Avatar użytkownika

Fundacja Stawiamy na Łapy

71
patronów
2 725 
miesięcznie
72 585 
łącznie
71
patronów
2 725 zł 72 585 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każda złotówka jest dla nas super ważna! Dziękujemy za wsparcie naszych kociaków, w podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila!
10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że postanowiłeś pomóc nam i naszym kociakom! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę!
30 zł miesięcznie
Dziękujemy, dzięki Tobie możemy pomóc większej ilości kociaków! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę!
50 zł miesięcznie
Dziękujemy, Twoje wsparcie jest dla nas ogromnie ważne! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 również jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 będziesz też mógł zostać rodzicem chrzestnym jednego z naszych kociaków, czyli nadać imię wybranemu kociakowi, który jeszcze go nie miał :)
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, zarówno my, jak i nasze kociaki jesteśmy ogromnie wdzięczni za Twoją pomoc, bez ludzi dla których los zwierząt jest ważny nie mielibyśmy możliwości dalej pomagać! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 również jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 raz w roku (na jesieni) otrzymasz od nas kalendarz na następny rok z 12 zdjęciami naszych futrzanych podopiecznych! :)
🐈 będziesz też mógł zostać rodzicem chrzestnym jednego z naszych kociaków, czyli nadać imię wybranemu kociakowi, który go jeszcze nie ma,
🐈 a także zostać opiekunem wirtualnym swojego "chrześniaka" - raz w miesiącu damy Ci znać co u niego słychać, a także poinformujemy gdy znajdziemy dla niego najlepszy dom stały! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Stawiamy na Łapy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W ramach naszej działalności poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, wiele lat temu znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków. 1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której działamy na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.

 

Co robimy?

W ramach naszej działalności rocznie ratujemy kilkaset kocich istnień. Zajmujemy się opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności , poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolno żyjących, oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Współpracujemy również z ponad setkę domów tymczasowych, w których nasi podopieczni czekają na swoje domy stałe.

Dodatkowo wpieramy karmicieli kotów wolno żyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.

 

Jak to było w 2020 r.?

W ciągu całego roku przyjęliśmy pod naszą opiekę 426 kotów. Większość z nich wymagała leczenia, wszystkie odrobacznia, odpchlania, szczepień, chipowania. Wszystkie dorosłe koty oraz kociaki powyżej 5 miesiąca życia przed adopcją przeszły również zabieg kastracji. W 2020 r. znaleźliśmy nowe, bezpieczne domy dla 327 naszych podopiecznych.

Zobacz aktualną listę naszych podopiecznych: http://www.stawiamynalapy.pl/lista-naszych-podopiecznych/

Do tego odłowiliśmy kilkaset kotów wolno bytujących na zabiegi kastracji - część z tego w ramach miejskiego programu kastracji dla kotów wolno bytujących, ale 222 koty zostały wykastrowane z naszych własnych środków, dzięki ogromnemu wsparciu naszych darczyńców, którzy wpłacali fundusze specjalnie na ten cel.

Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji z instytucji państwowych czy samorządowych, działa jedynie w oparciu o pomoc ludzi dobrej woli i dzięki działalności sklepu z karma i akcesoriami dla zwierząt.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych działań na naszej stronie www.stawiamynalapy.pl oraz na profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/stawiamynalapy)!

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom “Stawiamy na Łapy” posiada status organizacji pożytku publicznego. Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), wpisując nr KRS: 0000491968. Z góry dziękujemy też za pamięć o nas podczas rozliczania PITów.

Cele Autora

Karma i żwirek dla naszych kociaków
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 2 275 zł brakuje
54%
W ciągu roku trafia do nas kilkaset potrzebujących kotów. Gdy już postawimy je na łapy, a zanim uda nam się znaleźć dla nich domy na stałe - muszą mieć miski pełne dobrej karmy i kuwety pełne żwirku. Część naszych podopiecznych utrzymują ich domy tymczasowe, lecz reszta potrzebuje naszego wsparcia. Przy liczbie kotów nie spadającej praktycznie poniżej 130 - miesięczny koszt utrzymania naszych podopiecznych to minimum ok. 5 tys. zł. Gdy w szczycie sezonu kociakowego liczba ta zbliża się (albo i przekracza) 250 kotów - również suma za utrzymanie naszych podopiecznych drastycznie rośnie... pomóż nam nakarmić nasze kociaki :(
Razem stawiamy na łapy!
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 17 275 zł brakuje
13%
Większość kotów, które trafiają pod naszą opiekę wymaga natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, nieraz drogiej diagnostyki, często długiego i co za tym idzie kosztownego leczenia. W ciągu ostatnich miesięcy suma faktur z lecznic z jednego miesiąca nigdy nie spada poniżej 20 tysięcy zł, a niejednokrotnie tę kwotę przewyższa... pomóż nam dalej stawiać na łapy kolejne kocie życia - bez Twojej pomocy nie damy rady :(

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Stawiamy na Łapy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Rafał Zawiślak
Rafał Zawiślak
10 zł
Anonimowy patron
30 zł
Anonimowy patron
50 zł
Piotr Stamper
Piotr Stamper
30 zł
Renata Żuchowicz
Renata Żuchowicz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.