Zbiórka zweryfikowana

Fotometr Sky Quality Meter - zbadajmy jakość nocnego nieba

Avatar MojaAstronomiaPL MojaAstronomiaPL
Fotometr Sky Quality Meter - zbadajmy jakość nocnego nieba
20 zł z 1 000 zł
2%
70 dni do końca zbiórki
1 wpłata

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Zawsze kiedy chce się prowadzić obserwacje astronomiczne, jednym z warunków poprawnych i możliwych obserwacji jest ciemne niebo, pozbawione zanieczyszczenia światłem. Jest to warunek konieczny w szczególności dla obserwacji obiektów tzw. głębokiego nieba czyli galaktyk, mgławic itd ale również dalszych planet układu słonecznego czy komet. Niestety o takie miejsca jest coraz trudniej i coraz dalej musimy szukać miejsc gdzie niebo jest dziewicze a światła miejskie czy pobliskie drogi i autostrady nie rozświetlają nocnego nieba.

Chciałbym zakupić Sky Quality Meter, dzięki urządzeniu w kilka sekund możemy obiektywnie ustalić jasność nocnego nieba. To małe urządzenie jest tak lekkie i poręczne, że pasuje do kieszeni spodni. Dzięki niemu możemy łatwo porównać różne miejsca obserwacji i znaleźć optymalne miejsce do obserwacji astronomicznych.

W ten sposób podczas moich obserwacji w różnych miejscach powstanie mapa jakości nieba.

Jednocześnie zachęcam do samodzielnego wykonywania i badania jakości nocnego nieba, więcej szczegółów na mojej stronie: https://mojaastronomia.pl/obserwacje/samodzielny-pomiar-jakosci-nocnego-nieba-projekt-my-sky-at-night/

Ostatni wpłacający

Wsparcie anonimowe
14.04.2024
20 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...

Wesprzyj zbiórkę!

Nie czekaj dłużej i wesprzyj zbiórkę już teraz!
Dziękujemy za każde wpłaty.

Wpłać na zbiórkę