inicjowałem i współtworzyłem cykliczne wydarzenia w mieście, takie jak: Piknik Komunikacyjny w Michałkowicach, The End of Summer, Kozie Górki Project, cykl wycieczek „Odkrywamy Tajemnice Miasta”, cykl spotkań „Z michałkowickiego familoka” czy też sprzątanie terenu Parku Ludowego (wraz towarzyszącymi wydarzeniami popularyzatorskimi, dotyczącymi historii lokalnej). Jestem pomysłodawcą utworzenia sali pamięci poświęconej Janowi “Kyksowi” Skrzekowi w SCK – Zameczek. Pomagałem młodzieży w stworzeniu koncepcji i projektu rewitalizacji Parku Ludowego w Michałkowicach, a także zorganizowałem akcję sprzątania terenu tego parku. Pomagałem również lokalnym społecznikom, którzy wnioskowali o budowę boiska w okolicy ul. Bytomskiej.

Od dłuższego czasu moja działalność blogersko-reporterska cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Siemianowic, którzy nie tylko czytają, oglądają i komentują, ale coraz częściej także współtworzą treści, podpowiadają tematy, sugerują kolejne wątki. Ta gałąź mojej działalności rozwinęła się na tyle, że nie działam już w pojedynkę. Obecnie współtworzę treści z grupą przyjaciół.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jan Wieczorek - Siemianowice Subiektywnie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.