Jan Wieczorek - Siemianowice Subiektywnie

W Patronite od 12.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
90 łącznie
Jeżeli ktoś interesuje się życiem Siemianowic, to bardzo możliwe, że kojarzy przejawy mojej działalności, którą prowadzę już od kilkunastu lat. Mam obecnie 39 lat. Jestem bezpartyjnym społecznikiem, lokalnym aktywistą, podróżnikiem. Fotografuję, filmuję, piszę, działam, pomagam mieszkańcom.

O Autorze

Jeżeli ktoś interesuje się życiem Siemianowic, to bardzo możliwe, że kojarzy przejawy mojej działalności, którą prowadzę już od kilkunastu lat. Wszystko zaczęło się, kiedy mój ojciec był jeszcze miejskim radnym. Sprawy, którymi się zajmował, kłopoty mieszkańców, które stawały się tematami domowych rozmów, wreszcie liczne problemy i trudności (różnej natury), które wciąż napotykał – sprawiły, że zacząłem interesować się życiem społecznym. Najpierw zostałem obserwatorem. Założyłem bloga poświęconego miastu. Obserwacje i wynikające z nich wnioski zrodziły w mojej głowie dość szybko kiełkującą myśl, że przyglądanie się i relacjonowanie to trochę za mało. Nim się obejrzałem – zostałem społecznikiem, nie tylko angażującym się czynnie w działania lokalne, ale także inicjującym wiele z nich.

Gdybym miał sam siebie podsumować w kilku faktach, zrobiłbym to tak:

Mam obecnie 39 lat. Jestem bezpartyjnym społecznikiem, lokalnym aktywistą, podróżnikiem. Ukończyłem GWSP w Chorzowie na kierunku Zarządzanie Gminą i Polityka Lokalna.

Jestem twórcą serwisów internetowych i fanpage’ów, m.in.: “Siemianowice Subiektywnie”, “Michałkowice City”, “Bytków”, “OOO Siemce”. Fotografuję, filmuję, piszę. Zwracam szczególną uwagę na jakość inwestycji i wygląd przestrzeni miejskiej. Pomagam mieszkańcom miasta w kontaktach z UM i instytucjami samorządowymi; zdarzało mi się wielokrotnie interweniować w imieniu mieszkańców. Jestem zwolennikiem rozwoju transportu publicznego w metropolii, a także – całkiem prywatnie – pasjonatem komunikacji pasażerskiej i transportu zbiorowego. Inicjowałem i współtworzyłem cykliczne wydarzenia w mieście, takie jak: Piknik Komunikacyjny w Michałkowicach, The End of Summer, Kozie Górki Project, cykl wycieczek „Odkrywamy Tajemnice Miasta”, cykl spotkań „Z michałkowickiego familoka” czy też sprzątanie terenu Parku Ludowego (wraz towarzyszącymi wydarzeniami popularyzatorskimi, dotyczącymi historii lokalnej). Jestem pomysłodawcą utworzenia sali pamięci poświęconej Janowi “Kyksowi” Skrzekowi w SCK – Zameczek. Pomagałem młodzieży w stworzeniu koncepcji i projektu rewitalizacji Parku Ludowego w Michałkowicach, a także zorganizowałem akcję sprzątania terenu tego parku. Pomagałem również lokalnym społecznikom, którzy wnioskowali o budowę boiska w okolicy ul. Bytomskiej.

Od dłuższego czasu moja działalność blogersko-reporterska cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Siemianowic, którzy nie tylko czytają, oglądają i komentują, ale coraz częściej także współtworzą treści, podpowiadają tematy, sugerują kolejne wątki. Ta gałąź mojej działalności rozwinęła się na tyle, że nie działam już w pojedynkę. Obecnie współtworzę treści z grupą przyjaciół.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika