Szepthanki Podcast

W Patronite od 04.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 735

liczba Patronów: 636

11 patronów
210 zł miesięcznie
1 350 zł łącznie
Szept(h)anki to podcast o tematyce obejmującej różnego rodzaju tajemnice, głównie z obszaru true crime. Opowiadam o zaginięciach, nierozwiązanych zbrodniach, szyfrach, niezwykłych wydarzeniach i zjawiskach, także dotyczących ludzkiego umysłu i natury.

O Autorze

Szept(h)anki to podcast o tematyce obejmującej różnego rodzaju tajemnice, głównie z obszaru true crime. Opowiadam o zaginięciach, nierozwiązanych zbrodniach, szyfrach, niezwykłych wydarzeniach oraz dziwnych zjawiskach, także dotyczących ludzkiego umysłu i natury. 

Uczyłam się czytać na książkach o Sherlocku Holmesie (serio, nie mówcie moim rodzicom), a potem pokochałam Agathę Christie i Edgara Alana Poe. Późniejsze dzieciństwo to "Życie po życiu" i książki o tajemnicach tego świata, w tym medycznych, bo to kolejny ważny dla mnie sektor zainteresowań. Później związałam swoje życie m.in. z literaturą w szerokim ujęciu, ale nawet po przeczytaniu setek, jeśli nie tysięcy dzieł, w tym wybitnych, nadal doceniam książki tych wyjątkowych twórców. To nie była tylko dziecięca fascynacja, ale miłość na całe życie, która potem przekształciła się w zainteresowanie true crime. I oczywiście nie udało mi się uciec od zgłębiania zagadek i tajemnic tego świata, w tym medycznych. Pomyślałam, że to wszystko trochę się "marnuje", a może warto byłoby się podzielić tym, co mnie fascynuje już tak długo? Opowiedzieć o tym, co budzi emocje, nurtuje, zajmuje myśli na długo, czasem ekscytuje, ale i uwrażliwia, poszerza horyzonty powoduje refleksje, pozwala uczyć na cudzych błędach, a także zachować pamięć o wielu ludziach, którzy stali się ofiarami zła. Wymaga to sporo pracy, ale sądzę, że warto! Na co dzień pracuję zawodowo słowem, tym mówionym, pisanym, ale także obrazem, a to wszystko w bardzo specyficznej branży, więc często w sytuacjach trudnych, pełnych napięcia, wymagających precyzji i szybkości działania. Szept(h)anki - ich klimat, rytm i charakter - to także moja oaza, cichszy kawałek świata. Pomimo że poruszam sprawy tak trudne, to jednak sam research, tworzenie opowiadania, a potem cudowny kontakt ze Słuchaczami, dają mi wiele radości i spełnienia. Chciałabym móc je tworzyć jak najdłużej.

https://www.youtube.com/channel/UC9accEa6CdPNmfboz9SYoUA

https://www.facebook.com/Szepthanki/

https://open.spotify.com/show/7Hw7HHBtpdJZ9yX7HKyH1q

https://soundcloud.com/szepthanki-podcast

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni