Avatar użytkownika

Fundacja Stawiamy na Łapy

69
patronów
2 645 
miesięcznie
76 050 
łącznie
69
patronów
2 645 zł 76 050 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każda złotówka jest dla nas super ważna! Dziękujemy za wsparcie naszych kociaków, w podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila!
10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że postanowiłeś pomóc nam i naszym kociakom! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę!
30 zł miesięcznie
Dziękujemy, dzięki Tobie możemy pomóc większej ilości kociaków! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę!
50 zł miesięcznie
Dziękujemy, Twoje wsparcie jest dla nas ogromnie ważne! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 również jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 będziesz też mógł zostać rodzicem chrzestnym jednego z naszych kociaków, czyli nadać imię wybranemu kociakowi, który jeszcze go nie miał :)
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, zarówno my, jak i nasze kociaki jesteśmy ogromnie wdzięczni za Twoją pomoc, bez ludzi dla których los zwierząt jest ważny nie mielibyśmy możliwości dalej pomagać! W podzięce dostaniesz:
🐈 dyplom patrona na maila,
🐈 jednorazowo magnes z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 również jednorazowo kubek z podobizną jednego z naszych podopiecznych lub kocim rysunkiem stworzonym przez naszą wolontariuszkę
🐈 raz w roku (na jesieni) otrzymasz od nas kalendarz na następny rok z 12 zdjęciami naszych futrzanych podopiecznych! :)
🐈 będziesz też mógł zostać rodzicem chrzestnym jednego z naszych kociaków, czyli nadać imię wybranemu kociakowi, który go jeszcze nie ma,
🐈 a także zostać opiekunem wirtualnym swojego "chrześniaka" - raz w miesiącu damy Ci znać co u niego słychać, a także poinformujemy gdy znajdziemy dla niego najlepszy dom stały! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Stawiamy na Łapy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W ramach naszej działalności poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, wiele lat temu znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków. 1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której działamy na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.

 

Co robimy?

W ramach naszej działalności rocznie ratujemy kilkaset kocich istnień. Zajmujemy się opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności , poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolno żyjących, oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Współpracujemy również z ponad setkę domów tymczasowych, w których nasi podopieczni czekają na swoje domy stałe.

Dodatkowo wpieramy karmicieli kotów wolno żyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.

 

Jak to było w 2020 r.?

W ciągu całego roku przyjęliśmy pod naszą opiekę 426 kotów. Większość z nich wymagała leczenia, wszystkie odrobacznia, odpchlania, szczepień, chipowania. Wszystkie dorosłe koty oraz kociaki powyżej 5 miesiąca życia przed adopcją przeszły również zabieg kastracji. W 2020 r. znaleźliśmy nowe, bezpieczne domy dla 327 naszych podopiecznych.

Zobacz aktualną listę naszych podopiecznych: http://www.stawiamynalapy.pl/lista-naszych-podopiecznych/

Do tego odłowiliśmy kilkaset kotów wolno bytujących na zabiegi kastracji - część z tego w ramach miejskiego programu kastracji dla kotów wolno bytujących, ale 222 koty zostały wykastrowane z naszych własnych środków, dzięki ogromnemu wsparciu naszych darczyńców, którzy wpłacali fundusze specjalnie na ten cel.

Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji z instytucji państwowych czy samorządowych, działa jedynie w oparciu o pomoc ludzi dobrej woli i dzięki działalności sklepu z karma i akcesoriami dla zwierząt.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych działań na naszej stronie www.stawiamynalapy.pl oraz na profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/stawiamynalapy)!

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom “Stawiamy na Łapy” posiada status organizacji pożytku publicznego. Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), wpisując nr KRS: 0000491968. Z góry dziękujemy też za pamięć o nas podczas rozliczania PITów.

Cele Autora

Karma i żwirek dla naszych kociaków
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 2 355 zł brakuje
52%
W ciągu roku trafia do nas kilkaset potrzebujących kotów. Gdy już postawimy je na łapy, a zanim uda nam się znaleźć dla nich domy na stałe - muszą mieć miski pełne dobrej karmy i kuwety pełne żwirku. Część naszych podopiecznych utrzymują ich domy tymczasowe, lecz reszta potrzebuje naszego wsparcia. Przy liczbie kotów nie spadającej praktycznie poniżej 130 - miesięczny koszt utrzymania naszych podopiecznych to minimum ok. 5 tys. zł. Gdy w szczycie sezonu kociakowego liczba ta zbliża się (albo i przekracza) 250 kotów - również suma za utrzymanie naszych podopiecznych drastycznie rośnie... pomóż nam nakarmić nasze kociaki :(
Razem stawiamy na łapy!
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 17 355 zł brakuje
13%
Większość kotów, które trafiają pod naszą opiekę wymaga natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, nieraz drogiej diagnostyki, często długiego i co za tym idzie kosztownego leczenia. W ciągu ostatnich miesięcy suma faktur z lecznic z jednego miesiąca nigdy nie spada poniżej 20 tysięcy zł, a niejednokrotnie tę kwotę przewyższa... pomóż nam dalej stawiać na łapy kolejne kocie życia - bez Twojej pomocy nie damy rady :(

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Stawiamy na Łapy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kasia Dudzik
Kasia Dudzik
100 zł
Rafał Kulikowski
Rafał Kulikowski
10 zł
Dawid G
Dawid G
30 zł
Anonimowy patron
100 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.