Youngtimer Warsaw

W Patronite od 14.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 280

Liczba Patronów: 381

Zostań Patronem
Kup na prezent
50 patronów
2 240 miesięcznie
30 960 łącznie
Cykliczne Spotkania Klasycznej Motoryzacji w Warszawie od 2011 roku i nie tylko ...

O Autorze

Inicjatywa Youngtimer Warsaw powstała w 2011 roku w wyniku pasji do klasycznej motoryzacji i chęci integracji całego środowiska związanego z ruchem zabytkowych pojazdów w Polsce

Przez ostatnie 11 lat działalności zorganizowaliśmy wiele niesamowitych wydarzeń skierowanych zarówno do właścicieli zabytkowych pojazdów jak i osób uwielbiających piękno klasycznej motoryzacji. Nasze imprezy odbywały się m.in na terenie: Akademii Obrony Narodowej, Testowym Torze FSO przy Jagiellońskiej, Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu czy też na Autodromie Bemowo

 

Naszym sztandarowym wydarzeniem są Cykliczne Spotkania Klasycznej Motoryzacji, które od maja do końca października, organizujemy na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Od 2015 roku uzyskujemy pisemne porozumienie z zarządcą tego terenu i dopełniamy wszelkich formalności żeby spotkania były w pełni legalne, bezpiecznie i na najwyższym możliwym poziome. Co ważne: wydarzenia te są zupełnie bezpłatne i otwarte, organizowane w ogólnodostępnej przestrzeni. 

W 2022 roku, działając już jako Fundacja Youngtimer Warsaw zorganizowaliśmy największe w Polsce tego typu regularne spotkania klasyków w środku tygodnia, gromadząc na pierwszym z nich ponad 650 pojazdów z poprzedniej epoki:

Dzięki wsparciu Patronów w sezonie '22 przeprowadziliśmy 17 Cyklicznych Spotkań na których pojawiły się: przenośna toaleta, ogrodzenie terenu, plakaty i banery informacyjne, a także dodatkowe maszty oświetlające. Oprócz tego kupiliśmy sprzęt wspomagający nas w trudach organizacji tego przedsięwzięcia, a także opłacamy bieżące koszty wynikające z prowadzenia Fundacji. Szczegółowe rozliczenia pierwszego sezonu z wpłatami od Patronów opublikowaliśmy na naszej stronie  www, link tutaj

 

Spotkania na Błoniach PGE Narodowego to jednak nie wszystko, jako Fundacja działamy przez cały rok, angażując się i realizując takie projekty jak: 

Youngtimer Giełda czyli wielka wyprzedaż części, akcesoriów i gadżetów motoryzacyjnych 

Śniadanie & Gablota Classic - połączenie klasycznych samochodów i pysznego jedzenia

Kawa i Samochody - nieformalne spotkanie w środku miasta i pogawędki przy kubku kawy

Angażujemy się również w pomoc tym najbardziej potrzebującym organizując zbiórki darów:

Przed świętami Bożego Narodzenia wspieramy Dom Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie

Większą część historii naszej działalności świetnie wyczerpuje film zrealizowany jako praca zaliczeniowa studentów Warszawskiej Akademii Filmowej:

 

Dzięki Waszym subskrypcjom w Patronite jesteśmy w stanie realizować rzeczy, o których do tej pory mogliśmy jedynie pomarzyć. Opłacając subskrypcje przyczyniacie się bezpośrednio do wzrostu poziomu i komfortu na naszych imprezach. To właśnie m.in Patroni sfinansowali wynajem dodatkowego oświetlenia, toalety czy wygrodzenia terenu. 

 

Z naszej perspektywy konto tutaj to też wspaniała okazja, żeby móc się wykazać i zorganizować coś tylko dla Patronów Fundacji. Wyjazdy w ramach Youngtimer Club'u z pewnością przejdą do historii, a my możemy dodać, że to dopiero początek! 

Wasze wpłaty to bezpośredni wpływ na rozwijanie tej wspaniałej idei, a także pomoc w codziennym prowadzeniu organizacji non-profit, bo działająca przez cały rok fundacja generuje rownież koszty.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć nas w działaniach, ten wyjątkowy sezon, którego byliśmy świadkami to również Wasza zasługa, a najlepsze wciąż jest przed nami! 

Rok 2023 rozpoczęliśmy od wznowienia działalności na YouTube. Wasze wpłaty pozwoliły nam ruszyć z zupełniem nowym projektem w Fundacji, szczegóły w wideo poniżej: 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Życzyński
Piotr Życzyński
Próg: 50 zł
Klasyczny Garaż
Klasyczny Garaż
Próg: 50 zł
Jacek Dębski
Jacek Dębski
Próg: 10 zł
Jakub Koseski
Jakub Koseski
Próg: 20 zł
Sebastian Wójcik
Sebastian Wójcik
Próg: 20 zł