Tuba Cordis

W Patronite od 02.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1123

Liczba Patronów: 1068

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
370 miesięcznie
30 745 łącznie
Ignem Mittere! - Rzucić ogień! - te słowa obrałem jako kapłańskie zawołanie, ponieważ mdli mnie wszelaka nijakość. Głoszę odwieczne katolickie i wszechpolskie wartości za pomocą nowoczesnych mediów. Temu służy moja działalność medialna, a zwłaszcza kanał Tuba Cordis na YouTube’ie.

O Autorze

Ignem Mittere!x. Roman Kneblewski

Od kiedy sięgam pamięcią wstecz staram się żyć według mojego kapłańskiego zawołania, tego widniejącego na banderoli pod tarczą herbową. Cóż znaczy “Ignem Mittere!”, czyli rzucić ogień? -  Otóż pragnę być zawsze wyrazistym, głosić odwieczną prawdę niezależnie od okoliczności.

 

Wypowiadam się zdecydowanie po katolicku i po polsku, łamiąc w ten sposób świadomie reguły tak zwanej politycznej poprawności, za co przychodzi mi niejednokrotnie  płacić dość wysoką cenę. Uważam jednak, iż to, co robię warte jest takiej ceny.

Sam siebie widzę jako tradycyjnego, ortodoksyjnie katolickiego kapłana oraz na wskroś sarmackiego rycerza kontrrewolucji. Bronię, jak najlepiej potrafię dobrego, po Bożemu uporządkowanego Starego Świata tudzież odwiecznych katolickich i wszechpolskich wartości za pomocą nowoczesnych mediów. Tak też rozumiem nową ewangelizację, którą wolę robić aniżeli o niej na okrągło opowiadać.

Kanał Tuba Cordis jest właśnie głównym - choć nie jedynym - polem moich działań ewangelizacyjnych. To tu regularnie zamieszczamy moje wypowiedzi, w których nie tylko tłumaczę tematy stricte religijne, ale również staram się zwracać uwagę na Boski wymiar obecny w każdej innej sferze naszego życia. Tu również zamieszczamy moje kazania, oraz „retransmitujemy”  prelekcje i wystąpienia nagrywane dla innych mediów.

Na kanale Tuba Cordis umieszczamy również wykłady naszych gości. Dopóki jako proboszcz zarządzałem parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, zapraszałem tam regularnie znamienite osobowości na wykłady pierwszopiątkowe. Pojawiali się u nas między innymi: prof. Jacek Bartyzel, Grzegorz Braun, dr Paul Cameron, ks. prof. Tadeusz Guz, Jacek Hoga, dr Roman Konik, prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Roberto de Mattei, prof. Jerzy Robert Nowak, s. Michaela Pawlik, prof. Wojciech Polak, śp. prof. Józef Szaniawski, czy ks. Grzegorz Śniadoch. Wiele z tych wykładów można znaleźć na Tuba Cordis, a w przyszłości - jak Bóg pozwoli, za wsparciem naszych darczyńców, będziemy w dalszym ciągu organizować i nagrywać wykłady kolejnych gości, choćby poza parafią.

Pragniemy w przyszłości nie tylko kontynuować Tuba Cordis, ale wręcz rozwijać moją działalność ewangelizacyjną na różne sposoby. Będziemy stopniowo wymieniać i rozbudowywać nasz sprzęt, a moje nowe warunki życiowe nakazują także zadbać o stosowne miejsce do nagrywania. Poza tym, będziemy dalej organizować wykłady gościnne w wynajętych lokalach. Zamierzam też korzystać z czasu jaki otrzymałem przez przedwczesną emeryturę, aby jeździć z prelekcjami tam, gdzie będę zapraszany, a prelekcje jak dotychczas udostępniać na naszym kanale. Chcielibyśmy kiedyś w przyszłości przygotować selekcję moich wypowiedzi w formie książkowej. I wreszcie: w dobie nasilającej się cenzury wielkich korporacji, będziemy potrzebowali przygotować portal internetowy, tak, aby zawartość Tuba Cordis nie zniknęła z kaprysu zarządców YouTube’a.

 

Wszystko to jednak wymaga trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Majchrowicz
Paweł Majchrowicz
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł